Dzisiaj jest sobota, 25 Lut 2017
Zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej 31 marca br. do Cieszyna.
05 lutego 2017 19:45   | Aktualności   | Napisał: Administrator

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza ponownie do teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszynie. Tych, którzy w styczniu br. uczestniczyli w „Tradycyjnych Jasełkach”, nie trzeba już namawiać. Tym razem zapraszamy niezwykły spektakl - na „Misterium Męki Pańskiej”. Mamy zarezerwowane bilety na piątek - 31 marca br., na godz. 17.00. Był to jedyny wolny termin, bowiem wszystkie inne terminy już są zajęte.
Na tej cieszyńskiej scenie odbywa się coś więcej niż teatr – odbywa się artystyczne spotkanie z największą tajemnicą wiary, tajemnicą naszego zbawienia. Aktorzy prowadzą nas ścieżkami wydarzeń z historii zbawczej, począwszy od sceny zawarcia Przymierza na Synaju, aż do chwili Zmartwychwstania. Wszystko odbywa się w zgodzie z przekazem Ewangelii - nie ma tu miejsca na fantazję, fikcję, swobodne komponowanie scen. Uwagę widza przykuwają monumentalne rozwiązania scenograficzne, starannie dopracowane układy sceniczne, kostiumy i oryginalne rekwizyty przywiezione z Ziemi Świętej. Istotnym walorem przedstawienia jest muzyka Wojciecha Kilara. Ważne i wyjątkowe jest również to, że od 21 lat stają na scenie wykonawcy nie tyle jako aktorzy, ile raczej jako świadkowie potwierdzający obecność Chrystusa w ich życiu.
W 2000 roku cieszyński Zespół Teatralny włączony został do „Europasji” - europejskiej wspólnoty kilkudziesięciu grup teatralnych wykonujących przedstawienia o tematyce pasyjnej. Za każdym razem widownię wypełniają nie tylko mieszkańcy Cieszyna, ale i goście z różnych zakątków Polski, a nawet z zagranicy. Ks. bp Janusz Zimniak powiedział o tym spektaklu: „To jest naprawdę przejmujące Misterium. To trzeba oglądać sercem, bo serce - ono - lepiej widzi niż oczy i lepiej rozumie niż rozum. To jest ewangelizacja w perspektywie nowego tysiąclecia – patrzeć sercem i wiarą.” Informacje i zapisy w kancelarii parafialnej do 18 lutego br. Zapraszamy.

 
Rozstrzygnięcie zapytania ofertowego
11 stycznia 2017 22:15   | Przetargi   | Napisał: Administrator

 
Chrzest - początek życia w wierze
08 stycznia 2017 00:00   | Aktualności   | Napisał: Administrator

Przez chrztu świętego wielki dar,
O, Chryste, z Twej hojności,
Twym dzieciom wiary dałeś skarb,
Nadziei i miłości.
Najświętszej Trójcy wieczną cześć
Pragniemy z serc gorących nieść.
Strzec wiary ślubujemy,
W niej żyć, umierać chcemy.

Com przyrzekł Bogu przy chrzcie raz,
Dotrzymać pragnę szczerze.
Kościoła słuchać w każdy czas
I w świętej wytrwać wierze.
O, Panie, Boże, dzięki Ci,
Żeś mi Kościoła otwarł drzwi.
W nim żyć, umierać pragnę.

 
Święto Świętej Rodziny
30 grudnia 2016 00:00   | Aktualności   | Napisał: brewiarz.pl
Święto zaczęto obchodzić w różnych krajach i diecezjach od wieku XVIII. Po raz pierwszy ustanowił je 4 listopada 1684 r. w Kanadzie, za aprobatą papieża Aleksandra VII, biskup Francois Montmorency-Laval. Na stałe do liturgii wprowadzono je za pontyfikatu papieża Leon XIII, który na prośbę kard. Bausa, arcybiskupa Florencji, 20 listopada 1890 r. wydał dekret aprobujący "kult czci zwrócony ku Rodzinie Świętej". Zatwierdził je papież Leon XIII (+ 1903). W swoich pismach, m.in. w Neminem fugit (z 14 czerwca 1892 r.) i Cum nuper, niejeden raz zachęcał do naśladowania Najświętszej Rodziny. Wskazywał też na dobrodziejstwa, jakich można oczekiwać dzięki pobożności i związkom ze Świętą Rodziną: postęp w miłosierdziu, świętość obyczajów, atmosferę pobożności.
Więcej…
 
Kolęda Syryjskich i Polskich Rodzin - Jezus Malusieńki - Caritas Polska
23 grudnia 2016 14:17   | Multimedia   | Napisał: Administrator

specjalny serwis CARITAS "rodzina - rodzinie"

 
Dziesiąta stacja - 11.05.2016r. rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego o. Ludwika Wrodarczyka
15 maja 2016 21:47   | Aktualności   |

„Pan Bóg dobry doda jednak sił i łask, abym mógł wykonać wszystko tak, jak On tego pragnie.” (Z listu o. L. Wrodarczyka do swojej siostry Pryscylli, maj 1933)

Niebo, nad obficie zroszona krwią męczenników ukraińską ziemią, często słyszało modlitwy tych, którzy cierpieli prześladowania i byli więzieni za wierność Chrystusowi. Niewielu z tych męczenników znamy po imieniu, wielka ich część jest nadal nieznana.
Jednym z tych, którego imię znamy, był o. Ludwik Wrodarczyk OMI, który w pierwszej połowie XX wieku służył w małej parafii w Okopach na Wołyniu. Według opinii tych, którzy go znali osobiście i doświadczyli jego dobroci, o. Ludwik żył jak święty i zginął jak święty.

Więcej…
 
Zapraszamy na wirtualny spacer po budynku naszego kościoła
14 czerwca 2015 21:24   | Aktualności   | Napisał: Administrator