Dzisiaj jest wtorek, 20 Paź 2020
Komunikat Księdza Proboszcza
16 października 2020 18:39   | Aktualności   | Napisał: Administrator

Drodzy Bracia i Siostry! Kochani Parafianie!

Pandemia przybiera na sile i doświadczamy tego z coraz większą mocą. W ubiegły wtorek podczas nabożeństwa fatimskiego nagle poczułem się bardzo źle. Musiałem wyjść do zakrystii przed zakończeniem różańca, aby uniknąć utraty przytomności. Wielu z Was było tego świadkami. Po kilku minutach poczułem się lepiej, więc mogłem udać się na Probostwo. Mimo, że moje samopoczucie było dobre, od wtorkowego wieczoru postanowiłem poddać się na kilka dni całkowitej izolacji. Skłoniły mnie do tego dane o nowych zakażeniach, które codziennie do nas docierają, a więc i zwiększone prawdopodobienstwo kontaktu z wirusem. Z racji moich obowiązków oraz – chociaż teraz nieco ograniczonych, to jednak koniecznych kontaktów z innymi, chcąc wykluczyć zakażenie koronawirusem, wykonałem z własnej woli w czwartek test na obecność koronawirusa. Wynik otrzymałem w piątek – niestety jest pozytywny.

W związku z tą sytuacją poddajemy się wszelkim zarządzeniom służb sanitarnych. Zarówno ja jak i Księża Wikariusze nie możemy pełnić posługi duszpasterskiej w kościele. Wszystkie osoby, które miały ze mną kontakt w ostatnim czasie, proszone są o kontrolowanie swojego stanu zdrowia, a w razie niepokojących objawów o kontakt z lekarzem rodzinnym.

FUNKCJONOWANIE PARAFII:

Msze święte będą sprawowane o zwykłych godzinach przez naszych Księży Seniorów – Księdza Ludwika Kierasa i Księdza Piotra Płonkę, którzy mieszkają w swoich domach.
W przypadku Mszy św. koncelebrowanej - pierwsza intencja będzie sprawowana przez kapłana w kościele, a drugą intencję sprawuje w tym samym czasie kapłan w naszej kaplicy na probostwie.
Nie będzie porannych nabożeństw.
Kościół został poddany w piątek całkowitej dezynfekcji.
Kancelaria parafialna będzie funkcjonowała w ograniczonym zakresie tylko w sprawach pilnych /zwłaszcza formalności pogrzebowe/ w Domu im. Jana Pawła II od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 11.00.

Od soboty obowiązują nowe regulacje prawne związane z narastającą pandemią.
Zgodnie z tymi regulacjami w naszym kościele może uczestniczyć w nabożeństwach maksymalnie 280 osób. Stosujmy się do tych regulacji. Zachowujmy dystans.
Proszę o zdrowy rozsądek i stosowanie podstawowych reguł czyli zasłanianie ust i nosa oraz dezynfekcję rąk.

Polecam się wspólnotowej i Waszej osobistej modlitwie różańcowej, proszę o modlitwę także w imieniu Księdza Mateusza i Księdza Marcina.
Pamiętajmy o wszystkich chorych, zakażonych koronawirusem, o całej Służbie zdrowia, która z tak wielkim poświęceniem służy nam wszystkim!
Módlmy się za siebie wzajemnie!

Święty Wojciechu Patronie nasz
Racz z wiekuistej światłości
Z Bogarodzicą Dziewicą wraz
Złączyć nas więźbą miłości!

Serdecznie Was pozdrawiam!

W duchowej jedności z modlitewną pamięcią
Wasz Proboszcz Ks. Damian Wojtyczka

 
KOMUNIKAT KOMISJI DS. KULTU BOŻEGO I DYSCYPLINY SAKRAMENTÓW KEP
10 października 2020 22:30   | Aktualności   | Napisał: Administrator

W związku z zapytaniem o publiczne inicjatywy krytyczne wobec Komunii św. na rękę, przypominamy, że chociaż główną formą przyjmowania Komunii w Polsce jest Komunia do ust (Wskazania KEP z 2005 r. nr 40), to jednak nie oznacza to, że inne zatwierdzone przez Kościół formy miałyby być same z siebie niegodne, niewłaściwe, złe lub grzeszne, jeśli spełnia się warunki stawiane w tej kwestii przez prawo liturgiczne.

Niewłaściwe i krzywdzące wiernych jest twierdzenie, że przyjmowanie Komunii św. na rękę, jest brakiem szacunku wobec Najświętszego Sakramentu. Podobnie niesprawiedliwe jest ukazywanie osób przyjmujących Komunię św. na rękę jako tych, którzy „winni są Ciała i Krwi Pańskiej”, z założeniem, że czynią to bez uszanowania, którego domaga się św. Paweł w 1 Liście do Koryntian. Co prawda Sobór Trydencki używa tego fragmentu na przypomnienie o godnym i pełnym czci przyjmowaniu Ciała Pańskiego, ale nadaje mu również wymiar duchowy, ukazując że niegodnym jest przyjmowanie Komunii w grzechu (Dekr. o Euch., sesja 13: 1/A, r. 7). Dodajmy, że słowo „niegodne” oznacza to, czego się nie godzi czynić, a tymczasem Kościół w swoim prawie uznaje za „godny” zarówno jeden, jak i drugi sposób przyjmowania Komunii. Potępiając jeden z godziwych sposobów przyjmowania Komunii św., wprowadza się nieład i podział w rodzinie Kościoła.

Więcej…
 
VI Różaniec na kole
03 października 2020 20:40   | Aktualności   | Napisał: Administrator

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy parafii św. Wojciecha w Radzionkowie wraz z Klubem Turystyki Rowerowej przy parafii MB Jasnogórskiej w Orzechu, zapraszają w dniu 10.10.2020 r. (sobota), w godzinach dopołudniowych - na „VI Różaniec na kole”. Tajemnice różańcowe rozważone zostaną w Kaplicy pałacowej w Brynku. Trasa liczy ok. 50 km. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział jedynie pod bezpośrednią opieką rodziców lub za ich pisemną zgodą. Informacje i zapisy, do 8.10.br., pod numerami telefonów podanymi na plakacie na stronie internetowej parafii.

 
PLAN PROWADZENIA RÓŻAŃCA
27 września 2020 00:00   | Aktualności   | Napisał: Administrator

PLAN PROWADZENIA RÓŻAŃCA

01.10 CZWARTEK - Koło Misyjne
02.10 PIĄTEK - Róże Różańcowe
03.10 SOBOTA
04.10 NIEDZIELA - Siostry Służebniczki
05.10 PONIEDZIAŁEK - Domowy Kościół
06.10 WTOREK - Dzieci Maryi
07.10 ŚRODA - Ministranci młodsi
08.10 CZWARTEK - SP 1 kl. I-IV
09.10 PIĄTEK - Oaza, młodzież
10.10 SOBOTA
11.10 NIEDZIELA - Nadzwyczajni Szafarze
12.10 PONIEDZIAŁEK - Ministranci starsi, lektorzy
13.10 WTOREK - Matki Bożej Fatimskiej
14.10 ŚRODA - Apostolstwo Dobrej Śmierci
15.10 CZWARTEK - SP nr 1 kl. V-VIII
16.10 PIĄTEK - L.O. kl. 1-3
17.10 SOBOTA
18.10 NIEDZIELA - Koło Misyjne
19.10 PONIEDZIAŁEK - Stowarzyszenie Rodzin Katolickich
20.10 WTOREK - Ministranci najstarsi
21.10 ŚRODA - III Zakon św. Franciszka
22.10 CZWARTE - SP 2 kl. I-IV
23.10 PIĄTEK - Bractwo Św. Wojciecha
24.10 SOBOTA
25.10 NIEDZIELA - dzieci z Niepublicznego Przedszkola im. bł. Edmunda Bojanowskiego
26.10 PONIEDZIAŁEK - Zespół Caritas
27.10 WTOREK - Koło Misyjne
28.10 ŚRODA - Grupa Modlitewna
29.10 CZWARTEK - SP 2 kl. V-VIII
30.10 PIĄTEK - Apostolat Margaretka
31.10 SOBOTA

 
Życzenia urodzinowe dla ks. Proboszcza
13 września 2020 00:00   | Aktualności   | Napisał: Administrator

Czcigodny księże proboszczu!

W dniu Twoich urodzin życzymy Ci dużo zdrowia i sił potrzebnych do codziennej pracy dla naszej wspólnoty. Życzymy Ci ciągłej matczynej opieki MB Fatimskiej, by wypraszała Ci u swego Syna wszelkie potrzebne łaski.
W tym dniu pragniemy Ci podziękować za sterowanie naszą "Barką Parafialną", za to, że pilnujesz byśmy nie osiedli na mieliźnie marności i bylejakości chrześcijańskiej, byśmy nie rozbili się o skały obłudy i chamstwa, ale płynęli zawsze na głębokich wodach miłości, z dala od burz i zawieruch, aby dopłynąć do bezpiecznego portu niebieskiego.
Wszystkiego najlepszego Drogi Ojcze naszej parafii...

"Życie jest łatwiejsze niż się wydaje. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego, co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia."  [ Kathleen Norris ]

"Więcej osiągniesz uśmiechem, niż wyrąbiesz mieczem."  [ William Shakespeare ]

"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."  [ Św. Jan Paweł II ]

 
To z mocy Ducha zrodziła się solidarność! - Homilia Arcybiskupa Katowickiego
07 września 2020 21:04   | Aktualności   | Napisał: Administrator

40. rocznica podpisania porozumień jastrzębskich Katowice, 3 września 2020 roku

1. Dziś 40. rocznica podpisania porozumień jastrzębskich. Jako świadkowie historii dobrze pamiętamy te rozdygotane emocjami dni. Były one szczególnie niespokojne w Jastrzębiu – w mieście zbudowanym na węglu i dla węgla. Mieszkańcy Górnego Śląska i Jastrzębia zadawali sobie wtedy, kiedy nic nie było pewne, pytanie: zwycięży dialog i porozumienie czy wariant przemocy stosowanej wobec robotników i całego społeczeństwa w roku 1956, 1970 i 1976?
Wierzymy, że w pamiętne dni roku 1980 działały nie tylko ludzkie siły; działał w ludziach Ten, którego przywołał nad Polską rok wcześniej papież z rodu Polaków, Jan Paweł Wielki, wołający na placu Zwycięstwa: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi!”. I dokonał historycznego bierzmowania narodu! Przypomnijmy więc, jakie dary przynosi bierzmowanym Duch, który od Ojca i Syna pochodzi – jest ich Darem. Przynosi zasiew mądrości i rozumu, rady i męstwa, ducha umiejętności i pobożności oraz ducha bojaźni Pańskiej. Nie potrzeba naukowych badań, by stwierdzić, że były one obecne w sercach zjednoczonego narodu, bierzmowanego indywidualnie i wspólnotowo, w sercach jego reprezentantów, którzy napełnieni duchem mądrości i męstwa podejmowali trud negocjacji i w końcu podpisali porozumienie z nadzieją, że zostanie – mimo niewiarygodności ówcześnie rządzących – zrealizowane. To z mocy Ducha zrodziła się solidarność, ruch społeczny i związek zawodowy.

Więcej…
 
VIII Gnieźnieńska Wyprawa Rowerowa 2020r.
07 września 2020 20:49   | Aktualności   | Napisał: Administrator

W dniach od 21. do 30. sierpnia br. odbyła się VIII Gnieźnieńska Wyprawa Rowerowa, zorganizowana przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w Radzionkowie.
Relacja w zakładce "W obiektywie Radzionkowskiego Adalbertusa".

 
Słowo pasterskie Arcybiskupa Katowickiego na niedzielę 16.08.2020 r.
15 sierpnia 2020 22:08   | Aktualności   | Napisał: Administrator

„POMÓŻ NAM WYGRAĆ, LEKARKO, NASZ CZAS”

Drodzy Diecezjanie! Drogie Siostry!

1. Dziś – dzień po uroczystości Wniebowzięcia NMP - w niedzielę 16 sierpnia odbywa się tradycyjna pielgrzymka kobiet, matek, babć i dziewcząt archidiecezji katowickiej do Pani Piekarskiej, Matki Boskiej Lekarki i Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Niestety z uwagi na obowiązujące jeszcze przepisy sanitarne i w trosce o zdrowie pątniczek, nie może się ona odbyć w tradycyjnej formie, w plenerze na piekarskim wzgórzu.
Z okazji tegorocznej pielgrzymki przesyłam wam, drogie Siostry, pasterskie słowo, zawierające fragmenty społecznego przesłania, które zostanie wygłoszone przed piekarskim wizerunkiem Matki Najświętszej.
W łączności z Waszymi parafialnymi duszpasterzami przekazuję Wam przede wszystkim serdeczne podziękowanie za role, jakie pełnicie i za postawę zajmowaną w czasie najtrudniejszych dni społecznej izolacji i dystansu, które, jak ufamy, mamy za sobą.

Więcej…
 
KOMUNIKAT METROPOLITY KATOWICKIEGO
01 sierpnia 2020 21:31   | Aktualności   | Napisał: Administrator

zobacz

 

Drodzy Diecezjanie!
Bracia i Siostry!

1. W związku z zaistniałą sytuacją powodziową na Podkarpaciu, zwróciłem się do Was z prośbą o duchowe i materialne wsparcie tych, których domy i gospodarstwa rolne ucierpiały najbardziej. Po przeprowadzonej w niedzielę 5 lipca przed kościołami naszej archidiecezji zbiórce zebrano kwotę 656 240 zł. Pieniądze te po połowie zasiliły konta Caritas archidiecezji przemyskiej i diecezji rzeszowskiej, udzielających pomocy tamtejszym poszkodowanym.
Chciałbym serdecznie podziękować Wam za każdy złożony dar materialny, będący konkretnym gestem solidarności i miłości bliźniego. Z serca płynące „Bóg zapłać” za zrozumienie i szczególną mobilizację. W przypadku poszkodowanych przez wodę zawsze niezbędna jest błyskawiczna i konkretna interwencja, która tym razem także dzięki Waszej hojności mogła się urzeczywistnić.

Więcej…
 
KOMUNIKAT METROPOLITY KATOWICKIEGO W ZWIĄZKU Z AKCJĄ ODDAWANIA KRWI
12 lipca 2020 00:16   | Aktualności   | Napisał: Administrator

Drodzy Diecezjanie, Bracia i Siostry!

Przeżywany czas pandemii już niejednokrotnie stworzył nam okazje i możliwości, aby w duchu solidarności zatroszczyć się o siebie nawzajem. Takich okazji nie brakuje i teraz. Rozpoczęte wakacje to trudny czas m. in. dla publicznej służby krwi. Mając na uwadze stale rosnące zapotrzebowanie na krew, służącą ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego, dołączam się do apelu Centrum Krwiodawstwa i Ministerstwa Zdrowia, którzy proszą o dzielenie się tym cennym darem ze swojego życia, niezbędnym do ratowania życia tych, którzy na skutek wypadków czy chorób znaleźli się w niebezpieczeństwie śmierci.

Więcej…
 
KOMUNIKAT METROPOLITY KATOWICKIEGO
29 czerwca 2020 07:28   | Aktualności   | Napisał: Administrator

Drodzy Diecezjanie!
W związku z sytuacją powodziową na Podkarpaciu, mając na uwadze zakres szkód i konieczność udzielenia pomocy poszkodowanym przez Caritas tamtejszych Kościołów lokalnych, zwracam się do wiernych archidiecezji katowickiej z serdeczną prośbą o złożenie ofiar na pomoc tym, których domy i gospodarstwa rolne ucierpiały najbardziej.
Ofiary zostaną zebrane przed kościołami archidiecezji w niedzielę 5 lipca br.
O przeprowadzenie zbiórki proszę Parafialne Zespoły Caritas. Za każdy złożony dar materialny, będący konkretnym gestem solidarności i miłości bliźniego – z serca płynące Bóg zapłać.
Wszystkich, którzy doświadczają tragicznych skutków powodzi, polecam Waszej modlitwie. Módlmy się wspólnie o sprzyjającą pogodę, aby rolnicy mogli bezpiecznie zebrać obfite plony „ziemi i pracy rąk ludzkich”.

Bracia i Siostry!
Podczas wakacyjnego odpoczynku nie zapominajmy o niedzielnej Mszy świętej – „wielkiej tajemnicy naszej wiary, która daje życie”. Pamiętajmy także o przestrzeganiu sanitarnych zasad bezpieczeństwa.
Na czas Waszych podróży, urlopów i wypoczynku udzielam pasterskiego błogosławieństwa, zapewniam o pamięci w modlitwie, szczególnie podczas Eucharystii.

† Wiktor Skworc
ARCYBISKUP METROPOLITA KATOWICKI
VA I – 56/20
Katowice, 27 czerwca 2020 r

 
ZARZĄDZENIE METROPOLITY KATOWICKIEGO W AKTUALNEJ SYTUACJI EPIDEMIOLOGICZNEJ Z DNIA 18 CZERWCA 2020 R.
21 czerwca 2020 14:21   | Aktualności   | Napisał: Administrator

1. W związku z pojawiającymi się – w szeroko pojętej przestrzeni społecznokościelnej – zakażeniami koronawirusem i zachorowaniem na Covid-19, mając na uwadze zdrowie i życie wiernych, których otaczamy duszpasterską troską, oraz duszpasterzy, zwracam się do wszystkich z serdecznym apelem o konsekwentne i wytrwałe stosowanie się do zaleceń sanitarnych. Aktualnie chodzi o zasłanianie ust
i nosa. Wskazanie to obowiązuje wszystkich uczestników liturgii z wyjątkiem celebransów. Przypominając zaś Zarządzenie z dnia 28 maja br., nadal zalecam wiernym przyjmowanie Komunii św. na rękę, a celebransom tę formę jej udzielania (p.2), o czym duszpasterze powinni systematycznie informować.

Więcej…
 
Nigdy nie jesteście sami! - Homilia Arcybiskupa Katowickiego
21 czerwca 2020 14:19   | Aktualności   | Napisał: Administrator

Niedziela, 14 czerwca 2020 roku

1. Dzisiejszą liturgię słowa można streścić w dwóch słowach: wybór i misja. Jak słyszeliśmy w pierwszym czytaniu z Księgi Wyjścia, Bóg z motywu miłości wybiera lud Izraela, wzywa go do posłuszeństwa i zapowiada, iż będzie ludem świętym. Świadomi ciągłości historii zbawienia śpiewaliśmy refren psalmu: „My ludem Pana i Jego owcami”. Wyboru i powierzenia misji dokonał Jezus. Wybiera dwunastu, których poznajemy z imienia i wysyła ich do głoszenia Dobrej Nowiny: „Bliskie już jest Królestwo niebieskie” oraz do wykonywania konkretnych zadań: „Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie złe duchy!”.
Bracia i Siostry! Pierwsze zdanie dzisiejszej Ewangelii brzmi niezwykle ujmująco: „Jezus widząc tłumy ludzi, litował się nad nimi, bo byli znękani i porzuceni, jak owce niemające pasterza”. Nie inaczej czyni Kościół, wierny misji swego Założyciela, lituje się i zapewnia: Dobry Pasterz jest z wami! Kościół, zbudowany na fundamencie apostołów, przekazuje dalej słowa Dobrego Pasterza. Również je realizuje, odczytując znaki czasu i podejmuje konkretne działania. Wiek XXI przyniósł nam zupełnie nieoczekiwany, nękający nas od miesięcy „znak”: poważne zagrożenie epidemiczne dla całej ludzkiej rodziny.

Więcej…
 
Nowe Zarządzenie Metropolity katowickiego odnośnie co do sprawowania posługi duszpasterskiej i liturgicznej z dnia 28.05.2020r.
28 maja 2020 22:04   | Aktualności   | Napisał: Administrator

Wstęp

W związku z sytuacją epidemiologiczną dotychczasowe akty prawne metropolity katowickiego obowiązują nadal w takim zakresie, jaki określają najnowsze rozporządzenia władzy cywilnej, ze szczególnym uwzględnieniem wskazań zaktualizowanych w niniejszym zarządzeniu.

Odwołanie dyspensy

Z dniem 6 czerwca br. odwołana zostaje ogólna dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Zgodnie z przepisami prawa kościelnego „wierni są zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii w niedzielę i dni nakazane, chyba, że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu, np. choroba, pielęgnacja niemowląt (por. KKK 2180, 2181, 2182.).

W obecnej sytuacji utrzymuje się dyspensę dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem. Wiernych, którzy z uzasadnionej racji nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii, zachęcam do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła, korzystania z transmisji telewizyjnych, radiowych bądź internetowych oraz do stosowania praktyki Komunii św. duchowej.

Więcej…
 
ZARZĄDZENIE ARCYBISKUPA KATOWICKIEGO W SPRAWIE SPRAWOWANIA SAKRAMENTU POKUTY I POJEDNANIA z dnia 16 maja 2020 r.
16 maja 2020 22:00   | Aktualności   | Napisał: Administrator

1. W nawiązaniu do p. 4. Zarządzenia z dnia 4 maja br. ponownie zachęcam wiernych do korzystania w okresie wielkanocnym, który trwa do Niedzieli Najświętszej Trójcy (7 czerwca) z Sakramentu Pokuty i Pojednania i do pełnego uczestnictwa we Mszy świętej, tzn. z przyjęciem Komunii św. Jest to wymóg przykazania kościelnego. Można go wypełnić, uczestnicząc we Mszy św. również w dni powszednie, do czego usilnie zachęcam wiernych.

Więcej…
 
SŁOWO METROPOLITY KATOWICKIEGO W ZWIĄZKU Z SYTUACJĄ EPIDEMIOLOGICZNĄ W ŚLASKICH KOPALNIACH
11 maja 2020 10:10   | Aktualności   | Napisał: Administrator

Drodzy Bracia i Siostry! Drodzy górnicy!
W dobie zmagania się ze skutkami stanu epidemii w naszym kraju, szczególnego znaczenia w relacjach społecznych nabiera zasada solidarności, która konkretyzuje się poprzez budowanie wzajemnych więzi, gesty pomocy, przyjaźni i miłości społecznej. Dla nas chrześcijan wyjątkową formą solidarności jest również modlitewne wsparcie najbardziej potrzebujących oraz polecanie ich Bożej Opatrzności i opiece świętych Patronów.
Naszą szczególna modlitwą ogarniamy osoby zakażone koronawirusem, ich rodziny oraz służby sanitarno-medyczne. Miłosierdziu Bożemu polecamy wszystkich zmarłych i pogrążonych w żałobie po ich stracie.
W ostatnich dniach docierają do nas niepokojące informacje o wykrytych ogniskach zakażenia koronawirusem pośród naszych braci górników, a także ich rodzin. Ponieważ choroba i cierpienie zawsze należały do najpoważniejszych problemów, poddających próbie ludzkie życie, dlatego proszę wszystkich diecezjan o żarliwą modlitwę w intencji powrotu do zdrowia tych, którzy aktualnie doświadczają niemocy i ograniczeń wynikających z pogorszonego stanu zdrowia. Prośmy dla nich o zdolność przeżywania osobistych przeciwności w jedności z Chrystusem, który „wziął na siebie nasze słabości i nosił nasze choroby” (Mt 8,17).

Więcej…
 
Komunikat Metropolity Katowickiego: Częściowa zmiana regulacji prawnych
04 maja 2020 21:05   | Aktualności   | Napisał: Administrator

Wstęp

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w województwie śląskim i w archidiecezji katowickiej, obowiązują nadal dotychczasowe akty prawne Metropolity Katowickiego związane z ogłoszeniem stanu epidemicznego i odnoszące się do sprawowania posługi duszpasterskiej i liturgicznej, ze szczególnym uwzględnieniem wskazań zaktualizowanych w niniejszym zarządzeniu.

1. Dyspensa

Dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. jest prolongowana i obowiązuje aż do odwołania. Proszę osoby będące w grupie podwyższonego ryzyka zarażenia (chorych, starszych wiekiem i kobiety w stanie błogosławionym) o pozostanie w domu. Nadal serdecznie zachęcam wiernych do uczestniczenia we Mszy św. za pośrednictwem transmisji telewizyjnych, radiowych i internetowych. Zapraszam wszystkich – duchownych i wiernych świeckich – do wytrwałej modlitwy we wspólnotach domowych, w szczególności do modlitwy różańcowej o godz. 20.30 w jedności z Ojcem Św. Franciszkiem; w maju dołączamy do tej modlitwy odmówienie Litanii Loretańskiej.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2