Dzisiaj jest czwartek, 27 Kwi 2017
Zapisy do turnieju CIDERFEST CUP 2017 rozpoczęte
24 kwietnia 2017 00:18   | Aktualności   | Napisał: Administrator

Od dzisiaj 24 kwietnia do 14 maja 2017r. trwają zapisy drużyn na I amatorski turniej piłki nożnej halowej o puchar Farorza CIDERFEST CUP 2017. Warunkiem przyjęcia zgłoszenia jest wysłanie na adres email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. karty zgłoszenia drużyny i potwierdzenia wpłaty wpisowego w wysokości 90zł od drużyny. Wpisowe należy wpłacić na konto PKO BANK POLSKI 62 1020 2368 0000 2102 0486 6176 z dopiskiem „Turniej Piłki Nożnej Halowej” i nazwą drużyny do 14.05.2017r. Opłata za udział w turnieju jest bezzwrotna. W turnieju mogą brać udział osoby pełnoletnie. W turnieju weźmie udział max. 8 drużyn. Zwycięzca turnieju zagra mecz pokazowy o superpuchar dziekana dekanatu Piekary Śl. z księżmi dekanatu.
O udziale w turnieju decyduje kolejność przysłanych zgłoszeń, a dokładnie kolejność wpłaty wpisowego. Drużyną, które "niezałapią się" do turnieju wpisowe zostanie zwrócone.
Na stronie www.parafia.radzionkow.pl na bierząco będą podawane dopuszczane drużyny.
Turniej odbędzie się 20 maja 2017 roku w godz. 9-16. CIDERFEST CUP 2017 jest iprezą towarzyszącą parafialnemu festynowi CIDERFEST.

Informacje: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  , tel. 509934850 Marcin Szmidt (po godz. 15.00)

Organizatorzy: Stowarzyszenie Rodzin Katolickich i miasto Radzionków.

Dokumenty:

[regulamin turnieju] [karta zgłoszeniowa drużyny] [oświadczenie o stanie zdrowia] [oświadczenie o braku gry zawodowo]

Drużyny zgłoszone do turnieju:

[Kadra "Bobrek" Bytom] [Kabat team] [Łukasz Sz team] [4] [5] [6] [7] [8]

*drużyny przyjęte do turnieju

SRK organizuje CIDERFEST CUP 2017 - turniej piłki nożnej - 20 maja 2017r.
13 kwietnia 2017 23:49   | Aktualności   | Napisał: Administrator

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy parafii św. Wojciecha w Radzionkowie organizuje I Amatorski Halowy turniej piłki nożnej o Puchar Farorza CIDERFEST CUP 2017 i mecz o Superpuchar Dziekana dekanatu Piekary Śląskie. Turniej odbędzie się 20 maja 2017r. w godzinach 9-16 na hali sportowej MOSIR Radzionków. W turnieju mogą brać udział zawodnicy pełnoletni, amatorzy (nie mogą być zrzeszeni w żadnym klubie). W rozgrywkach będzie mogło uczestniczyć osiem drużyn. Zwycięzcy turnieju zagrają o superpuchar z księżmi naszego dekanatu. Drużyny mogą być maksymalnie 9 osobowe. Turniej odbędzie się w ramach parafialnego festynu Ciderfest. Zapraszamy do tworzenia drużyn mieszkańców Radzionkowa i okolic. ZAPISY OD 24.04.2017r. mailowo, wpłaty na konto. REGULAMIN I KARTA ZGŁOSZENIA DOSTĘPNE OD 24.04.2017r. na stronie parafii. Wpisowe 90zł od drużyny.

Współorganizator: miasto Radzionków.

Chrystus Zmartwychwstan Jest! Alleluja!
16 kwietnia 2017 00:00   | Aktualności   | Napisał: Administrator

Niech w święto radosne Paschalnej Ofiary
składają jej wierni uwielbień swych dary.
Odkupił swe owce Baranek bez skazy,
pojednał nas z Ojcem i zmył grzechów zmazy.
Śmierć zwarła się z życiem i w boju, o dziwy,
choć poległ Wódz życia, króluje dziś żywy.
Maryjo, Ty powiedz, coś w drodze widziała?
Jam Zmartwychwstałego blask chwały ujrzała.
Żywego już Pana widziałam grób pusty
i świadków anielskich, i odzież, i chusty.
Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja,
a miejscem spotkania będzie Galilea.
Wiemy, żeś zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy,
o Królu Zwycięzco, bądź nam miłościwy.

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ. PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ. ALLELUJA!

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe napełni wszystkich pokojem i radością, da siłę w pokonywaniu trudów i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

Wasi Duszpasterze

Od Wojciecha do Wojciecha
14 kwietnia 2017 20:53   | Aktualności   | Napisał: Ireneusz Musialik

Odpust parafialny „Świętowojciechowych” tuż, tuż. Dlatego - dla niejako jego dopełnienia - Stowarzyszenie Rodzin Katolickich organizuje, w dniu 29 kwietnia br. pielgrzymko - wycieczkę rowerową do Bazyliki św. Wojciecha w Mikołowie. Zapraszamy do aktywnego włączenia się w ten wyjazd. Wyjazd planujemy o godz. 8.00, zaś powrót na godz. 16.15. Aby wziąć udział w „wyprawie śladami św. Wojciecha”, należy w ciągu zaledwie 3 dni po świętach, tj. do 20 kwietnia br. zapisać się w kancelarii parafialnej. Tam można również zapoznać się z warunkami uczestnictwa. W programie m.in. przewidziane jest nawiedzenie Sanktuarium MB Lourdzkiej w Kochłowicach, Msza św. w Bazylice oraz obiad w Mikołowie. Zapraszamy na trasę „Od Wojciecha (w Radzionkowie) do Wojciecha (w Mikołowie)”.

Sekr. SRK

Dziesiąta stacja - 11.05.2016r. rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego o. Ludwika Wrodarczyka
15 maja 2016 21:47   | Aktualności   |

„Pan Bóg dobry doda jednak sił i łask, abym mógł wykonać wszystko tak, jak On tego pragnie.” (Z listu o. L. Wrodarczyka do swojej siostry Pryscylli, maj 1933)

Niebo, nad obficie zroszona krwią męczenników ukraińską ziemią, często słyszało modlitwy tych, którzy cierpieli prześladowania i byli więzieni za wierność Chrystusowi. Niewielu z tych męczenników znamy po imieniu, wielka ich część jest nadal nieznana.
Jednym z tych, którego imię znamy, był o. Ludwik Wrodarczyk OMI, który w pierwszej połowie XX wieku służył w małej parafii w Okopach na Wołyniu. Według opinii tych, którzy go znali osobiście i doświadczyli jego dobroci, o. Ludwik żył jak święty i zginął jak święty.

Zapraszamy na wirtualny spacer po budynku naszego kościoła
14 czerwca 2015 21:24   | Aktualności   | Napisał: Administrator