Dzisiaj jest poniedziałek, 31 Sie 2015
III Pielgrzymka rowerowa do Gniezna - dzień X (RADZIONKÓW) - 23.08.2015r.
23 sierpnia 2015 20:27   | Aktualności   | Napisał: Administrator

Kucoby budzą się - pielgrzymi gnieźnieńscy też. Marek musi poćwiczyć jeszcze grę na gitarze w czasie jazdy po wybojach leśnych (bez trzymania) więc wstał trochę wcześniej. Irek sprawdza siodełko w rowerze, bo wg Józefa (wyższego) wykręciła się śruba i fedra poszła się paść. Ewa z Jolą sztiglują się żeby gryfnie wyglądać na proszonej kawie w Lublińcu u pani Ewy od firankowych zawiłości. Mariusz chodzi po obozie i przypomina sobie młode lata w ZHP. Lucek, który poszedł spać zaraz po powrocie z kościoła (biedny - nie jadł kołocza, który przywiózł Andrzej z Cidrów) i teraz nie wie co z czasem zrobić (chyba polezie do lasu na grzyby). Róża i Agata jeszcze śpią i po odgłosach można wnioskować, że jedna śni o kucyku a druga o kole na szerokich oponach. Co robią Józek (niższy) i Grzesiu - nie wiadomo - ale można domnimywać, że Józek (niższy) układa sobie w głowie kolejność opowiadania dzisiaj kawałów a Grzesiu myśli gdzie posadzić te kilkanaście drzewek i krzaków, które Ewa zdobyła w Klapce. Zygmunt też jeszcze śpi, bo poszedł późno spać z powodu komara, którego gonił aż do Borków Wielkich i potem nie umiał po ciemku trafić do obozu. Damian też jeszcze śpi ale on wstaje w ostatniej chwili, kiedy inni już idą na śniadanie (i zawsze zdąży - ale on nie ma dużej powierzchni do umycia się). Stasiu rozmyśla o wczorajszych długich "rozmowach niedokończonych" z Mariuszem (o czym chopy mogą przez 1godz. i 27 minut rozmawiać, gdy inni zjadają kolejne kąski kołocza?). Za chwlę i tak wszyscy w strojach sportowych zasiądą do śniadania a potem - heja! - na ostatni etap III Gnieźnieńskiej: Kucoby - Radzionków (80 km).

Więcej…
 
III Pielgrzymka rowerowa do Gniezna - dzień IX - 22.08.2015r.
23 sierpnia 2015 19:40   | Aktualności   | Napisał: Administrator

Poranek w Lututowie. Śniadanie - wreszcie możemy poucztować, bo wczoraj był post piątkowy - karp z wodzionką zaprawiany serem Almette. Trwa pakowanie. Podjeżdżamy ze Schronika, gdzie spaliśmy, o godz. 9.40 pod kościół lututowski pw.św. św. Piotra i Pawła - na Godzinki. Potem ruszymy na południe. Dziś etap do Kucob - 79,5 km. Pogoda dobra, słonecznie, na razie bezwietrznie, 20°C.

Więcej…
 
III Pielgrzymka rowerowa do Gniezna - dzień VIII - 21.08.2015r.
23 sierpnia 2015 19:01   | Aktualności   | Napisał: Administrator

Kościelna Wieś. Godzinki z p. Sołtysową. Uczestnicy dzielą się wrażeniami letniej nocy. Gościnność mieszkańców jest ogromna. Po Godzinkach ruszamy na Kalisz.

Więcej…
 
III Pielgrzymka rowerowa do Gniezna - dzień VII - 20.08.2015r.
20 sierpnia 2015 22:11   | Aktualności   | Napisał: Administrator

Żerków się budzi - my też. To małe miasteczko (liczy ok. 2,5 tys mieszkańców) zachwyca wyglądem. Oczkiem w głowie władz jest zespół szkół - podstawowej i gimnazjum. Gomnazjum zbudowano od zera - ma profil sportowy. Wyposażone jest w ogromne zaplecze sportowe - klika boisk, dwie hale sportowe, dwie sale gimnastyczne, spa, siłownia, zaplecze rekreacyjne. Tu jest kuźnia sprtowych talentów. Jak nam powiedział jeden z pracowników - ściągają tu i trenują sportowcy z wielu klubów sportowych a nawet członkowie kadry narodowej, w różnych dyscyplinach (np. kolarze) Oczywiście patronuje miastu Adam Mickiewicz - jest go tu pełno na każdym kroku. Żerkowianie często pytają przybyszów (nas też) o wrażenia z ich miasteczka. Mają się czym pochwalić.
My po porannej kawie udajemy się do zabytkowego kościoła na Mszę św. Proboszcz jest nam tu bardzo przychylny. Potem śniadanie i w drogę na 7 etap - do Kościelnej Wsi (64km).

Więcej…
 
III Pielgrzymka rowerowa do Gniezna - dzień VI - 19.08.2015r.
20 sierpnia 2015 21:44   | Aktualności   | Napisał: Administrator

Dzień celu naszej pielgrzymki. Trwa wybudzanie. Potem o 9.00 śniadanie. O 10.00 przyjadą "Licheńczycy". Zwiedzanie (enty raz) Starego Gniezna - zawsze pięknego i słonecznego. O 12.00 - Eucharystia u grobu naszego wielkiego Patrona - św. Wojciecha. Temperatura - 22°C. Słonecznie. Lekki wiaterek.

Więcej…
 
III Pielgrzymka rowerowa do Gniezna - dzień V (GNIEZNO) - 18.08.2015r.
18 sierpnia 2015 19:38   | Aktualności   | Napisał: Administrator

Ranek. Najpierw o 7.00 Msza św. w kościele pw. Św. Stanisława BiM. Potem spacer (15 min) na śniadanie i przygotowania do dziejszego 5 etapu: Żerków - Gniezno (64km). Gdy my wychodzimy na Mszę św. - dzieci i młodzież tu wpoczywająca jeszcze śpią po "zielonej nocy". U nas najwcześniejszym "skowronkiem" jest Marian - średnio ok. 4.45 już się goli i perfumuje i przed pierwszym pianiem kogutów już robi przegląd wozu technicznego. A propos - łożyska w rowerze Ewy już hulają, a sakwa Lucka jest już dobrze przymocowana - wczoraj naście razy się odrywała ...

Więcej…
 
III Pielgrzymka rowerowa do Gniezna - dzień IV - 17.08.2015r.
18 sierpnia 2015 18:21   | Aktualności   | Napisał: Administrator

Poranek w Kaliszu. Niebo lekko zachmurzone. Budzimy się i przygotowujemy do dzisiejszego etapu: Kalisz - Żerków - 64km. Pierwszy przystanek będzie w Kościelnej Wsi - pani sołtysowa przyjdzie osobiście nas zlustrować - bez jej wiedzy nie mamy prawa przebywać na jej terytorium.

Więcej…
 
III Pielgrzymka rowerowa do Gniezna - dzień III - 16.08.2015r.
16 sierpnia 2015 19:01   | Aktualności   | Napisał: Administrator

Wczesny niedzielny poranek. Jedni jeszcze śpią, drudzy szykują się na dzisiejszy dzień pielgrzymowania. Po ciepłej nocy (niektórzy spali na dworze), poranek przywitał nas soczystym deszczem. Nie nawałnica, lecz miły "rzęsisty" dżdżysty poranek. Za godzinę odśpiewamy "Godzinki", a potem Msza św. A póki co - pada....

Więcej…
 
III Pielgrzymka rowerowa do Gniezna - dzień II - 15.08.2015r.
15 sierpnia 2015 21:00   | Aktualności   | Napisał: Administrator

Ranek. Niektórzy odwiedzili już Kaplicę Cudownego Obrazu. Wszędzie śpią pielgrzymi z całej Polski. Teraz idziemy na Mszę św. Potem w kaplicy Betanek - Godzinki.

Więcej…
 
III Pielgrzymka rowerowa do Gniezna - dzień I - 14.08.2015r.
15 sierpnia 2015 19:02   | Aktualności   | Napisał: Administrator

III Gnieźnieńską czas zacząć...

Dzisiejszą poranną Mszą Św. rozpoczęła się III Pielgrzymka Rowerowa do Gniezna. W czasie Eucharystii modliliśmy się o potrzebne Łaski dla Pielgrzymów i powodzenie Pielgrzymki. Z takim wsparciem będzie z górki do samego Gniezna.
Tegoroczna Pielgrzymka przypada w 140 rocznicę poświęcenia naszego Kościoła i w 29 rocznicę przyniesienia z Gniezna relikwii św. Wojciecha przez grupę naszych Parafian.
Dziś o godz. 15.00 w naszym Kościele Pielgrzymi zgromadzą sią na modlitwie Koronki do Miłosierdzia Bożego i po niej wyruszą w drogę. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
Zachęcamy do śledzenia na stronie internetowej naszej Parafii codziennych relacji z Pielgrzymki i polecamy Pielgrzymów modlitewnej opiece.

Więcej…
 
Parafialna pielgrzymka do grobu św. Jana Pawła II 2014r.
14 czerwca 2015 22:19   | Multimedia   | Napisał: Administrator

Parafialna pielgrzymka do grobu św. Jana Pawła II
Radzionków - Rzym
28.06 - 06.07.2014r.

 
Zapraszamy na wirtualny spacer po budynku naszego kościoła
14 czerwca 2015 21:24   | Aktualności   | Napisał: Administrator