Dzisiaj jest czwartek, 17 Kwi 2014
Kazania pasyjne - Gorzkie żale - Radzionków 2014r.
17 kwietnia 2014 19:44   | Multimedia   | Napisał: Administrator

I Niedziela Wielkiego Postu - 9.03.2014r. -

II Niedziela Wielkiego Postu - 16.03.2014r. -
- wkrótce

III Niedziela Wielkiego Postu - 23.03.2014r. -
- wkrótce

IV Niedziela Wielkiego Postu - 30.03.2014r. -
- wkrótce

V Niedziela Wielkiego Postu - 06.04.2014r. -
- wkrótce

Niedziela Palmowa - 13.04.2014r. -
- wkrótce

 
Wielki Czwartek
17 kwietnia 2014 15:03   | Aktualności   | Napisał: Administrator

Wielki Czwartek rozpoczyna Święte Triduum Paschalne. Dzisiejszego dnia rozpoczynają się najważniejsze wydarzenia w dziejach Zbawienia ludzkości. Podczas ostatniej wieczerzy Chrystus ustanawia eucharystię i kapłaństwo. Ukazuje wartość służby innym ludziom. Ustanawiając Eucharystię mówi „To czyńcie na moją pamiątkę” wyznaczając jednocześnie zadania dla kapłanów. Umywając nogi uczniom ukazuje znaczenie kapłaństwa służebnego, ale też daje nam sygnał, że największy jest ten, który potrafi się uniżyć przed swoim bliźnim. Kolejnymi wydarzeniami dzisiejszego dnia jest zdrada Judasza, który pocałunkiem wydaje swojego Mistrza na śmierć. Podczas modlitwy w Ogrójca Chrystus przyjmuje od Ojca kielich cierpienia i oddaje się Jego woli. To Krew Jezusa, jak Starotestamentalna krew baranka, ocali nasze dusze przed zatraceniem. Wymownym jest tutaj też fakt, że Jego najbliżsi uczniowie nie potrafili czuwać na modlitwie wraz z nim, a jeden później nawet  wyprze się Go. Ciekawe czy ty drogi czytelniku odwiedzisz Chrystusa w Ciemnicy, i czy kiedykolwiek się Go wyparłeś?

Więcej…
 
Życzenia dla naszych kapłanów
17 kwietnia 2014 17:48   | Aktualności   | Napisał: Administrator

Kapłanów swoich dał nam Bóg,
By nas bronili z mocy złego,
Aby z ciernistych wiedli dróg
Zbłąkane owce wprost do Niego.
Najświętsze Serce, ustrzeż ich
We wszystkich życia chwilach złych.
Niech czystym sercem służą Ci
Przez życia swego wszystkie dni.

Drodzy kapłani w dniu w którym wspominamy ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa chcemy wam serdecznie podziękować za Opiekę nad nami. Za to, że wasze pasterzowanie prowadzi nas do Chwały Chrystusowej. To dzięki Wam stajemy się Dziećmi Bożymi, to dzięki Wam możemy zabrać Jezusa w sercu do domu, to dzięki Wam możemy się pojednywać z Bogiem, to dzięki Wam możemy w pełni połączyć się z drugim człowiekiem w sakramencie małżeństwa i to Wy odprowadzacie nas do Domu Ojca Naszego. Jesteście z Nami od narodzin po śmierć i to Wy jesteście głównymi rzemieślnikami kształtującymi naszą duchowość. Za ten codzienny trud i łaskę obcowania z Bogiem jakiej dzięki Wam dostępujemy niech Matka Kapłanów Wam wynagrodzi. Niech miłość i serce jakimi nas obdarzacie po stokroć powróci do was. Życzymy wam dużo siły, zdrowia i wytrwałości na co dzień oraz życzliwości ze strony ludzi. Życzymy wam, żeby wspólnota wiernych broniła swoich kapłanów i kapłaństwa w dzisiejszych czasach w których jest ono niejednokrotnie szargane. Matko kapłanów módl się za Nimi.

 

Parafianie

 
Miejsce ostatniej wieczerzy - Wieczernik - Ziemia Święta
28 marca 2013 15:27   | Aktualności   | Napisał: ziemiaswietaprzewodnik.pl

Wieczernik to miejsce, w którym miała miejsce Ostatnia Wieczerza. Tam również schronili się apostołowie podczas męki. Tutaj Zmartwychwstały spotykał się z uczniami. Sala na Górze stała się świadkiem narodzin Kościoła podczas wylania Ducha Świętego. Również po wniebowstąpieniu kamienna średniowieczna posadzka gościła członków pierwszych wspólnot chrześcijańskich po wniebowstąpieniu.

"A gdy oni jedli, Jezus wziął chleb i odmówiwszy błogosławieństwo, połamał i dał uczniom, mówiąc: Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje. Następnie wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie, dał im, mówiąc: Pijcie z niego wszyscy, (28) bo to jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów" (Mt 26, 26-27).

Więcej…
 
Wielki Post
09 marca 2014 13:00   | Aktualności   | Napisał: Administrator

Środa Popielcowa rozpoczęła nowy okres w roku liturgicznym – Wielki Post. Trwa on 40 dni (nie licząc niedziel) i przygotowuje nas do najważniejszych świąt  dla chrześcijan, do Świąt Paschalnych.
Wielki Post jest pamiątką  40 dni jakie nasz Pan Jezus Chrystus przeżył w samotności na pustyni poszcząc i modląc się. W tym czasie, był też kuszony przez szatana.

Więcej…
 
Wielki Post w moim życiu
13 marca 2011 16:27   | Artykuły   | Napisał: Administrator

Po co nam Wielki Post? Skoro Chrystus nas odkupił i wybawił od grzechu, to po co my musimy się umartwiać i pościć?
Żeby zrozumieć wartość czasu Wielkiego Postu, musimy sobie uzmysłowić wartość Świąt, do których nas ten okres przygotowuje. Bo tak jak Izraelici przez 40 lat błądzili po pustyni, by potem zyskać Ziemię Obiecaną, tak samo my czekaliśmy na nasze obiecane Zbawienie. Przed śmiercią Chrystusa błądziliśmy jak dzieci we mgle szukając Prawdy. Nie zdawaliśmy sobie sprawy z tego, że żyjemy w grzechu. Byliśmy jak te faryzeusze zadufani i pewni swoich racji. Jezus pokazał nam Drogę, którą mamy kroczyć, drogę Miłości.

Więcej…
 
Konkurs „Moje spotkanie z Janem Pawłem II. Wspomnienia, refleksje, wpływ na życie.”
26 stycznia 2014 22:19   | Aktualności   | Napisał: Administrator

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich organizuje konkurs pt. „Moje spotkanie z Janem Pawłem II. Wspomnienia, refleksje, wpływ na życie.”.
Celem konkursu jest zaprezentowanie osobistych przeżyć i refleksji związanych ze spotkaniami z Janem Pawłem II w czasie Jego pielgrzymek do Polski czy innych krajów jak również audiencji w Watykanie czy Castel Gandolfo.

Więcej…