Dzisiaj jest czwartek, 26 Lis 2015
Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
22 listopada 2015 00:00   | Aktualności   | Napisał: Administrator
Uroczystość tę wprowadził do liturgii papież Pius XI encykliką Quas Primas z 11 grudnia 1925 r. na zakończenie roku jubileuszowego. Nakazał wtedy, aby we wszystkich kościołach tego dnia po głównym nabożeństwie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówić litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu. Początkowo uroczystość obchodzono w ostatnią niedzielę października; reforma soborowa przeniosła jej termin na ostatnią niedzielę roku liturgicznego. Pius XI, uzasadniając swą decyzję, pisał m.in.:
Więcej…
 
2.11. - Dzień Zaduszny
01 listopada 2015 00:00   | Aktualności   | Napisał: Administrator

Zanim zmartwychwstaną w dniu wyznaczonym przez Ojca Niebieskiego, zmartwychwstają w pewien sposób w dniu naznaczonym przez świętą liturgię w sercach i w świadomości naszej, i na znak tego jakiegoś symbolicznego zmartwychwstania w ludzkiej pamięci zapalają żyjący bracia i siostry - światło.

bp Jan Pietraszko, 2.11.1976r.

 
1.11. - Uroczystość Wszystkich Świętych
01 listopada 2015 00:00   | Aktualności   | Napisał: Administrator

Obchodzimy dzisiaj uroczystość Wszystkich Świętych. W tym uroczystym dniu Kościół pielgrzymujący po ziemi kieruje wzrok ku niebu, ku ogromnej rzeszy mężczyzn i kobiet, którym Bóg dał udział w swojej świętości. Wywodzą się oni - jak uczy księga Apokalipsy - "z każdego narodu i wszystkich pokoleń, ludów i języków" (Ap 7, 9). W ziemskim życiu starali się zawsze pełnić Jego wolę, całym sercem miłując Boga, a bliźnich jak samych siebie. Z tego powodu musieli też cierpieć próby i prześladowania, teraz jednak wielka jest ich nagroda w niebie (por. Mt 5, 11).
Moi drodzy, taka jest nasza przyszłość! Takie jest najbardziej autentyczne i powszechne powołanie ludzkości: tworzyć wielką rodzinę dzieci Bożych, starając się urzeczywistniać jej zasadnicze cechy już tu na ziemi. Taki cel wskazują nam swoim świetlanym przykładem liczni bracia i siostry, których w ciągu stuleci Kościół uznał za świętych i błogosławionych, aby byli dla nas wzorami i przewodnikami. Dzisiaj prosimy ich o wspólne wstawiennictwo, aby każdy człowiek otworzył się na miłość Boga - źródło życia i świętości.

bł. Jan Paweł II, "Anioł Pański", 1.11.1999

 
Ksiądz Arcybiskup o Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie w 2016 r.
20 września 2015 18:46   | Aktualności   | Napisał: Administrator

 
Życzenia urodzinowe dla ks. Kazimierza
18 września 2015 21:27   | Aktualności   | Napisał: Administrator

Drogi ks. Kazimierzu w dniu Twoich urodzin chcemy Ci życzyć dużo zdrowia, szczęścia, pomyślności i Błogosławieństwa Bożego. Jesteśmy Ci wdzięczni, że wziąłeś sobie do serca słowa bł. Jana Pawła II i każdego dnia oddajesz się dla naszej wspólnoty parafialnej: "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi." "Jak można kochać Boga który jest niewidzialny, nie kochając człowieka który jest obok nas." Dziękujemy Ci za każdy uśmiech i za każde słowa pokrzepiające i napominające, niech Matka Kapłanów wyprasza Ci u Boga wszelkie potrzebne łaski do dalszej pracy duszpasterskiej. Życzymy Ci na dalsze lata życia wiele życzliwości i miłości ze strony wszystkich, których spotykasz na swojej drodze. Wszystkiego dobrego!

Życzą Parafianie

"Jeśli chcesz znaleźć źródło,
musisz iść do góry, pod prąd.
Gdzie jesteś źródło?
Cisza.
Dlaczego milczysz?
Jakże starannie ukryłeś
tajemnicę twego początku." - bł. Jan Paweł II

 
Życzenia urodzinowe dla ks. Proboszcza
13 września 2015 00:00   | Aktualności   | Napisał: Administrator

Czcigodny księże proboszczu!

W dniu Twoich urodzin życzymy Ci dużo zdrowia i sił potrzebnych do codziennej pracy dla naszej wspólnoty. Życzymy Ci ciągłej matczynej opieki MB Fatimskiej, by wypraszała Ci u swego Syna wszelkie potrzebne łaski.
W tym dniu pragniemy Ci podziękować za sterowanie naszą "Barką Parafialną", za to, że pilnujesz byśmy nie osiedli na mieliźnie marności i bylejakości chrześcijańskiej, byśmy nie rozbili się o skały obłudy i chamstwa, ale płynęli zawsze na głębokich wodach miłości, z dala od burz i zawieruch, aby dopłynąć do bezpiecznego portu niebieskiego.
Wszystkiego najlepszego Drogi Ojcze naszej parafii...

"Życie jest łatwiejsze niż się wydaje. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego, co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia."  [ Kathleen Norris ]

"Więcej osiągniesz uśmiechem, niż wyrąbiesz mieczem."  [ William Shakespeare ]

"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."  [ Jan Paweł II ]

 
Parafialna pielgrzymka do grobu św. Jana Pawła II 2014r.
14 czerwca 2015 22:19   | Multimedia   | Napisał: Administrator

Parafialna pielgrzymka do grobu św. Jana Pawła II
Radzionków - Rzym
28.06 - 06.07.2014r.

 
Zapraszamy na wirtualny spacer po budynku naszego kościoła
14 czerwca 2015 21:24   | Aktualności   | Napisał: Administrator