Dzisiaj jest środa, 17 Wrz 2014
WYJAZD DO WARSZAWY
15 września 2014 14:55   | Aktualności   | Napisał: Administrator

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich organizuje wycieczko-pielgrzymkę do Warszawy w dniu 02.10.2014 r. (czwartek) na pamiątkę 30-rocznicy męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
W programie: zwiedzanie  muzeum przy kościele Stanisława Kostki na Żoliborzu, udział w Mszy św. i modlitwie przy grobie bł. ks. Jerzego oraz  zwiedzanie Sejmu, Senatu, Starego Miasta, Muzeum Wojska Polskiego z przewodnikiem
Koszt wycieczki - 95 zł. Cena obejmuje przejazd i ubezpieczenie oraz wejściówkę do muzeum. Zapisy w kancelarii parafialnej do 30 września br.
Wyjazd spod kościoła św. Wojciecha o godz. 4.45
Bliższych informacji udziela Pan Jan Moj nr tel: 604 93 40 69

 
Życzenia urodzinowe dla ks. Proboszcza
13 września 2014 19:00   | Aktualności   | Napisał: Administrator

Czcigodny księże proboszczu!

W dniu Twoich urodzin życzymy Ci dużo zdrowia i sił potrzebnych do codziennej pracy dla naszej wspólnoty. Życzymy Ci ciągłej matczynej opieki MB Fatimskiej, by wypraszała Ci u swego Syna wszelkie potrzebne łaski.
W tym dniu pragniemy Ci podziękować za sterowanie naszą "Barką Parafialną", za to, że pilnujesz byśmy nie osiedli na mieliźnie marności i bylejakości chrześcijańskiej, byśmy nie rozbili się o skały obłudy i chamstwa, ale płynęli zawsze na głębokich wodach miłości, z dala od burz i zawieruch, aby dopłynąć do bezpiecznego portu niebieskiego.
Wszystkiego najlepszego Drogi Ojcze naszej parafii...

"Życie jest łatwiejsze niż się wydaje. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego, co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia."  [ Kathleen Norris ]

"Więcej osiągniesz uśmiechem, niż wyrąbiesz mieczem."  [ William Shakespeare ]

"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."  [ Jan Paweł II ]

 
Annogórskie pozdrowienia 12-14.09.2014
12 września 2014 20:44   | Aktualności   | Napisał: Administrator
 

Pielgrzymi radzionkowscy na Górę św. Anny pozdrawiają parafian, zwłaszcza tych, którzy chcieli być u Omy P. Jezusa, a nie mogli - modliliśmy się za Was i w łączności z Wami. Jesteśmy tu na Anabergu najstarszą, oficjalną pielgrzymką parafialną. Jutro przybędą następni - w tym i nasi parafianie - na obchody. Pogoda nam sprzyja - Oma dbo ło nos!

Uroczyste nieszpory ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego, odprawione w plenerze, odbyły się w akompaniamencie piorunów, grzmotów i ulewy. Orkiestra raz po raz wylewała wodę z instrumentów. Teraz tylko drobne opady. Musimy wyschnąć, bo wieczorem, o 20-tej - koncert w Bazylice św. Anny.

Więcej…
 
Gniezno - dzień X - 27.08.2014r. - w domu.
27 sierpnia 2014 14:01   | Aktualności   | Napisał: Administrator

Nastał poranek w Kamyku. Ostatni dzień "II Gnieźnieńskiej". Nasze info nie dociera na bieżąco, bo czasem cywilizacja zasięgowa zapomina o niektórych miasteczkach i wsiach tej części UE. Uczestnicy wstają i przygotowują się do szturmu Jasnej Góry. O 7.45 (po śniadaniu) ruszamy na ten pierwszy odcinek dzisiejszej 72 km trasy. Na Jasnej Górze, u stóp Matki, jeszcze raz zawierzymy pielgrzymów (rowerowych, autobusowych i indywidualnych) oraz tych, którzy będąc w Radzionkowie, łączą się z nami duchowo.

Relaks po śniadaniu.

 
Więcej…
 
Gniezno - dzień IX - 26.08.2014r.
27 sierpnia 2014 13:12   | Aktualności   | Napisał: Administrator

Po opuszczeniu Lututowa, w roszącym deszczyku, w pelerynkowych nastrojach, przy akompaniamencie szumiących drzew mkniemy do Raczyna. Do celu dzisiejszego - najdluższego etapu (81km) - zostało 64km. Teraz u św. Tekli w Raczynie, przy zabytkowym, zamkniętym na cztery spusty kościele, odmówiliśmy Różaniec. Za chwilę Ewa dzwonem kościelnym da sygnał do odjazdu.

 
Więcej…
 
Gniezno - dzień VIII - 25.08.2014r.
25 sierpnia 2014 20:39   | Aktualności   | Napisał: Administrator

Po śniadaniu i pożegnaniu gościnnej Kościelnej Wsi ruszyliśmy na Lututów. 8. etap to 64 km. Teraz jesteśmy w Kaliszu (54km). Rózaniec u św. Józefa.
W Kaliszu zwiedzanie bazyliki i różaniec. Teraz do Godzieszy na kołoczki.

 
Więcej…
 
Gniezno - dzień VII - 24.08.2014r.
24 sierpnia 2014 11:08   | Aktualności   | Napisał: Administrator

Poranek w Wójtostwie w Pyzdrach. Trwa pobudka i przygotowania do śniadania. Gospodyni przyniosła bochen chleba o średnicy 52,5 cm (wysokość 14,5cm). Potem udajemy się na Mszę św. do kościoła farnego - przez sady wśród morza zieleni, który z daleka wyglądem przypomina fortecę. Po powrocie zmienimy świąteczne kreacje na sportowe mundurki i o 10.00 wyruszymy na 7 etap. Dziś w planie: Pyzdry - Kościelna Wieś: 63 km (dłuższy niż w drodze do Gniezna o 5 km, bo jedziemy inną trasą, ze względu na zamek w Gołuchowie). Pilot naszej pielgrzymki ocenia pogodę - na razie pochmurno, prawie bezwietrznie. Nie pada, choć ma się na deszcz. Planujemy ruszać o 10.00.

 
Więcej…
 
Gniezno - dzień VI - 23.08.2014r. - rozpoczynamy powrót do domu
23 sierpnia 2014 11:00   | Aktualności   | Napisał: Administrator

Poranek w Gnieźnie pogodny. Śniadanie i zwiedzanie Gniezna. Tym razem na tapecie - jedyne w swoim rodzaju - Muzeum Początków Państwa Polskiego, kościół franciszkański, Wzgórze Lecha, kościół św. Piotra i Pawła z zabytkowym cmentarzem (pełnym ogromnych grobowców- kaplic zacnych rodów gniexnieńskich) i wiele innych atrakcji. Na koniec -marsz na "Matkę-matek kościołów" - katedrę prymasowską z grobem św. Wojciecha.

Msza św. u grobu św. Wojciecha. Razem z pielgrzymami z Gdańska. Potem wspólne śpiewanie ku czci św. Wojciecha naszych radzionkowskich pieśni wojciechowych. Wreszcie obiad i przygotowania do rozstania. Koronkę do Miłosierdzia Bożego prowadzi ks. Krzysztof. Potem pożegnanie i... w drogę. 50 km drogi do Pyzdr.

Więcej…
 
Gniezno - dzień V - 22.08.2014r. - przyjazd do Gniezna
22 sierpnia 2014 22:29   | Aktualności   | Napisał: Administrator

Poranek w Pyzdrach w majątku Wójtostwo. Spaliśmy w Stodole Prezydenckiej. Teraz przygotowania do wyjścia na Mszę św. w barokowym XVIII wiecznym kościele klasztornym. Potem śniadanie (już narychtowane) i pożegnanie z przemiłymi gospodarzami - no i w drogę. Dzis 5 etap: Pyzdry-Gniezno (50km). Spotkamy się z naszymi pielgrzymami autobusowymi i indywidualnymi. Ci pierwsi właśnie modlą się w Licheniu na Mszy św. przed cudownym wizerunkiem Pani Licheńskiej.

 
Więcej…
 
Gniezno - dzień IV - 21.08.2014r.
21 sierpnia 2014 19:55   | Aktualności   | Napisał: Administrator

W Choczy różaniec z ojcem Izaakiem w pięknym klasztornym kościele św. Michała. Potem 5-minutowa bryza (pierwsza w historii pielgrzymki), teraz postój posiłkowo - makijażowy (panie).

 
Więcej…
 
Gniezno - dzień III - 20.08.2014r.
20 sierpnia 2014 20:32   | Aktualności   | Napisał: Administrator

Po pogodnym (dosłownie i w przenośni) wieczorze i ciepłej nocy (niektórzy spędzili go "w tartaku") - przygotowania do wyjazdu na 3 etap: Lututów - Kościelna Wieś (70km). O 7.30 Msza św. (pozdrowienia od ks. Piotra), potem wykład na temat historii miasta-wsi i parafii (kiedyś najbardziej wysuniętej na zachód rubieży Cesarstwa Rosyjskiego. Po śniadaniu, o 9.30 ruszamy. Słońce przyświeca, bezwietrznie, ok. 15 stopni.

 
Więcej…
 
Gniezno - dzień II - 19.08.2014r.
19 sierpnia 2014 20:45   | Aktualności   | Napisał: Administrator

Rudniki. 57 kilometrów do celu. Dziś dzień techniczny (awaryjny): wymiana dętki (Grześ), potem łańcuch (Staś), po 10 minutach przerzutki (Iwona), a 5 minut temu - wywrotka, naszczęście niegroźna (Staś). Brak internetu, wiadomości wysyłamy smsami. Teraz mamy drugie śniadanie.

 
Więcej…
 
II Rowerowa pielgrzymka do Gniezna - Dzień I - 18.08.2014
18 sierpnia 2014 16:26   | Aktualności   | Napisał: Administrator

Tak jak w zeszłym roku zapraszamy do codziennej relacji "prawie na żywo" z trasy Pielgrzymki Rowerowej do Gniezna. Co pewien czas każdego dnia docierają do nas krótkie maile z trasy pielgrzymki, które będą na bieżąco umieszczane w relacjach na stronie, więc zachęcamy do śledzenia i kibicowania naszym pielgrzymom w drodze do grobu naszego patrona.

Po Mszy św. o 7.00 i błogosławieństwie ks. Proboszcza ruszyliśmy na 1 etap II Gnieźnieńskiej Pielgrzymki Rowerowej. Trasa prowadzi do Kucobów. 69km.

 
Więcej…