Dzisiaj jest niedziela, 04 Paź 2015
Intencje Mszalne od 27.09. do 04.10.2015r.
27 września 2015 20:12   | Intencje Mszalne   | Napisał: Administrator

XX  NIEDZIELA  Zwykła    16 VIII 2015
 
6.00 - Za ++Helenę, męża Antoniego, zięcia Pawła, dusze w czyśćcu  cierpiące.
 
8.00 - Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo MB Piekarskiej i św. Wojciecha w int. Beaty i Krzysztofa z okazji 10 rocz. śl., oraz ich dzieci Łukasza i Mateusza, z podzięk. za odebrane łaski, z prośbą o Boże bł., dary Ducha Św., opiekę i zdrowie.
 
10.00 - W intencji Parafian.
 
11.30 - Za ++ Helenę, Bronisławę, Józefa, Janusza, Andrzeja Burek, Alinę i Ignacego Żydek, teścia Stanisława Sikora.
 
15.00 - Nieszpory.
 
16.00 - O Boże błogosławieństwo dla Rocznych Dzieci, ich Rodziców i Rodziców Chrzestnych.
 
18.00 - Za + córkę Agnieszkę Banaś na pam. ur.
 
 
PONIEDZIAŁEK    Wspomnienie św. Wacława, męcz.    28 IX 2015
 
6.30 - 1) Wspólna za Zmarłych; 2) Za ++ Klarę Maruszczyk, męża Jana.
 
7.30 - Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo MB Nieustającej Pomocy i Św. Wojciecha w int. Jana z okazji 85 rocz. ur. z podzięk. za dar życia i otrzymane łaski, z prośbą o Boże bł., opiekę i zdrowie dla rodziny.
 
18.00 - Za + Andrzeja Taterka w I rocznicę śmierci.
 
 
WTOREK    Święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała    29 IX 2015
 
6.30 - Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo MB Nieustającej Pomocy w int. Cecylii  z okazji 75 rocz. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o Boże bł., dary Ducha Św. dla wnuków, opiekę i zdrowie dla całej rodziny.
 
7.30 - 1) Za ++ matkę Gertrudę Trzęsioch na pamiątkę 90 rocz. ur.; 2) Za ++ Huberta i Cecylię Karwat, Pawła Szołtysik, dziadków, zm. z pokrewieństwa Bendkowski, Szołtysik, Karwat, Floriana, Weronikę i Grzegorza Wrodarczyk.
 
18.00 - 1) Za + Marię Ogłodek na pamiątkę 90 rocz. ur.; 2) Za ++ Stanisława Gałęziok, Martę i Pawła, Agnieszkę i Antoniego Tobor, zm. z rodziny Gałęziok, Tobor, Wrodarczyk, Klarę Wiśniowską; 3) Za ++ Alfonsa Matyl, Jerzego Ormiński /od sąsiadów/. /ks. Walaszek/
 
 
ŚRODA      Wspomnienie Św. Hieronima, prezb. i dK    30 IX 2015
 
6.30 - Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo MB Piekarskiej i Św. Wojciecha w int. Eugeniusza i Heleny Pietryga z okazji 25 rocz. śl., z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o Boże bł., dary Ducha Św. dla syna Łukasza, opiekę i zdrowie dla całej rodziny./TD
 
7.30 - 1) Za + Małgorzatę Mateja na pamiątkę ur.; 2) Za + ks. Augustyna Matysek OMI w I rocznicę śmierci.
 
18.00 - Za ++ Irenę i Józefa Lizurek, córkę Joannę, Paulinę i Wincentego Hajda, dziadków z obu stron.
 
 
I CZWARTEK   M-ca     Wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dz. i dK    01 X 2015
 
6.30 - 1) Za ++ żonę Joannę Pisarek w 2 rocz. śm., rodziców Marię i Jana Pisarek, Pawła Wrodarczyk; 2) Za + męża Jana Parma w 9 rocz. śm..
 
7.30 - W intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne /od Matek/.
 
16.30 - Za ++ Franciszka Ormiński na pamiątkę 90 rocz. ur., żonę Hildegardę, syna Henryka, dziadków Jaworek i Ormiński, Franciszka Jaworek na pamiątkę ur..
 
18.00 - Za ++ Jadwigę Mateja na pamiątkę 100 rocz. ur., męża Franciszka, synową Małgorzatę, wnuka Mirosława.
 
 
I PIĄTEK    M-ca   Wspomnienie św. Aniołów Stróżów    02 X 2015
 
6.30 - Za ++ Jana i Marię Renka, Elżbietę i Augustyna Dzionsko, syna Henryka, Helenę i Antoniego Golus, dziadków z obu stron, zm. z pokrewieństwa. 
 
7.30 - Ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w intencji rodzin powierzonych Sercu Jezusowemu.
 
16.30 - 1) Za ++ męża Bronisława Czaja, rodziców Emę i Alojzego, Martę i Pawła Guzy, rodzeństwo, zm. z pokrewieństwa; 2) W intencji Dzieci i ich Rodziców, Sióstr Zakonnych Służebniczek z Przedszkola im. bł. Edmunda Bojanowskiego.
 
18.00 - Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo MB Piekarskiej i Św. Wojciecha w int. Jerzego Hajda z okazji 70 rocz. ur., z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o Boże bł., opiekę i zdrowie dla całej rodziny. /TD
 
19.15 - W intencji Młodzieży naszej Parafii.
 
 
I SOBOTA   M-ca    03 X 2015
 
6.30 - Za ++ Gertrudę Jasiok na pamiątkę ur., ojca Franciszka Siwy, siostrę Halinę, Annę i Tomasza Jasiok.
 
7.30 - 1) Ku czci Niepokalanego Serca Maryi /od czcicieli/; 2) Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo MB Nieustającej Pomocy i Św. Wojciecha w int. Łucji Moj z okazji 75 rocz. ur., z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o Boże bł., opiekę i zdrowie dla całej rodziny. /TD 
 
9.00 - Msza Święta w  intencji Chorych i Starszych Parafian.
 
12.00 - W intencji nowożeńców Mateusza Książek i Moniki Bujoczek.
 
18.00 - Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo MB Piekarskiej w int. Joanny Gryboś z okazji 18 rocz. ur., z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o Boże bł., dary Ducha Św., opiekę i zdrowie.
 
 
XXVII  NIEDZIELA  Zwykła    04 X 2015
 
6.00 - W intencji Parafian.
 
7.15 - Za ++ Klarę i Alojzego Michalik, Weronikę i Piotra Hajda, Cecylię i Augustyna Nawratek, Annę i Józefa Szołtysik, Halinę Banek, Elfrydę Mucha, teściów, dusze w czyśćcu cierpiące.
 
8.30 - Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo MB Piekarskiej i Św. Wojciecha w int. Jana i Danuty z okazji 35 rocz. śl., z podzięk. za odebrane łaski, z prośbą o Boże bł., opiekę i zdrowie dla całej rodziny.
 
10.00 - Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo MB Nieustającej Pomocy i Św. Wojciecha w int. Zygmunta i Joanny Szulc z okazji 50 rocz. śl., z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o Boże bł., opiekę i zdrowie dla całej rodziny.
 
11.30 - Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo MB Nieustającej Pomocy i Św. Anny w int. Anny Rachwał z okazji 20 rocz. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o Boże bł., dary Ducha Św., opiekę i zdrowie.
 
15.00 - Różaniec
 
16.00 - Za ++ Irmgardę Stolarczyk w 5 rocz. śm., zm. z pokrewieństwa.
 
18.00 - Za + Pawła Gawlyta w 20 rocz. śm..

 
Ksiądz Arcybiskup o Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie w 2016 r.
20 września 2015 18:46   | Aktualności   | Napisał: Administrator

 
Życzenia urodzinowe dla ks. Kazimierza
18 września 2015 21:27   | Aktualności   | Napisał: Administrator

Drogi ks. Kazimierzu w dniu Twoich urodzin chcemy Ci życzyć dużo zdrowia, szczęścia, pomyślności i Błogosławieństwa Bożego. Jesteśmy Ci wdzięczni, że wziąłeś sobie do serca słowa bł. Jana Pawła II i każdego dnia oddajesz się dla naszej wspólnoty parafialnej: "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi." "Jak można kochać Boga który jest niewidzialny, nie kochając człowieka który jest obok nas." Dziękujemy Ci za każdy uśmiech i za każde słowa pokrzepiające i napominające, niech Matka Kapłanów wyprasza Ci u Boga wszelkie potrzebne łaski do dalszej pracy duszpasterskiej. Życzymy Ci na dalsze lata życia wiele życzliwości i miłości ze strony wszystkich, których spotykasz na swojej drodze. Wszystkiego dobrego!

Życzą Parafianie

"Jeśli chcesz znaleźć źródło,
musisz iść do góry, pod prąd.
Gdzie jesteś źródło?
Cisza.
Dlaczego milczysz?
Jakże starannie ukryłeś
tajemnicę twego początku." - bł. Jan Paweł II

 
Życzenia urodzinowe dla ks. Proboszcza
13 września 2015 00:00   | Aktualności   | Napisał: Administrator

Czcigodny księże proboszczu!

W dniu Twoich urodzin życzymy Ci dużo zdrowia i sił potrzebnych do codziennej pracy dla naszej wspólnoty. Życzymy Ci ciągłej matczynej opieki MB Fatimskiej, by wypraszała Ci u swego Syna wszelkie potrzebne łaski.
W tym dniu pragniemy Ci podziękować za sterowanie naszą "Barką Parafialną", za to, że pilnujesz byśmy nie osiedli na mieliźnie marności i bylejakości chrześcijańskiej, byśmy nie rozbili się o skały obłudy i chamstwa, ale płynęli zawsze na głębokich wodach miłości, z dala od burz i zawieruch, aby dopłynąć do bezpiecznego portu niebieskiego.
Wszystkiego najlepszego Drogi Ojcze naszej parafii...

"Życie jest łatwiejsze niż się wydaje. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego, co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia."  [ Kathleen Norris ]

"Więcej osiągniesz uśmiechem, niż wyrąbiesz mieczem."  [ William Shakespeare ]

"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."  [ Jan Paweł II ]

 
WYJAZD DO WARSZAWY - 8.10.2015r.
08 września 2015 23:01   | Aktualności   | Napisał: Administrator

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich organizuje wycieczko-pielgrzymkę do Warszawy w dniu 08.10.2015 r. w kolejną rocznicę męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
 
W programie: Msza Św. w kościele Stanisława Kostki na Żoliborzu, modlitwa przy grobie bł. ks. Jerzego oraz zwiedzanie muzeum, zwiedzanie Sejmu, Senatu, Starego Miasta, Muzeum Historii Żydów Polskich.
 
Koszt wycieczki - 85 zł. Cena obejmuje przejazd i ubezpieczenie, zwiedzanie muzeum Historii Żydów Polskich z przewodnikiem. 
 
Zapisy w kancelarii parafialnej przy Parafii Św. Wojciecha w Radzionkowie do 2 października br.
 
Wyjazd spod kościoła św. Wojciecha o godz. 4.00
 
Bliższych informacji udziela Pan Jan Moj nr tel: 604 93 40 69

 
List Pasterski Episkopatu Polski z okazji V Tygodnia Wychowania
08 września 2015 22:51   | Aktualności   | Napisał: Administrator

WYCHOWYWAĆ DO PEŁNI CZŁOWIECZEŃSTWA
 
List Pasterski Episkopatu Polski z okazji V Tygodnia Wychowania
13-19 września 2015 r.
 
Umiłowani w Chrystusie Panu, Siostry i Bracia,
Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Wychowawcy,
Droga Młodzieży, Kochane Dzieci!
 
Z woli Bożej Opatrzności wchodzimy w nowy rok szkolny. Dla jednych będzie on początkiem nowego etapu życia, dla innych kontynuowaniem zdobywania wiedzy o człowieku, świecie i Bogu. Wszystkich, a zwłaszcza rodziców i wychowawców, zachęcamy do refleksji nad wszechstronną formacją człowieka. Temu zagadnieniu będzie poświęcony V Tydzień Wychowania, który rozpoczniemy w przyszłą niedzielę, 13 września.
Przykładem całościowego wychowania człowieka jest działalność św. Jana Bosko (1815-1888), założyciela rodziny salezjańskiej, którego dwusetna rocznica urodzin przypada w tym roku. Zaproponował on system wszechstronnego wychowania młodego człowieka, przygotowując dzieci i młodzież do uczestnictwa w życiu społecznym, zawodowym i kulturalnym. Uczył także świadomego podejmowania zadań chrześcijanina w świecie współczesnym. Ks. Jan Bosko – jak podkreślił ostatnio papież Franciszek – „dał metodę wychowawczą na dzisiejsze czasy” (List do Przełożonego Generalnego Salezjanów, 24 czerwca 2015 r.).

Więcej…
 
III Pielgrzymka rowerowa do Gniezna - dzień X (RADZIONKÓW) - 23.08.2015r.
23 sierpnia 2015 20:27   | Aktualności   | Napisał: Administrator

Kucoby budzą się - pielgrzymi gnieźnieńscy też. Marek musi poćwiczyć jeszcze grę na gitarze w czasie jazdy po wybojach leśnych (bez trzymania) więc wstał trochę wcześniej. Irek sprawdza siodełko w rowerze, bo wg Józefa (wyższego) wykręciła się śruba i fedra poszła się paść. Ewa z Jolą sztiglują się żeby gryfnie wyglądać na proszonej kawie w Lublińcu u pani Ewy od firankowych zawiłości. Mariusz chodzi po obozie i przypomina sobie młode lata w ZHP. Lucek, który poszedł spać zaraz po powrocie z kościoła (biedny - nie jadł kołocza, który przywiózł Andrzej z Cidrów) i teraz nie wie co z czasem zrobić (chyba polezie do lasu na grzyby). Róża i Agata jeszcze śpią i po odgłosach można wnioskować, że jedna śni o kucyku a druga o kole na szerokich oponach. Co robią Józek (niższy) i Grzesiu - nie wiadomo - ale można domnimywać, że Józek (niższy) układa sobie w głowie kolejność opowiadania dzisiaj kawałów a Grzesiu myśli gdzie posadzić te kilkanaście drzewek i krzaków, które Ewa zdobyła w Klapce. Zygmunt też jeszcze śpi, bo poszedł późno spać z powodu komara, którego gonił aż do Borków Wielkich i potem nie umiał po ciemku trafić do obozu. Damian też jeszcze śpi ale on wstaje w ostatniej chwili, kiedy inni już idą na śniadanie (i zawsze zdąży - ale on nie ma dużej powierzchni do umycia się). Stasiu rozmyśla o wczorajszych długich "rozmowach niedokończonych" z Mariuszem (o czym chopy mogą przez 1godz. i 27 minut rozmawiać, gdy inni zjadają kolejne kąski kołocza?). Za chwlę i tak wszyscy w strojach sportowych zasiądą do śniadania a potem - heja! - na ostatni etap III Gnieźnieńskiej: Kucoby - Radzionków (80 km).

Więcej…
 
III Pielgrzymka rowerowa do Gniezna - dzień IX - 22.08.2015r.
23 sierpnia 2015 19:40   | Aktualności   | Napisał: Administrator

Poranek w Lututowie. Śniadanie - wreszcie możemy poucztować, bo wczoraj był post piątkowy - karp z wodzionką zaprawiany serem Almette. Trwa pakowanie. Podjeżdżamy ze Schronika, gdzie spaliśmy, o godz. 9.40 pod kościół lututowski pw.św. św. Piotra i Pawła - na Godzinki. Potem ruszymy na południe. Dziś etap do Kucob - 79,5 km. Pogoda dobra, słonecznie, na razie bezwietrznie, 20°C.

Więcej…
 
III Pielgrzymka rowerowa do Gniezna - dzień VIII - 21.08.2015r.
23 sierpnia 2015 19:01   | Aktualności   | Napisał: Administrator

Kościelna Wieś. Godzinki z p. Sołtysową. Uczestnicy dzielą się wrażeniami letniej nocy. Gościnność mieszkańców jest ogromna. Po Godzinkach ruszamy na Kalisz.

Więcej…
 
III Pielgrzymka rowerowa do Gniezna - dzień VII - 20.08.2015r.
20 sierpnia 2015 22:11   | Aktualności   | Napisał: Administrator

Żerków się budzi - my też. To małe miasteczko (liczy ok. 2,5 tys mieszkańców) zachwyca wyglądem. Oczkiem w głowie władz jest zespół szkół - podstawowej i gimnazjum. Gomnazjum zbudowano od zera - ma profil sportowy. Wyposażone jest w ogromne zaplecze sportowe - klika boisk, dwie hale sportowe, dwie sale gimnastyczne, spa, siłownia, zaplecze rekreacyjne. Tu jest kuźnia sprtowych talentów. Jak nam powiedział jeden z pracowników - ściągają tu i trenują sportowcy z wielu klubów sportowych a nawet członkowie kadry narodowej, w różnych dyscyplinach (np. kolarze) Oczywiście patronuje miastu Adam Mickiewicz - jest go tu pełno na każdym kroku. Żerkowianie często pytają przybyszów (nas też) o wrażenia z ich miasteczka. Mają się czym pochwalić.
My po porannej kawie udajemy się do zabytkowego kościoła na Mszę św. Proboszcz jest nam tu bardzo przychylny. Potem śniadanie i w drogę na 7 etap - do Kościelnej Wsi (64km).

Więcej…
 
III Pielgrzymka rowerowa do Gniezna - dzień VI - 19.08.2015r.
20 sierpnia 2015 21:44   | Aktualności   | Napisał: Administrator

Dzień celu naszej pielgrzymki. Trwa wybudzanie. Potem o 9.00 śniadanie. O 10.00 przyjadą "Licheńczycy". Zwiedzanie (enty raz) Starego Gniezna - zawsze pięknego i słonecznego. O 12.00 - Eucharystia u grobu naszego wielkiego Patrona - św. Wojciecha. Temperatura - 22°C. Słonecznie. Lekki wiaterek.

Więcej…
 
III Pielgrzymka rowerowa do Gniezna - dzień V (GNIEZNO) - 18.08.2015r.
18 sierpnia 2015 19:38   | Aktualności   | Napisał: Administrator

Ranek. Najpierw o 7.00 Msza św. w kościele pw. Św. Stanisława BiM. Potem spacer (15 min) na śniadanie i przygotowania do dziejszego 5 etapu: Żerków - Gniezno (64km). Gdy my wychodzimy na Mszę św. - dzieci i młodzież tu wpoczywająca jeszcze śpią po "zielonej nocy". U nas najwcześniejszym "skowronkiem" jest Marian - średnio ok. 4.45 już się goli i perfumuje i przed pierwszym pianiem kogutów już robi przegląd wozu technicznego. A propos - łożyska w rowerze Ewy już hulają, a sakwa Lucka jest już dobrze przymocowana - wczoraj naście razy się odrywała ...

Więcej…
 
III Pielgrzymka rowerowa do Gniezna - dzień IV - 17.08.2015r.
18 sierpnia 2015 18:21   | Aktualności   | Napisał: Administrator

Poranek w Kaliszu. Niebo lekko zachmurzone. Budzimy się i przygotowujemy do dzisiejszego etapu: Kalisz - Żerków - 64km. Pierwszy przystanek będzie w Kościelnej Wsi - pani sołtysowa przyjdzie osobiście nas zlustrować - bez jej wiedzy nie mamy prawa przebywać na jej terytorium.

Więcej…
 
III Pielgrzymka rowerowa do Gniezna - dzień III - 16.08.2015r.
16 sierpnia 2015 19:01   | Aktualności   | Napisał: Administrator

Wczesny niedzielny poranek. Jedni jeszcze śpią, drudzy szykują się na dzisiejszy dzień pielgrzymowania. Po ciepłej nocy (niektórzy spali na dworze), poranek przywitał nas soczystym deszczem. Nie nawałnica, lecz miły "rzęsisty" dżdżysty poranek. Za godzinę odśpiewamy "Godzinki", a potem Msza św. A póki co - pada....

Więcej…
 
III Pielgrzymka rowerowa do Gniezna - dzień II - 15.08.2015r.
15 sierpnia 2015 21:00   | Aktualności   | Napisał: Administrator

Ranek. Niektórzy odwiedzili już Kaplicę Cudownego Obrazu. Wszędzie śpią pielgrzymi z całej Polski. Teraz idziemy na Mszę św. Potem w kaplicy Betanek - Godzinki.

Więcej…
 
III Pielgrzymka rowerowa do Gniezna - dzień I - 14.08.2015r.
15 sierpnia 2015 19:02   | Aktualności   | Napisał: Administrator

III Gnieźnieńską czas zacząć...

Dzisiejszą poranną Mszą Św. rozpoczęła się III Pielgrzymka Rowerowa do Gniezna. W czasie Eucharystii modliliśmy się o potrzebne Łaski dla Pielgrzymów i powodzenie Pielgrzymki. Z takim wsparciem będzie z górki do samego Gniezna.
Tegoroczna Pielgrzymka przypada w 140 rocznicę poświęcenia naszego Kościoła i w 29 rocznicę przyniesienia z Gniezna relikwii św. Wojciecha przez grupę naszych Parafian.
Dziś o godz. 15.00 w naszym Kościele Pielgrzymi zgromadzą sią na modlitwie Koronki do Miłosierdzia Bożego i po niej wyruszą w drogę. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
Zachęcamy do śledzenia na stronie internetowej naszej Parafii codziennych relacji z Pielgrzymki i polecamy Pielgrzymów modlitewnej opiece.

Więcej…
 
Parafialna pielgrzymka do grobu św. Jana Pawła II 2014r.
14 czerwca 2015 22:19   | Multimedia   | Napisał: Administrator

Parafialna pielgrzymka do grobu św. Jana Pawła II
Radzionków - Rzym
28.06 - 06.07.2014r.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2