Dzisiaj jest poniedziałek, 24 Paź 2016
Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza na spotkanie z „NINIWA Team”
23 października 2016 21:05   | Aktualności   | Napisał: Administrator

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza wszystkich w piątek, 28 października br., o godz. 19.00 do Domu Parafialnego św. Jana Pawła II w Radzionkowie - na spotkanie z uczestnikami tegorocznej wyprawy rowerowej „Misja JuT”, którzy przejechali ponad 7870 km trasą, przebiegającą przez 15 krajów Europy południowo - wschodniej, a której komandorem był Ojciec Tomasz Maniura OMI. Wyprawę zorganizował, znany w całym kraju z międzynarodowych wypraw rowerowych po Europie i Azji - „NINIWA Team” z Kokotka. Zapraszamy miłośników „dwóch kółek” oraz wszystkich, których interesuje niekonwencjonalna turystyka połączona z niesieniem misji Dobrej Nowiny do ludzi różnych kultur i religii. Nasi goście podzielą się swoimi doświadczeniami i ciekawymi historiami z wielu wypraw rowerowych m.in. do Watykanu, na Syberię, na Wyspy Brytyjskie, do Gruzji i wielu innych, a zwłaszcza z ostatniej wyprawy „JuT”, która przebiegała m.in. przez tereny Ukrainy, Rosji, Turcji, leżące na trasie wokół Morza Czarnego i na Bałkanach - chrześcijańskie ale i również tradycyjnie muzułmańskie. Chcemy dowiedzieć się z pierwszej ręki tego, czego próżno szukać w mediach. Zapraszamy!

 
"II Różaniec na kole"
05 października 2016 21:56   | Aktualności   | Napisał: Ireneusz Musialik

Już w sobotę, 15 października br. o godz. 10.00, z parkingu przy Domu Parafialnym obok kościoła św. Wojciecha w Radzionkowie, wyruszymy na rowerach i kołach na "II Różaniec na kole". Tym razem będziemy gościć w Sanktuarium św. Jakuba Apostoła - tyle pięknym co wiekowym - w niedalekim Sączowie. Powròt zaplanowano na godz. 14.00. Zapraszam do udziału w tej "różańcowej przygodzie" każdego. Młodsi muszą mieć pisemną zgodę rodzica, a najlepiej jak pojadą z nimi! Trasa - w sumie 28 km, inna - tam, inna - z powrotem. Zapisy u mnie (507341716) lub w kancelarii parafialnej (322866355) do 13.10.br. Uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie.
Wizualizacja wnętrza odsłania piękno tego miejsca, a reszty dowiemy się na miejscu z ust gospodarza.

Ireneusz Musialik

 
Życzenia urodzinowe dla ks. Kazimierza
17 września 2016 00:00   | Aktualności   | Napisał: Administrator

Drogi ks. Kazimierzu w dniu Twoich urodzin chcemy Ci życzyć dużo zdrowia, szczęścia, pomyślności i Błogosławieństwa Bożego. Jesteśmy Ci wdzięczni, że wziąłeś sobie do serca słowa św. Jana Pawła II i każdego dnia oddajesz się dla naszej wspólnoty parafialnej: "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi." "Jak można kochać Boga który jest niewidzialny, nie kochając człowieka który jest obok nas." Dziękujemy Ci za każdy uśmiech i za każde słowa pokrzepiające i napominające, niech Matka Kapłanów wyprasza Ci u Boga wszelkie potrzebne łaski do dalszej pracy duszpasterskiej. Życzymy Ci na dalsze lata życia wiele życzliwości i miłości ze strony wszystkich, których spotykasz na swojej drodze. Wszystkiego dobrego!

Życzą Parafianie

"Jeśli chcesz znaleźć źródło,
musisz iść do góry, pod prąd.
Gdzie jesteś źródło?
Cisza.
Dlaczego milczysz?
Jakże starannie ukryłeś
tajemnicę twego początku." - św. Jan Paweł II

 
Życzenia urodzinowe dla ks. Proboszcza
13 września 2016 00:00   | Aktualności   | Napisał: Administrator

Czcigodny księże proboszczu!

W dniu Twoich urodzin życzymy Ci dużo zdrowia i sił potrzebnych do codziennej pracy dla naszej wspólnoty. Życzymy Ci ciągłej matczynej opieki MB Fatimskiej, by wypraszała Ci u swego Syna wszelkie potrzebne łaski.
W tym dniu pragniemy Ci podziękować za sterowanie naszą "Barką Parafialną", za to, że pilnujesz byśmy nie osiedli na mieliźnie marności i bylejakości chrześcijańskiej, byśmy nie rozbili się o skały obłudy i chamstwa, ale płynęli zawsze na głębokich wodach miłości, z dala od burz i zawieruch, aby dopłynąć do bezpiecznego portu niebieskiego.
Wszystkiego najlepszego Drogi Ojcze naszej parafii...

"Życie jest łatwiejsze niż się wydaje. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego, co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia."  [ Kathleen Norris ]

"Więcej osiągniesz uśmiechem, niż wyrąbiesz mieczem."  [ William Shakespeare ]

"Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać."  [ Św. Jan Paweł II ]

 
Pielgrzymka do Warszawy śladami dwóch Polskich Męczenników
12 września 2016 20:14   | Aktualności   | Napisał: Administrator

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy parafii Św. Wojciecha w Radzionkowie organizuje w dniu 20.10.2016 r. pielgrzymkę „Śladami Polskich Męczenników bł. Ks. Jerzego Popiełuszko i Św. Maksymiliana Maria Kolbe”.
W programie: wizyta w Sanktuarium Matki Bożej w Niepokalanowie, modlitwa przy grobie bł. Ks. Jerzego Popiełuszko, zwiedzanie muzeum, Msza Św. w kościele Stanisława Kostki na Żoliborzu, a także zwiedzanie Sejmu, Senatu i Starego Miasta w Warszawie.
Koszt wycieczki - 90 zł. Cena obejmuje przejazd i ubezpieczenie.
Zapisy w kancelarii parafialnej przy kościele Św. Wojciecha w Radzionkowie do 14 października br.
Wyjazd spod kościoła pw. Św. Wojciecha w Radzionkowie o godz. 5.00.
Bliższych informacji udziela Pan Jan Moj nr tel: 604 93 40 69

 
245 Parafialna Pielgrzymka na Górę św. Anny
12 września 2016 19:47   | Aktualności   | Napisał: Ireneusz Musialik

W dniach od 8 do 11 września br. odbyła się 245. Parafialna Pielgrzymka na obchody kalwaryjskie Święta Podwyższenia Krzyża Świętego na Górę św. Anny. Z naszej parafii w pielgrzymce wzięło udział kilkadziesiąt osób. Tegoroczne obchody odbywały się w temacie "Uczynki miłosierdzia względem duszy". Naszym pielgrzymom towarzyszył ks. Kazimierz. Kilka fotografii i filmik na wspomnienie tamtych dni:

Więcej…
 
IV Pielgrzymka rowerowa do Gniezna - dzień VI - 18.08.2016r.
18 sierpnia 2016 20:11   | Aktualności   | Napisał: Ireneusz Musialik

Gniezno

 

Więcej…
 
IV Pielgrzymka rowerowa do Gniezna - dzień V - 17.08.2016r.
17 sierpnia 2016 22:03   | Aktualności   | Napisał: Ireneusz Musialik

Rozpoczyna się piąty dzień IV Gnieźnieńskiej. W nocy śnił mi się tartak, cały zapas drewna został wyrżnięty.
W Żerkowie jest ładny poranek. Po spacerze - o godz. 7.00 mamy Mszę św. i zaraz potem odśpiewamy Godzinki.

 

Więcej…
 
IV Pielgrzymka rowerowa do Gniezna - dzień IV - 16.08.2016r.
16 sierpnia 2016 22:51   | Aktualności   | Napisał: Ireneusz Musialik

Rozpoczyna się 4.dzień IV Gnieźnieńskiej. W Kościelnej Wsi - 8km na płn. od Kalisza. Trwa wybudzanie, przygotowanie do spotkania z ojcem duchowym parafii (wczoraj po południu mieliśmy świeckie przywitanie) - księdzem kanonikiem. Przedtem śniadanie u naszych gospodarzy. Są niezwykle gościnni. Zawiązały się już z nami, przez te kilka lat, niemalże rodzinne więzi. Bardzo podoba im się nasza nowa śląska i nasze zwyczaje. Wszystko to się tutaj (we wsi) dzieje się pod troskliwym okiem Pani Sołtysowej Anny.
O godz. 8.25 w XII wiecznym(!) pobenedyktyńskim kościele (perełce okolic) - zaśpiewamy wspólnie z Ks. Proboszczem i mieszkańcami Godzinki ku czci NMP.

Kościelna Wieś. Godzinki rozbrzmiewają. Ks. Proboszcz opowiada historię konserwacji tego prawie 900 letniego kościoła. Nasi dwaj koledzy tymczasem w nocy wyruszyli z Radzionkowa. Jutro nas dogonią.

 

Więcej…
 
IV Pielgrzymka rowerowa do Gniezna - dzień III - 15.08.2016r.
15 sierpnia 2016 21:44   | Aktualności   | Napisał: Ireneusz Musialik

Dziś trzeci dzień IV Gnieźnieńskiej. Święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Budzimy się w ten słoneczny poranek w Lututowie. Wyładniał Lututów od ub. roku. Na korytarzu Schroniska Zespołu Szkół Rolniczych (naszego gospodarza) ruch jak w ulu. Pątnicy Jarocińskiej i Radzińskiej pielgrzymki przygotowują się do Mszy św. o godz. 8.00., w pięknym kościele pw. św. Piotra i Pawła - widocznym z daleka. Jest nowy farorz. Marianowi trochę brakuje zokrystii, bo zawsze rano musi wszysko narychtuwać do mszy.

Świąteczna Msza św. w Lututowie za nami. Pielgrzymi z Jarocina odjechali. My wracamy na śniadanie i potem przygotowania do dzisiejszej rajzy. Marian pije kawę z kubka gnieźnieńskiego. Dziś chcemy dotrzeć do Kościelnej Wsi.

 

Więcej…
 
IV Pielgrzymka rowerowa do Gniezna - dzień II - 14.08.2016r.
14 sierpnia 2016 20:37   | Aktualności   | Napisał: Ireneusz Musialik

Drugi dzień IV Gnieźnieńskiej. Kucoby - tu nocowaliśmy., pośród lasów, różnych zwierzątek i... mnóstwa dzieci: harcerzy, rodzin - którzy tu wypoczywaj. Ponieważ zarówno domki jak i obozowiska ukryte w lesie mają jakieś nazwy (jak na fotkach) ,więc i my musieliśmy się jakoś nazwać. Tak więc w jednym domku spały Dinozaury, w drugim Dobre Siostry a w trzecim Wylinialłe Koty. Teraz pobudka i wyjazd do najbliższego kościoła - Sanktuarium św. Franciszku w Borkach Wielkich.

Więcej…
 
IV Pielgrzymka rowerowa do Gniezna - dzień I - 13.08.2016r.
13 sierpnia 2016 21:18   | Aktualności   | Napisał: Ireneusz Musialik

No i rozpoczęła się IV Gnieźnieńska. Po Mszy św. i błogosławieństwie naszego Ks. Proboszcza ruszyliśmy na 1 etap. 76,5 km Radzionków - Kucoby. Jedziemy w dziesiątkę. Pogoda dobra. Bezwietrznie.

 

Strzybnica. Krótka przerwa. Marian rozdaje teksty Godzinek. Potem Brynek. Pałac Donnersmarcków, szybka fotka i jedziemy dalej.

Więcej…
 
IV Pielgrzymka rowerowa do Gniezna - 2016r.
13 sierpnia 2016 21:14   | Aktualności   | Napisał: Ireneusz Musialik

W sobotę 13 sierpnia br., Mszą św. o godz. 7.00 rozpoczyna się IV Gnieźnieńska Pielgrzymka Rowerowa. Na trasę wyrusza dziesięcioro rowerzystów: Agata (3raz), Ewa (4raz), Róża (3raz), Grzegorz (zamykający)(4raz), Ireneusz (komandor) (4raz), Józef (foto) (3raz), Krzysztof (1raz), Rajnold (1raz), Stanisław(4raz) i Wojciech(1raz). Czuwać nad całością będzie Marian (kierownik) (3raz). Przed nimi pięć etapów zasadniczych długości od 57 do 85 km (Kucoby, Lututów, Kościelna Wieś, Żerków i Gniezno) oraz jeden krótki, nocny: 8 km (Tarnowskie Góry - Radzionków).
Dziękczynny charakter pielgrzymki podkreślony jest dwoma Jubileuszami: 30. leciem przyniesienia w pieszej pielgrzymce Gniezno - Radzionków, relikwii naszego Świętego Patrona oraz 1050. lecia Chrztu Polski.
Do rowerzystów w Gnieźnie dołączy całkiem spora grupa radzińskich pielgrzymów, którzy przyjadą autobusem aby razem dziękować Panu Bogu za dar św. Wojciecha dla naszej Parafii, w Katedrze Prymasowskiej podczas Mszy św., w czwartek 18. sierpnia br. o godz. 12.00.
Pielgrzymi proszą o modlitwę, którą będą odwzajemniać na trasie. A zatem .... do zobaczenia w Gnieźnie i na parafialnej stronie internetowej!
Z Panem Bogiem.

Więcej…
 
Dziesiąta stacja - 11.05.2016r. rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego o. Ludwika Wrodarczyka
15 maja 2016 21:47   | Aktualności   |

„Pan Bóg dobry doda jednak sił i łask, abym mógł wykonać wszystko tak, jak On tego pragnie.” (Z listu o. L. Wrodarczyka do swojej siostry Pryscylli, maj 1933)

Niebo, nad obficie zroszona krwią męczenników ukraińską ziemią, często słyszało modlitwy tych, którzy cierpieli prześladowania i byli więzieni za wierność Chrystusowi. Niewielu z tych męczenników znamy po imieniu, wielka ich część jest nadal nieznana.
Jednym z tych, którego imię znamy, był o. Ludwik Wrodarczyk OMI, który w pierwszej połowie XX wieku służył w małej parafii w Okopach na Wołyniu. Według opinii tych, którzy go znali osobiście i doświadczyli jego dobroci, o. Ludwik żył jak święty i zginął jak święty.

Więcej…
 
Zapraszamy na wirtualny spacer po budynku naszego kościoła
14 czerwca 2015 21:24   | Aktualności   | Napisał: Administrator