Dzisiaj jest wtorek, 20 Sie 2019
Duszpasterze w naszej parafii
sobota, 04 grudnia 2010 18:41
Napisał: Administrator

Ks. proboszcz Damian Wojtyczka

Ks. Proboszcz Damian Wojtyczka Urodził się 13 września 1962r. w Mysłowicach.
Po ukończeniu szkoły podstawowej podjął naukę w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach. W latach 1981-1988 studiował w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach. W czasie trwania studiów odbył roczny staż pracy – pracował przy budowie Drukarni Archidiecezjalnej w Katowicach (IX 1984 – VI 1985).

8 marca 1987 roku (w I Niedzielę Wielkiego Postu) przyjął święcenia diakonatu w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłowicach z rąk Ks. Biskupa Janusza Zimniaka.

W okresie Wielkiego Postu 1988 roku odbywał diakonacki staż Duszpasterski w parafii NSPJ w Chorzowie Batorym. Po zdaniu egzaminu magisterskiego przyjął święcenia prezbiteriatu z rąk Ks. Arcybiskupa Damiana Zimonia 14 maja 1988r. w katowickiej Archikatedrze Chrystusa – Króla.

Po zastępstwach wakacyjnych w parafii rodzinnej (NSPJ w Mysłowicach) oraz Matki Bożej Szkaplerznej w Jejkowicach, pierwszą placówką wikariuszowską była parafia św. Jadwigi w Rybniku (1988-1991).

Kolejnymi placówkami duszpasterskimi były:
- parafia Ducha Świętego w Rudzie Śląskiej – Czarnym Lesie (1991-1995)
- parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czerwionce (1995-1998)
- parafia św. Floriana w Chorzowie (1998-2001)
- parafia Najświętszych Imion Jezusa i Maryi w Katowicach Brynowie (2001-2005).

Od 2003 roku jest członkiem Rady Kapłańskiej Archidiecezji Katowickiej przy Metropolicie Górnośląskim.

W 2004 roku ukończył studia doktoranckie na Wydziale Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Przedmiotem jego badań naukowych jest działalność arcybiskupa lwowskiego Józefa Bilczewskiego.

31 maja 2005r. dekretem Ks. Arcybiskupa Damiana Zimonia został mianowany proboszczem parafii św. Wojciecha w Radzionkowie z poleceniem kanonicznego objęcia parafii 31 lipca 2005 roku.

Od 1.01.2016r. - Dziekan Dekanatu Piekary Śląskie.

 

Ks. Łukasz Rudnik

Urodził się 14.12.1984r. w Mikołowie. Pochodzi z Sanktuarium Matki Boskiej Opiekunki Środowiska Naturalnego w Bujakowie. Święcenia diakonatu otrzymał z rąk Ks. Biskupa Józefa Kupnego 19.04.2009r. w parafii p.w. św. Marii Magdaleny w Chorzowie Starym. Święcenia prezbiteratu otrzymał z rąk Ks. Arcybiskupa Damiana Zimonia 8.05.2010r. w Archikatedrze p.w. Chrystusa Króla w Katowicach, przyjmując za hasło przewodnie kapłańskiego życia słowa św. Jana od Krzyża: „Pod wieczór życia będziemy sądzeni z miłości”. Posługiwał w następujących parafiach: św. Jerzego w Rydułtowach, św. Augustyna w Lipinach, a od 29.08.2016r. jest wikariuszem naszej parafii.
W parafii opiekuje się następującymi wspólnotami: Ruch Światło-Życie i KCM, Grupa po ŚDM, Katecheza dorosłych, Dzieci Maryi, Chór chłopięcy „Cantate Pueri”, Duszpasterstwo młodzieży i bierzmowanych.

 

 

Ks. Mateusz Kozielski

Urodził 24.03.1992r. w Rybniku. Pochodzi z parafii Matki Boskiej Szkaplerznej i św. Piusa X w Jejkowicach. Święcenia diakonatu otrzymał z rąk Ks. Biskupa Marka Szkudło 27.02.2016r. w swojej rodzinnej parafii w Jejkowicach. Święcenia prezbiteratu otrzymał z rąk Ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca 13.05.2017 r. w katowickiej Archikatedrze Chrystusa Króla. Jako diakon odbywał swój staż w parafii Wszystkich Świętych w Jastrzębiu Zdroju - Szerokiej, a od 31.08.2017r. jest wikariuszem w parafii św. Wojciecha w Radzionkowie.
W parafii opiekuje się następującymi wspólnotami i grupami: Zespół Misyjny, ministranci, duszpasterstwo dzieci, Domowy Kościół, grupa modlitewna, adwentowy i wielkopostny dzień skupienia dla małżeństw, duszpasterstwo bierzmowanych.
Jego hasło prymicyjne to: „Bogu ufam, nie będę się lękał” (Ps 56, 12)