Dzisiaj jest wtorek, 20 Sie 2019

Ogłoszenia Parafialne od 018.08. do 25.08.2019r.
18 sierpnia 2019 | Napisał: Administrator

Ogłoszenia duszpasterskie na XX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - NIEDZIELA 18 SIERPNIA 2019 r.

„Matko Piekarska Opiekunko sławna, orędowniczko wszelkich łask…
Ciebie dziecięcym sercem błagamy weź pod opiekę zbożny nasz lud”.

Dzisiaj odbywa cię pielgrzymka Kobiet i Dziewcząt do Matki Bożej Piekarskiej. Módlmy się, by Maryja była dla każdej Kobiety naszej Parafii najdoskonalszym wzorem świętości.

Modlitwą ogarniamy Rodziny naszej Parafii, aby stawały się Miłością wielkie. W bieżącym tygodniu modlimy się za Parafian mieszkających przy ul. MAZURA.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii – na zakup nowego wyposażenia do salek w Domu im. św. Jana Pawła II. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. Dzisiaj – zapraszamy Parafian na Nieszpory maryjne na Kalwarię piekarską o godz. 15.00 razem z Pątniczkami. U nas Nieszporów nie będzie.
- o godz. 16.00 – Msza św. z błogosławieństwem rocznych Dzieci;
- około godz. 17.00 – powitamy Panie powracające z Piekar Śląskich.

2. W poniedziałek – po Mszy św. porannej – Różaniec pokutno – przebłagalny.

3. We wtorek – o godz. 17.30 – Różaniec misyjny.

4. W środę – po Mszy św. porannej – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek – po Mszy św. wieczornej – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do Spowiedzi św.

6. W piątek –PARAFIALNE WSPOMNIENIE ŚW. WOJCIECHA
- po Mszy św. porannej – Nabożeństwo ku czci św. Wojciecha;
- o godz. 18.00 – Msza św. dziękczynno – błagalna.
– o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego.

7. W sobotę – po Mszy św. porannej – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny;
- o godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do Spowiedzi św.

8. W przyszłą niedzielę – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA
Podczas Mszy św. o godz. 10.00 chcemy dziękować Panu Bogu razem z naszymi Działkowcami za Bożą opiekę.
Także na tej Mszy św. pożegnamy naszego Parafianina – Księdza Jacka GARUSA – Salezjanina, który 26 sierpnia wyjeżdża na misje do Zambii.
- na Nieszpory Odpustowe o godz. 15.00 zapraszamy do Parafii NMP
Jasnogórskiej w Orzechu, która w tym dniu przeżywać będzie odpust (u nas Nieszporów nie będzie).
Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii – na pokrycie kosztów funkcjonowania Parafii.

9. Chorych i Starszych Parafian odwiedzimy z sakramentalną posługą w poniedziałek, wtorek i środę. Początek odwiedzin o godz. 8.30. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej.

10. Tegoroczna 248 Parafialna Pielgrzymka na Górę św. Anny odbędzie się w dniach od 12. – 15. września. Jest to druga historycznie najstarsza pielgrzymka radzionkowska ślubowana. Zapraszamy zwłaszcza tych Parafian, którzy nie byli jeszcze na tej pielgrzymce. Informacje i zapisy w kancelarii parafialnej do 9 września.

11. Polecamy „Gościa Niedzielnego” oraz inne czasopisma katolickie.

BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI!