Dzisiaj jest sobota, 25 Maj 2019

Ogłoszenia Parafialne od 19.05. do 26.05.2019r.
20 maja 2019 | Napisał: Administrator

Ogłoszenia duszpasterskie na V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ - NIEDZIELA 19 MAJA 2019 r.

„Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali”. /J 13,35/.

W naszej modlitwie za Rodziny w bieżącym tygodniu modlimy się za Parafian mieszkających przy ul. KLASZTORNEJ.

Dzisiaj urodziny obchodzi Ksiądz Arcybiskup Wiktor SKWORC – Metropolita Katowicki. Pamiętajmy w modlitwie o Księdzu Arcybiskupie.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii – na pokrycie kosztów funkcjonowania Parafii. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. Dzisiaj – o godz. 15.00 – nabożeństwo majowe. Uroczystość odpustową przeżywa dzisiaj parafia Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Dąbrówce Wielkiej.
- o godz. 16.00 – Msza św. z błogosławieństwem rocznych dzieci.
W dniu dzisiejszym odbywa się – już po raz 26 - nasz parafialny festyn rodzinny - CIDERFEST - na farskim ogrodzie; początek festynu o godz. 15.30.
W programie wiele atrakcji dla każdego. Zapraszamy całe rodziny do włączenia się we wspólne świętowanie. Gwiazdą wieczoru będzie zespół „BLUE PARTY”.
Gościem festynu będzie także Pan Aleksander MARTINEZ.
Na uczestników Ciderfestu czekają liczne konkursy z nagrodami, dobra gastronomia i inne niespodzianki. Program Ciderfestu jest na plakatach. Parking przykościelny będzie zamknięty od godziny 13.00. Prosimy o parkowanie samochodów w innych do tego przeznaczonych miejscach.

2. W poniedziałek - o godz. 7.00 – różaniec pokutno – przebłagalny.

3. We wtorek – o godz. 18.45 – spotkanie Grupy Modlitewnej.

4. W środę – o godz. 7.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek – Parafialne Wspomnienie św. Wojciecha
- o godz. 7.00 – nabożeństwo do św. Wojciecha
- o godz. 7.30 – Msza św. dziękczynno – błagalna;
- o godz. 16.30 – Msza św. szkolna;
- po Mszy św. wieczornej – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do Spowiedzi św.

6. W piątek – o godz. 15.00 – koronka do Miłosierdzia Bożego;
- o godz. 19.00 – spotkanie Najstarszych Ministrantów w Domu im. św. Jana Pawła II. Na to spotkanie zapraszamy także mężczyzn, którzy chcieliby posługiwać przy ołtarzu.

7. W sobotę – o godz. 7.00 – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP
- o godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do Spowiedzi św.

8. W przyszłą niedzielę – VI Niedziela Wielkanocna
- o godz. 15.00 – nabożeństwo majowe;
Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii .
W przyszłą niedzielę odbędzie się doroczna Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców do Matki Bożej Piekarskiej. Z naszej Parafii Pielgrzymi wyruszą o godz. 7.45.
Serdecznie zapraszamy naszych Panów i młodzież męską do wspólnego pielgrzymowania. Przed pielgrzymką będziemy modlić się w intencji Mężczyzn w czasie nabożeństw majowych. Panów zapraszamy także do Sakramentu Pokuty w czwartek po Mszy św. wieczornej oraz w piątek i sobotę od godz. 17.00.

9. 1 czerwca odbędzie się Festyn z okazji Dnia Dziecka. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 10.00; po Mszy św. występy, gry, zabawy oraz smakołyki na Farskim Ogrodzie. Zakończenie około godziny 15.00. W imieniu Dzieci Maryi i Rodziców serdecznie zapraszamy!

10. W tym tygodniu wznowimy prace na zewnątrz kościoła. Będziemy kontynuowali prace związane z odwodnieniem terenu przy kościele (odkopywanie i zabezpieczanie fundamentów kościoła, ułożenie rur drenarskich, wymiana gruntu i ułożenie nowej drogi procesyjnej z odwodnieniem liniowym). Wewnątrz kościoła pozostały nam do wykonania prace w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej, kaplicy św. Barbary oraz zakrystii. Musimy i tam częściowo skuć tynki i nałożyć tymczasowe tynki odsalające. Tynki tymczasowe zostaną zdjęte pod koniec roku. Dopiero wówczas przystąpimy do wymiany instalacji elektrycznej i nagłośnieniowej w kościele oraz nałożymy tynki docelowe, zgodnie z projektem.

11. Polecamy „Gościa Niedzielnego” oraz inne czasopisma katolickie.

BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI!