Dzisiaj jest czwartek, 28 Sty 2021
Ołtarz główny
Wykonany w drewnie, rzeźbiony w stylu neogotyckim w latach 1875-1880. W części centralnej tabernakulum. Mensa ołtarza wykonana jest z piaskowca z wmurowanym w dniu konsekracji kościoła relikwiarzem św. Kosmy i Damiana. Nad tabernakulum znajduje się relikwiarz patrona parafii św. Wojciecha we wnękach postacie aniołów.
Główny obraz - Patrona Kościoła- św. Wojciecha malowidło na płótnie. Z prawej strony, we wnęce figura św. Piotra, z lewej zaś figura św. Pawła. W górnej części na podstawkach cztery figury świętych: św. Cecylia, św. Klara, św. Wincenty i św. Wawrzyniec. Na wysokości tronu znajdują się cztery płaskorzeźby aniołów. W antependium - wpuszczona płaskorzeźba - Ofiara Melchizedeka. W części górnej wśród wieżyczek zabytkowa figura św. Jana Chrzciciela.

Ołtarz główny Ołtarz główny

 

Ołtarz główny Ołtarz główny

Ołtarz główny Ołtarz główny