Dzisiaj jest niedziela, 16 Sty 2022
IV Pielgrzymka rowerowa do Gniezna - 2016r.
sobota, 13 sierpnia 2016 21:14
Napisał: Ireneusz Musialik

W sobotę 13 sierpnia br., Mszą św. o godz. 7.00 rozpoczyna się IV Gnieźnieńska Pielgrzymka Rowerowa. Na trasę wyrusza dziesięcioro rowerzystów: Agata (3raz), Ewa (4raz), Róża (3raz), Grzegorz (zamykający)(4raz), Ireneusz (komandor) (4raz), Józef (foto) (3raz), Krzysztof (1raz), Rajnold (1raz), Stanisław(4raz) i Wojciech(1raz). Czuwać nad całością będzie Marian (kierownik) (3raz). Przed nimi pięć etapów zasadniczych długości od 57 do 85 km (Kucoby, Lututów, Kościelna Wieś, Żerków i Gniezno) oraz jeden krótki, nocny: 8 km (Tarnowskie Góry - Radzionków).
Dziękczynny charakter pielgrzymki podkreślony jest dwoma Jubileuszami: 30. leciem przyniesienia w pieszej pielgrzymce Gniezno - Radzionków, relikwii naszego Świętego Patrona oraz 1050. lecia Chrztu Polski.
Do rowerzystów w Gnieźnie dołączy całkiem spora grupa radzińskich pielgrzymów, którzy przyjadą autobusem aby razem dziękować Panu Bogu za dar św. Wojciecha dla naszej Parafii, w Katedrze Prymasowskiej podczas Mszy św., w czwartek 18. sierpnia br. o godz. 12.00.
Pielgrzymi proszą o modlitwę, którą będą odwzajemniać na trasie. A zatem .... do zobaczenia w Gnieźnie i na parafialnej stronie internetowej!
Z Panem Bogiem.