Dzisiaj jest środa, 20 Wrz 2017
IV Pielgrzymka rowerowa do Gniezna - dzień I - 13.08.2016r.
sobota, 13 sierpnia 2016 21:18
Napisał: Ireneusz Musialik

No i rozpoczęła się IV Gnieźnieńska. Po Mszy św. i błogosławieństwie naszego Ks. Proboszcza ruszyliśmy na 1 etap. 76,5 km Radzionków - Kucoby. Jedziemy w dziesiątkę. Pogoda dobra. Bezwietrznie.

Strzybnica. Krótka przerwa. Marian rozdaje teksty Godzinek. Potem Brynek. Pałac Donnersmarcków, szybka fotka i jedziemy dalej.

Koty. Stara parafia. Ks. Proboszcz nas wita. Wchodzimy i śpiewamy Godzinki. Potem opowieść Ks. Proboszcza. Historia tu odcisnęła swoje piętno.

Kokotek - siedziba Niniwa - Team . Oprowadza kleryk Adam - OMI. Nieplanowany postój. Mamy drobne opóźnienie.

Lubliniec. Proszona kawa u Pani Ewy. Co roku nas gości. Tu Agatka - częstuje urodzinową czekoladą. "Oko cyklistów" czuwa, więc po modlitwie Anioł Pański zbieramy się. Jeszcze raz dziękujemy sponsoringiem, a wszczególności Firmie KIA KOMFI !

Sieraków Śl. 13 km do celu. Teraz relaks. Nadrobiliśmy opóźnienie. Za chwilę Różaniec. Auto techniczne jeszcze działa, Marian - też.

Kucoby, pod krzyżem na rozstajach modlitwa Koronki. Ośrodek Chorzowskiej Chorągwi ZHP. Marian przydziela noclegi. Mamy 3 domki. Teraz przygotowania do obiadu.

Po obiadokolacji - relaks. Po relaksie - życzenia urodzinowe i przyjęcie u solenizantki Agatki. A teraz przygotowanie do noclegu. Jutro niedziela - o 7.00 Msza św. w Borkach Wielkich u Św. Franciszka (3,2km stąd). Potem powrót do Kucobów na śniadanie.... ale to dopiero jutro. Dobrej nocy!