Dzisiaj jest sobota, 22 Sty 2022
SRK zaprasza na "Jasełka Tradycyjne" do Cieszyna
wtorek, 15 listopada 2016 22:21
Napisał: Administrator

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza na spektakl do Teatru im. A. Mickiewicza w Cieszynie na słynne „Jasełka Tradycyjne”, w dniu 19 stycznia 2017 roku (czwartek). Jest to spektakl jedyny w swoim rodzaju - wystawiany w niepowtarzalnym klimacie, który co roku ogląda kilka tysięcy osób, zwykle przybywających do teatru całymi rodzinami, by wspólnie uczestniczyć w tym niezwykłym beskidzkim kolędowaniu.
Przedstawienie to jest bowiem nie tylko - przygotowane przez zespół liczący ponad stu aktorów - piękne widowisko muzyczne, ale zarazem jest ono formą przybliżenia do głębi tajemnicy zbawienia, do Pańskich narodzin. Wyrazem tego jest bezpośrednie powiązanie tekstów wygłaszanych przez aktorów na scenie z fragmentami pochodzącymi z Pisma św. Dlatego też bliskie i znane wszystkim kolędy stają się w trakcie tego przedstawienia jasełkowego naturalną tak dla aktorów jak i widzów formą uwielbienia Bożej miłości. Wspólne śpiewanie kolęd jest tradycją podczas "Jasełek Tradycyjnych", zaś wychodząc z teatru publiczność może podtrzymać ten radosny nastrój, zaopatrując się w zarejestrowane na nośnikach multimedialnych kolędy, śpiewniki, a także całe przedstawienia.
Charakterystyczny dla „cieszyńskich jasełek” jest ich niepowtarzalny scenariusz, wykorzystujący szereg elementów regionalnych oraz twórczość artystyczną samych cieszynian.
Ponieważ, ze względu na duże zainteresowanie udziałem w tym spektaklu wymaga wcześniejszej rezerwacji biletów, dlatego zapisy prowadzi kancelaria parafialna od 21 listopada do 5 grudnia br. Mamy do dyspozycji niespełna 40 miejsc i to tylko w tym terminie - pozostałych kilkanaście terminów jest już zajętych.
Wyjazd zaplanowano w dniu 19.01.2017r. o godz. 14.00 a powrót na ok. 21.00. Koszt przejazdu i biletu wstępu to 55 zł/osobę.