Dzisiaj jest niedziela, 16 Sty 2022
Zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej 31 marca br. do Cieszyna.
niedziela, 05 lutego 2017 19:45
Napisał: Administrator

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza ponownie do teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszynie. Tych, którzy w styczniu br. uczestniczyli w „Tradycyjnych Jasełkach”, nie trzeba już namawiać. Tym razem zapraszamy niezwykły spektakl - na „Misterium Męki Pańskiej”. Mamy zarezerwowane bilety na piątek - 31 marca br., na godz. 17.00. Był to jedyny wolny termin, bowiem wszystkie inne terminy już są zajęte.
Na tej cieszyńskiej scenie odbywa się coś więcej niż teatr – odbywa się artystyczne spotkanie z największą tajemnicą wiary, tajemnicą naszego zbawienia. Aktorzy prowadzą nas ścieżkami wydarzeń z historii zbawczej, począwszy od sceny zawarcia Przymierza na Synaju, aż do chwili Zmartwychwstania. Wszystko odbywa się w zgodzie z przekazem Ewangelii - nie ma tu miejsca na fantazję, fikcję, swobodne komponowanie scen. Uwagę widza przykuwają monumentalne rozwiązania scenograficzne, starannie dopracowane układy sceniczne, kostiumy i oryginalne rekwizyty przywiezione z Ziemi Świętej. Istotnym walorem przedstawienia jest muzyka Wojciecha Kilara. Ważne i wyjątkowe jest również to, że od 21 lat stają na scenie wykonawcy nie tyle jako aktorzy, ile raczej jako świadkowie potwierdzający obecność Chrystusa w ich życiu.
W 2000 roku cieszyński Zespół Teatralny włączony został do „Europasji” - europejskiej wspólnoty kilkudziesięciu grup teatralnych wykonujących przedstawienia o tematyce pasyjnej. Za każdym razem widownię wypełniają nie tylko mieszkańcy Cieszyna, ale i goście z różnych zakątków Polski, a nawet z zagranicy. Ks. bp Janusz Zimniak powiedział o tym spektaklu: „To jest naprawdę przejmujące Misterium. To trzeba oglądać sercem, bo serce - ono - lepiej widzi niż oczy i lepiej rozumie niż rozum. To jest ewangelizacja w perspektywie nowego tysiąclecia – patrzeć sercem i wiarą.” Informacje i zapisy w kancelarii parafialnej do 18 lutego br. Zapraszamy.