Dzisiaj jest czwartek, 28 Sty 2021
Katolickie Centrum Młodzieży
Napisał: Artur Wrodarczyk
Dawne salki katechetyczne (a jeszcze wcześniej chlewnie), przebudowano na pomieszczenia służące młodzieży. Patronem naszego domu jest błogosławiony Piotr Jerzy Frassati. Domem opiekuje się młodzież.


 
 
 

W dużej Sali na parterze odtworzono ceglany strop oraz fragment murów z kamienia (pięćdziesięcioletnie) przez co stworzono ciekawy wystrój. Centralne miejsce w głównej sali zajmuje kominek i kawiarenka, w której młodzież spotyka się każdego dnia. Na parterze przed wejście do dużej sali znajduje się również kuchnia oraz szatnia, a przy głównym wejściu toalety.
KCM :: Duża sala
Na piętrze znajduje się sala Konferencyjna z obrazem "Jezu Ufam Tobie" służąca do sprawowania Eucharystii w małych grupach, konferencji i różnych spotkań. Na piętrze mieści się też biblioteka, pracownia komputerowa oraz mniejsze pomieszczenia do prac w grupach.
KCM :: Sala konferencyjna KCM :: Bł. Pier Giorgo Frassati
W centrum odbywają zajęcia:
- Modlitwy młodzieżowe – poniedziałek  godz. 19.15
- Młodzieżowy Ruch Apostolski
- Biblioteka Parafialna – środa godz. 19.00 – 20.00
- Diakonia muzyczna Ruchu Światło-Życie - czwartek 19.00
- Cotygodniowe spotkania Ruchu Światło-Życie – piątek godz. 19.00
- Spotkania Oazy dorosłych - I wtorek miesiąca
Mają tutaj także miejsce spotkania wszystkich diakonii oazowych, luźne spotkania młodzieży w ciągu całego tygodnia, wszelkie zbiórki np. zabawek (akcja świąteczna) czy artykułów gospodarstwa domowego (dla powodzian). Jest to więc miejsce tętniące życiem przez cały tydzień, nie tylko przy okazji spotkań planowych.
Jest to nasz dom i staramy się o niego dbać.