Dzisiaj jest sobota, 18 Lis 2017
Parafialna Orkiestra Dęta

Parafialna Orkiestra Dęta w Radzionkowie kontynuuje tradycje muzyczne orkiestr, które działały przy parafii pw. Św. Wojciecha w Radzionkowie. Orkiestra oprócz instrumentalistów, którzy od wielu lat są zaangażowani w uświetnianie wszelkich uroczystości, nie tylko kościelnych, pozyskała również wielu nowych członków znacząco powiększając i wzbogacając o nowe instrumenty swój skład.
Parafialna Orkiestra Dęta w Radzionkowie ubogaca swą grą nie tylko liturgię kościelną, ale także dzięki opracowanym specjalnie programom, można było posłuchać i zobaczyć orkiestrę m.in. na festynach, uroczystościach miejskich z okazji świąt państwowych czy na Dniach Radzionkowa.
Po wieloletniej przerwie wznowiła działalność szkółka kształcąca na potrzeby orkiestry przyszłych instrumentalistów. Udział w zajęciach jest bezpłatny i kierowany nie tylko do młodzieży rozpoczynającej swą muzyczną przygodę, ale także do osób, które w przeszłości grały na jakimkolwiek instrumencie dętym. Orkiestra jest również otwarta dla wszystkich czynnych instrumentalistów, pragnących zasilić szeregi Parafialnej Orkiestry Dętej w Radzionkowie.
Od 1 września 2014r. dyrygentem Parafialnej Orkiestry Dętej w Radzionkowie został Leszek Pniok – muzyk, instrumentalista, absolwent Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Krakowie.

Próby orkiestry odbywają się w każdy czwartek o godz. 19.30 w Domu im. Jana Pawła II.

Kontakt z orkiestrą:

Tel.: 731 243 267