Dzisiaj jest niedziela, 16 Sty 2022
V pielgrzymka rowerowa do Gniezna 11-19.08.2017r.
czwartek, 10 sierpnia 2017 00:16
Napisał: Administrator

W piątek 11.08 rusza V rowerowa Pielgrzymka do Gniezna. W tym roku jednak to nie Gniezno jest celem ostatecznym Pielgrzymki. Ze względu na 1020 rocznicę śmierci św. Wojciecha Pielgrzymi dotrą do miejsca jego męczeństwa - miejscowości Święty Gaj, a później do Malborka.
Zachęcamy wszystkich parafian do włączenia się w modlitwę Koronki do Miłosierdzia Bożego w piątek 11.08 o godz. 15.00 w naszym kościele, która zainauguruje V Gnieźnieńską i włączenia się przez to w dziękczynienie za dar relikwii św. Wojciecha przyniesionych pieszo w lipcu 1986 roku.

Zachęcamy też do śledzenia codziennych relacji z trasy pielgrzymki na naszej stronie internetowej.

V Gnieźnieńska:
Termin: 11-19.08.br.
Trasa: Radzionków - Kucoby - Lututów - Kościelna Wieś - Gniezno - Bydgoszcz - Kwidzyn - Bągart - Święty Gaj - Malbork, w sumie ok. 650 km.
Intencja: Dziękczynienie za dar relikwii św. Wojciecha przyniesionych pieszo w lipcu 1986 r.
Uczestnicy: Agata Dębska (pierwsza pomoc), Piotr Flach (wicekomandor, serwisant), Ewa Golus, Ireneusz Golus (serwisant), Eugeniusz Haiski, Grzegorz Kapica, Ewa Leś (kierownik), Grzegorz Leś (nawigator), Stanisław Matonia, Ireneusz Musialik (komandor), Anna Mytyk, Grażyna Pyka, Danuta Synoś, Wojciech Szastok, Eugeniusz Tomanek, Andrzej Urzędniczok (pomoc techn.), Jakub Wosz (rzecznik).
Inauguracja: piątek 11.08.br. o godz. 15.00 w kościele Koronką do Mił. Bożego