Dzisiaj jest sobota, 18 Lis 2017
V Pielgrzymka rowerowa do Gniezna - dzień II - 12.08.2017r.
wtorek, 15 sierpnia 2017 00:00

Etap 2: Kucoby - Lututów. 73 km.
Poranek - leje i jest chłodno. Gdy kończymy śniadanie - koniec opadów, ruszamy o 8.30 - zgodnie z planem. Jest chłodnawo, zero deszczu.

Starokrzepice - tu śpiewamy Godzinki.

Rudniki - przerwa na poranną (południową kawę). Docierają do nas newsy o tragediach nocnych nawałnic w Polsce - włączamy poszkodowanych w nasze intencje modlitewne. U nas pogoda wręcz idealna. Na trasie mijamy kilkanaście grup 100- 200 osobowych jasnogórskiej pielgrzymki kaliskiej (wzajemna wymiana pozdrowień).

Na podjeździe do Ożarowa - moment zawahania i kraksa - dwoje uczestników wywraca się (karetka niepotrzebna - dajemy radę sami).

Ożarów - zwiedzanie zabytkowego wiatraka-koźlaka oraz Muzeum Wnętrz Dworskich plus Anioł Pański w kościele św. Magdaleny.

Po przejechaniu Garbu Wieluńskiego wreszcie trochę płaskiej trasy.

Kurów - tu wspólnie z ks. Proboszczem odmawiamy Różaniec.

Kolejno mijamy rolnicze miejscowości i z województwa opolskiego wjeżdżamy w łódzkie. Kłopoty z jednym z rowerów, źle ciągnie - jedna z uczestniczek musi skorzystać z auta (na kilka km).

Świątkowice- mały kościółek - sanktuarium. Proboszcz sympatyczny, bo nie wiadomo, kiedy żartuje a kiedy nie. Wspólna Koronka.

Dojeżdżamy do Lututowa. Po domowym obiedzie od pani Halinki i kawie, ogarniamy się w schronisku Zespołu Szkół Rolniczych i udajemy się na Mszę św. Ksiądz ze Świątkowic ("ten sam") odprawia z naszym udziałem Eucharystię. Potem spotkanie z p. Marianem (jak co roku) - podobno najstarsi w Lututowie nie pamiętają od kiedy śpiewał w tutejszym chórze. Organista na Mszy - przygrywał w sobie tylko znanym układzie melodycznym. Potem zakupy i wspólne podsumowanie dnia i nocleg w ZSR.