Dzisiaj jest sobota, 22 Sty 2022
V Pielgrzymka rowerowa do Gniezna - dzień I - 11.08.2017r.
wtorek, 15 sierpnia 2017 00:59
Napisał: Administrator

Etap 1: Radzionków - Kucoby. 72 km.
15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego w naszym kościele pod przewodnictwem ks.Proboszcza. Błogosławieństwo, pożegnania z bliskimi i w drogę. Gorąco - powyżej 30 st.C.

Pierwsza przebita dętka w Bobrownikach Śl. Potem Strzybnica - krótki postój żeby zatankować napoje.

 

Kokotek - siedziba NINIWA TEAM (oni teraz rajzują wokół Islandii) - Różaniec. Potem niespodzianka w Lublińcu - pani Ewa, która co roku nas gościła na gnieźnieńskich wyprawach, nie dała za wygraną i wbrew planom - wpadamy do niej na kubek jakże smacznej w tym upale, wody.

Nadrabiamy czas (ok. 25 min) i punktualnie meldujemy się w Ośrodku ZHP w Kucobach. Kucobski kot - Marian, nie chce się z nami przywitać. Pyszna obiadokolacja (piątkowa). Zapada zmrok, pierwsze oznaki zbliżającej się burzy. Spada kilka kropli deszczu, trochę się schłodziło powietrze - lepiej się oddycha. Wieczorne "rozmowy niedokończone" i nocleg.