Dzisiaj jest sobota, 22 Sty 2022
V Pielgrzymka rowerowa do Gniezna - dzień V - 15.08.2017r.
środa, 16 sierpnia 2017 00:39
Napisał: Administrator

Dziś dzień radzionkowski w Gnieźnie. Słonecznie i ciepło. Po świątecznym śniadaniu, w kaplicy Ośrodka śpiewane Godzinki. Potem jedni dychają drudzy idą do bł. Radzyma (wojciechowego brata przyrodniego), spotkanie z tamtejszym proboszczem. 4 razy w roku odbywa się tu ceremonia chrztu przez zanurzenie.

 
Powrót do centrum i obiad. Oczekiwanie na przyjazd pielgrzymów z Radzionkowa. Potem troje uczestników rowerowych - Ewa, Irek i Stasiu - opuszcza ekipę (brak urlopu) i wraca do Radzionkowa. Od tej pory, dalej na północ Polski, kręcić będzie 12 rowerzystów. Ale to dopiero jutro....

 

Katedra w Gnieźnie - przybywa grupa pielgrzymów zmotoryzowanych. Przywitanie i po chwili Msza św. przy grobie naszego Patrona, w intencji pielgrzymów radzionkowskich: tych, którzy 31 lat temu przynieśli relikwie św. Wojciecha do Radzionkowa, zmarłych pielgrzymów gnieźnieńskich i za naszą parafię. Nie pozwolono nam tradycyjnie sobie, wspólnie po Mszy pośpiewać, bo na zewnątrz już czekała włoska para nowożeńców.... Potem: jedni zwiedzają katedrę i rynek, inni poszli na spacer, a pozostali odpoczywają. Pożegnanie trójki rowerzystów, którzy opuszczają ekipę. Kolacja i narada przed drugą połową V Gnieźnieńskiej. Czas leci.... Nocleg. Jutro kolejny 5 "setkowy" etap: Gniezno - Bydgoszcz, 107 km.