Dzisiaj jest niedziela, 16 Sty 2022
V Pielgrzymka rowerowa do Gniezna - dzień VIII - 18.08.2017r.
niedziela, 20 sierpnia 2017 15:16
Napisał: Administrator

Etap 8: Kwidzyn - Święty Gaj.
Po trzech poprzednich, ponad stukilometrowych etapach, nadszedł czas na krótkie. Dziś etap, niespełna 56 km (wg planu). Ale nim, z Kwidzyna, wyruszymy na trasę - najpierw Godzinki w pięknym, dużym kościele pw. Świętej Trójcy, prowadzonyn przez Ojców Franciszkanów. Potem śniadanie i wymarsz na miasto. Zwiedzamy zamek krzyżacki.
Wchodzimy do Katedry. Zwiedzanie.
Wracamy na kwaterę, po drodze pałaszując obiad.
Szybkie przygotowanie i po modlitwie Anioł Pański siadamy na nasze rumaki i w drogę - w kierunku duchowego celu naszej tegorocznej wyprawy - Świętego Gaju - miejsca śmierci naszego patrona św. Wojciecha, którego 1020. rocznica śmierci przypada w tym roku.

 

Straszewo - przerwa na podwieczorek. Mikołajki Pomorskie - Różaniec, niektórzy ze zmęczenia przysypiają (nudne pagórki pojezierza - podjazd, zjazd - i tak bez przerwy. Jest słonecznie i ciepło ok 25 st. C. Pauza na Koronkę w Tywęzach i po trzech kwadransach lądujemy w agroturystyce w Bągarcie.