Dzisiaj jest niedziela, 16 Sty 2022
V Pielgrzymka rowerowa do Gniezna - dzień IX - 19.08.2017r.
niedziela, 20 sierpnia 2017 15:25
Napisał: Administrator

Etap 9: Bągart - Malbork.
Najkrótszy, 32 km, pofalowany. Wczesna pobudka. Po śniadaniu, ruszamy na Malbork. Po drodze krótki oddech w Kalwie, przy zabytkowym kosciółku. Potem dojazd na parking w pobliżu dawnej krzyżackiej fartecy. Kompleks muzealny robi wrażenie. Pakujemy rowery do samochodu, którym już wczoraj dotarł do Świętego Gaju, Andrzej ze swoją małżonką. Po zwiedzeniu zamku Andrzej zawiezie nasze rumaki do Radzionkowa, gdyż w RP pociąg osobowy nie jest w stanie tego dokonać. Przebieramy się w cywilne ciuchy i na zamek!
Zwiedzanie krzyżackiego zamku z przewodnikiem audio - niestety, nie mają przewodników w języku śląskim. Potem udajemy się na parking po nasze rowery, by pokonać ostatni odcinek rowerowej trasy - dojazd na zasłużony obiad. Potem pożegnanie z rowerami - zabiera je Andrzej. Odłącza się z ekipy Ewa i Grześ - jadą autem naszego sponsora Piotra Dolibóg. Tu wielkie podziękowania dla Piotra - auto chodzi jak szwajcarski zegarek. Ewa wjeżdżała nim wszędzie - w miejsca, gdzie nawet rowerem się nie da..... A my na Pendolino, odjazd 14.22. Do zobaczenia o 21.00 pod naszym kościołem w Radzionkowie.
W drodze z Malborka. Pendolino mknie znad morza na Śląsk, a my w nim.

 

Powoli kończy się ostatni epizod V Gnieźnieńskiej. Bilans dzisiejszego etapu: 31,5 km, śr. prędkość 18,6 km/h, jedna wywrotka (Grześ - poślizg, opatrzony na miejscu), jedno osłabienie, zero przebitych dętek. Powrót pociągiem Pendolino i dalej autobusem do Radzionkowa, przyjazd pod kościół 20.57. Powitanie przez ks. Piotra i ks. Błażeja oraz rodziny Gnieźnieńczyków.
Ostatni wspólny Apel pielgrzymkowy.
I tutaj serdeczne podziękowania dla uczestników: za dobry klimat, wzajemną współpracę, stworzenie prawdziwej wspólnoty - prawie jak w rodzinie. Dziękuję zatem: Ani, Agacie, Dance, dwom Ewom, Grażynie, dwom Gienkom, dwom Grzesiom, Piotrkowi, Wojtkowi, Stasiowi, Irkowi i najwięcej naszemu Kubusiowi!
Dziękuję Andrzejowi za przywiezienie rowerów z Malborka oraz Markowi Makowskiemu za użyczenie samochodu do ich przewiezienia. Dziękuję szczególnie Piotrkowi Dolibóg za darmowe pożyczenie na te 9 dni samochodu technicznego. Pani Anieli z "Gwarka" za wyposażenie nas w części zapasowe, Urzędowi naszego Miasta Radzionkowa za ufundowanie koszulek kolarskich, panu Leszkowi Kądziela za rower zapasowy. Szczególnie dziękuję za wszelakie wsparcie naszemu ojcu duchowemu - ks. Proboszczowi Damianowi. Na rowerach przejechaliśmy 640 km, odwiedzając 36 kościołów i sanktuariuów. Dziękujemy naszym parafianom za wsparcie modlitewne - staraliśmy się je odwzajemniać na całej trasie.
V Gnieźnieńską Pielgrzymkę Rowerową, na trasie: Radzionków - Gniezno - Święty Gaj - Malbork, uważam za zamkniętą. Amen.
Komandor Irek.