Dzisiaj jest czwartek, 09 Lip 2020
Ruch Światło-Życie
Napisał: Artur Wrodarczyk
Opiekun: ks. Mateusz Kozielski
Moderator: Paulina Just
Animatorzy: Hanna Wieczorek, Beata Rosiek, Karolina Golus, Jadzia Sznajder, Magdalena Myga, Julia Blazy, Magdalena Kozioł, Michał Dolibóg, Karol Majewski
Strona oazy młodzieżowej: http://oazaradzionkow.cba.pl
OAZA :: Zdjęcie grupowe OAZA :: Wspólna modlitwa
Wspólnotą Ruchu przy naszej parafii opiekuje się ks. Krzysztof Pyszny, moderatorką jest Barbara Plaza. Liczbowo jest nas ok. 40 – 50 osób w tym 9 animatorów posługujących w diakonii. Dzielimy się właśnie na 5 mniejszych grup skupionych wokół animatorów, w których przechodzimy formację. Jest to jedno z głównych założeń Ruchu założonego przez Ks. Franciszka Blachnickiego – praca w małych grupach dla dobra parafii. Ale działanie Oazy w naszej parafii nie ogranicza się tylko do tego. Naszym zadaniem jest prowadzenie Mszy Św. Młodzieżowej w każdy I piątek miesiąca, organizacja adwentowych i wielkopostnych czuwań, z czym wiąże się przygotowywanie przedstawień, oprawy muzycznej a nieraz i multimedialnej.
OAZA :: Czuwanie młodzieżowe OAZA :: Jedno z przedstawień podczas czuwania młodzieżowego
Jesteśmy także współorganizatorami festynu parafialnego Ciderfest, gdzie wykonujemy prace związane z uporządkowaniem placu farskiego, sprzedajemy losy, wydajemy fanty, malujemy dziecięce twarze, zajmujemy się także gastronomią i porządkiem w czasie trwania imprezy. Organizujemy również w Katolickim Centrum Młodzieży zbiórki zabawek – akcja świąteczna na Boże Narodzenie mająca na celu uszczęśliwienie dzieci z rodzin, których nie stać na zakup prezentów. Kolejna inicjatywa to odwiedzanie dzieci i nie tylko 6 grudnia z Mikołajem i całą jego grupą pomocników.
OAZA :: Ciderfest OAZA :: Odwiedzamy dzieci razem ze św. Mikołajem OAZA :: Organizujemy ferie zimowe dla dzieci
Bierzemy także udział w Cidrowskiej Jesieni. Jednym słowem Ruch Światło-Życie działając z różnorodnymi wspólnikami i organizacjami zawsze ma na celu dobro innych ludzi i  rozwój siebie jako nowego człowieka dającego świadectwo o Chrystusie i Jego działaniu w życiu oazowicza.
OAZA :: Kolędowanie w kościele OAZA :: Wigilijne spotkanie opłatkowe