Dzisiaj jest niedziela, 16 Sty 2022
VI Pielgrzymka rowerowa do Gniezna - 03.08.2018r. - PROLOG
sobota, 11 sierpnia 2018 01:42
Napisał: Administrator

Wyjeżdżamy spod Probostwa w kierunku Czech. Żegnamy na chwilę Radzionków. Po ok. 1,5 godzinie pierwsza przeszkoda. Tuż za granicą, po krótkim postoju na parkingu, auto techniczne odmawia posłuszeństwa. W nim mamy nasze bagaże. Auto z rowerzystami odjechało kilka minut wcześniej. Grzesiu z Ewą dwoją się i troją aby uruchomić zepsuty samochód - bezskutecznie. Wezwana zostaje laweta z Radzionkowa i inny pojazd na bagaże. Tu wielkie ukłony dla Andrzeja i Winicjusza, którzy przyjechali z Radzionkowa z pomocą. Po przepakowaniu, z opóźnieniem, docieramy do Pragi. Niestety musieliśmy się rozstać z rowerem zapasowym i większością zapasu wody do picia - nie weszły do auta zastępczego. Atmosfera w zespole, mimo kłopotów jest dobra. Nocleg w Akademiku nr 12 na Strahovie. Rano pobudkę zaplanowaliśmy wcześnie, bo chcemy zdążyć na 7.00 na Mszę św. do Katedry św. Vita i spotkać się ze św. Wojciechem.