Dzisiaj jest niedziela, 16 Sty 2022
VI Pielgrzymka rowerowa do Gniezna - dzień VI - 09.08.2018r.
sobota, 11 sierpnia 2018 02:35
Napisał: Administrator

ETAP KRZANOWICE - RADZIONKÓW

Dziś ostatni dzień ”czeskiej” części VI Gnieźnieńskiej: Krzanowice - Radzionków 84,5 km. Po wczorajszym, bardzo serdecznym przyjęciu nas przez mieszkańców Krzanowic, trochę trudno rano wstać, aby na 7.00 stawić się na Mszy św. w dużym, barokowym kościele pw. św. Wacława. Ale piejące tutaj o wschodzie koguty, robią swoje. Wczoraj odłączyła się z teamu Weronika - musiała wrócić do domu. Zaś po dzisiejszym etapie, z ekipą rozstaje się dwóch kolejnych: Stasiu i Wojtek. Cóż, obowiązki nie pozwalają na kontynuację pielgrzymowania. Dziękujemy Weronice za jej wkład w naszą wspólnotę. Była cennym trybem tego zespołu, zwłaszcza jako nasz tłumacz języka angielskiego w wielu sprawach na trasie.

Krzanowice: Msza św. z naszą posługą. Inna niż te w których braliśmy udział w Czechach - taka ”swojska”. Śniadanie u naszych gospodarzy. Zbiórka i planowo późniejszy wyjazd na trasę 6. etapu.
Raszczyce. Wita nas ks. Proboszcz - tu śpiewamy godzinki, a po nich - niespodzianka - ks. Proboszcz zaprasza na poczęstunek. Po takich odwiedzinach nie chce się wsiadać na rower. Tym bardziej, że wzmaga się upał. Znów temperatura idzie ponad 30 kresek. Teraz też są podjazdy, ale nie takie jak były w Czechach. Pędzimy żeby zmniejszyć opóźnienie, nie wszystkim się to podoba.
W Rudach - Różaniec, przed cudownym obrazem Matki Boskiej. Tempo nadal duże, bo w Wieszowie czeka ks. Proboszcz z parafianami, aby wspólnie z nami odmówić Koronkę. Niestety, choć odrabiamy sporą część opóźnienia, większość zgromadzonych po krótkiej modlitwie wraca do domów. Jest jednak kilkoro cierpliwych, którzy czekali ok. 50 minut, by wspólnie z nami modlić się w ich pięknej świątyni. Po Koronce uzupełniamy na farze zapasy wody i teraz już w zwolnionym tempie ciągniemy do Radzionkowa. Tu wita nas ks. Proboszcz Damian i po krótkim nabożeństwie udajemy się na noclegi. Koniec “części czeskiej”. Z teamu wychodzą: Wojtek, Stasiu i Weronika, a wchodzą do drużyny od jutra: Danka (już dziś jechała z nami ponad 40km z Rud do Radzionkowa), Marysia, Marek i Bogdan”.