Dzisiaj jest niedziela, 16 Sty 2022
VI Pielgrzymka rowerowa do Gniezna - dzień VII - 10.08.2018r.
sobota, 11 sierpnia 2018 02:38
Napisał: Administrator

ETAP RADZIONKÓW - KUCOBY

Rozpoczyna się “część polska” VI Gnieźnieńskiej. Rano - Msza św. w Radzionkowie. Potem o 11.50 zbiórka(komandor podpadł, bo się spóźnił), modlitwa Anioł Pański i .... w drogę. Cel: Kucoby 72,5km. Pogodnie, temperatura zelżała do ok. 25st.C. Ruszamy w 21. osobowym składzie.

Kokotek pod Lublińcem: w kaplicy ojców Oblatów odmawiamy Różaniec. Potem zdobywanie Lipskiej Góry pod Lubeckiem, gdzie pod stojącym na szczycie wielkim krzyżem “Jubileuszu 2000” modlimy się Koronką. Jedziemy pod wiatr, co wyczerpuje siły.
Kawa popołudniowa w Glinicy i po kolejnej godzinie jazdy docieramy do Ośrodka ZHP w Kucobach. Tu kolacja i podsumowanie “części czeskiej”, a następnie wieczorne dywagacje na temat tego co już było i co nas jeszcze czeka. Cdn.