Dzisiaj jest niedziela, 16 Sty 2022
VI Pielgrzymka rowerowa do Gniezna - dzień IX - 12.08.2018r.
piątek, 17 sierpnia 2018 22:53
Napisał: Administrator

ETAP LUTUTÓW - KOŚCIELNA WIEŚ

Dziś etap 9: Lututów - Kościelna Wieś 71,5km. Pogoda sprzyjająca. Na razie 17 st. C. Rankiem bierzemy udział we Mszy św. - znowu Liturgia Słowa “jest nasza”. Potem miłe spotkania z mieszkańcami, śniadanie i punktualnie o 9.30 ruszamy w drogę.
Świątki: przy kapliczce ku czci św. Józefa, tradycyjnie już - najmłodszy uczestnik zapala znicz, a my odmawiamy specjalną modlitwę do św. Józefa. Ruszamy dalej. Mamy 57km do dzisiejszego celu i ... dwie gumy w odstępie kilkuset metrów!(wczoraj też była. Zaczyna się opóźnienie....

Koniec Świata: tu też tradycyjnie - w “chacie na Końcu Świata” śpiewamy Godzinki. Ruszamy już w ”swoim czasie”, dobijamy do Brzezin (kaliskich. Ks. Proboszcz wita nas, opowiada historię parafii (100lat obchodzić będą w 2020r.). To tu odbyły się słynne nieszpory w 1986, podczas ”pieszej” do Radzionkowa, po których nastąpiło podzielenie “zisty” na 72 kawałki - tak, aby każdy dostał. Tu odprawiliśmy śpiewano - recytowany Różaniec i przerwa na kawę.
Chełmce: na szczycie góruje neogotycki kościół pw. Narodzenia NMP. Razem z ks. Proboszczem i siostrą Agnieszką(przyjechała na rowerze) śpiewamy Koronkę. Potem zjazd do Kalisza, gdzie tradycyjnie w Krypcie Dachałczyków odmawiamy “interaktywną” dziesiątkę Różańca, którą z Radzionkowa prowadzą Jola i Józek.
Ostatnie kilometry dzisiaj i lądujemy w Kościelnej Wsi, gdzie - jak zwykle - pani Sołtysowa o wszystko zadbała, bowiem tu śpimy w domach mieszkańców. Po posiłku u naszych gospodarzy - zbiórka u szefowej wsi, w ogrodzie - na podsumowaniu dnia. Jutro ostatni , ale za to najdłuższy etap całej pielgrzymki - Kościelna Wieś - Gniezno.