Dzisiaj jest niedziela, 16 Sty 2022
VI Pielgrzymka rowerowa do Gniezna - dzień XI - 14.08.2018r.
piątek, 17 sierpnia 2018 23:15
Napisał: Administrator

 

ETAP GNIEZNO - RADZIONKÓW (POWRÓT)

Dziś finalizacja VI Gnieźnieńskiej. W Gnieźnie, rankiem, ciepła, bezwietrzna pogoda. Rano w kaplicy Ośrodka Szkolno - Wychowawczego (gdzie nocowaliśmy), ostatni raz wspólnie - śpiewamy Godzinki. Potem śniadanie, spacer i zwiedzanie Gniezna - każdy wg własnych upodobań.
Czekamy na pielgrzymów zmotoryzowanych z Radzionkowa.
Kulminacja: Msza św. koncelebrowana w intencji pielgrzymów i całej naszej parafii z udziałem ks. Błażeja i o. Metodego. Potem wspólna fotka.
My, rowerowi, udajemy się na obiad, pakowanie bagaży i przygotowujemy się do ewakuacji z Gniezna. Wracamy.

I już na początku naszego powrotu niespodzianka: samochód, który zabiera rowery, przyjeżdża do nas z półtoragodzinnym opóźnieniem. W końcu ruszamy, ale we Wrześni kolejna przygoda - pęka wąż z klimy w aucie wiozącym uczestników. Stoimy. Sprawdzanie auta - kolejne 20 minut nieplanowanego postoju. Ruszamy - jedziemy bez klimy w ten dość ciepły dzień (25st.C + trzy więcej w aucie). Dojeżdżamy właśnie do Kępna . Jeśli nic więcej się nie wydarzy - powinniśmy na Apel Jasnogórski stawić się w pod naszym kościołem...

Radzionków: godz. 21.05. - bus z uczestnikami zatrzymuje się przy naszym, wojciechowym kościele. Powitanie - radosne: wpierw pokropienie wodą święconą przez ks. Proboszcza. Potem - uściski z rodzinami i kolegami. W kościele śpiewamy Te Deum i następuje błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Potem ostatnie modlitwy pielgrzymki - Apel Jasnogórski i Litania Rowerowa. Dziękujemy Panu Bogu za szczęśliwy przebieg i powrót do domów. Po raz pierwszy od czasu naszych “gnieźnieńskich”, uniknęliśmy jakichkolwiek wypadków. A nie było łatwo!
Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali modlitewnie.
Dziękujemy naszym darczyńcom: Ks. Proboszczowi Damianowi, Urzędowi naszego Miasta, firmie RIMSA Plus, firmie PEC BYTOM, sklepowi rowerowemu GWAREK w Radzionkowie, sklepowi rowerowemu AXIS w Piekarach Śl., panu Piotrowi Dolibóg, panu Andrzejowi Urzędniczokowi (z rodziną), niezawodnemu panu Jackowi Glanc oraz tym , którzy w jakikolwiek sposób pomogli nam przygotować i zrealizować tę pielgrzymkę.
Dziękujemy pielgrzymom z Radzionkowa, którzy (pod wodzą ks. Błażeja i o. Metodego) przyjechali na kulminacyjną Mszę św. do Katedry gnieźnieńskiej.
Na koniec dziękuję drużynie: Agacie Dębskiej, Piotrowi i Weronice Flach, Łukaszowi Glomb, Ewie i Irkowi Golus, Gienkowi Haiski, Jerzemu Kalyta, Ewie i Grzesiowi Leś, Bogdanowi Lipiński, Stasiowi Matonia, Ance Mytyk, Damianowi Markusik, Józkowi Pluskota, Grażynie Pyka, Andrzejowi Ramisz, Dance Synoś, Wojtkowi Szastok, Gienkowi Tomanek, Kubie Wosz oraz Marysi i Markowi Wrodarczyk.
Wielkie dzięki za wspólny czas naszej VI Gnieźnieńskiej. Za doznane przez Was, z mojej strony przykrości - serdeczne PRZEPRASZAM. Kończę tę relację, bo “i tak jesteśmy już spóźnieni”.
Komandor Irek.