Dzisiaj jest niedziela, 17 Lut 2019
Ogłoszenia Parafialne od 10.02. do 17.02.2019r.

Ogłoszenia duszpasterskie na V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - NIEDZIELA 10 LUTEGO 2019 r.

„Pójdźcie za Mną, a uczynię was rybakami ludzi”/Mt 4,19/.

Modlitwą ogarniamy Rodziny naszej Parafii, aby stawały się Miłością Wielkie. W bieżącym tygodniu modlimy się za Parafian mieszkających przy ul. CZWARTAKÓW.

Kolekta specjalna dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na pokrycie kosztów prac remontowo – konserwatorskich prowadzonych przez naszą Parafię. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. Dzisiaj – o godz. 15.00 – koronka do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory;
- o godz. 16.00 – Msza św. z udzieleniem Sakramentu Chrztu św.
W dzisiejszą niedzielę odbywa się także Dzień skupienia dla narzeczonych w parafii św. Rodziny w Piekarach Śląskich. Początek o godz. 14.00.

2. W poniedziałek – Wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego.
Pamiętajmy w tym dniu o Chorych i Cierpiących, ale również o Lekarzach i całej Służbie Zdrowia;
- o godz. 7.00 – różaniec pokutno – przebłagalny;
- o godz. 9.00 – Msza św. w intencji Chorych i Starszych Parafian z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich Chorych i osłabionych wiekiem Parafian. Po Mszy św. zapraszamy na śniadanie do Domu im. św. Jana Pawła II.

3. We wtorek - o godz. 17.30 – różaniec misyjny;
- o godz. 18.45 – spotkanie Grupy modlitewnej w Domu im. św. Jana Pawła II.

4. W środę – DZIEŃ FATIMSKI
- o godz. 7.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
- o godz. 8.15 – Msza św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej o pokój na świecie oraz w intencji Chorych, Zalecanych i Czcicieli Matki Bożej;
- po Mszy św. – Różaniec fatimski.

5. W czwartek – po Mszy św. wieczornej – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do Spowiedzi św.

6. W piątek – III Piątek Miesiąca
- o godz. 7.00 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego;
- o godz. 15.00 – koronka do Miłosierdzia Bożego.

7. W sobotę– po Mszy św. porannej –Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny;
- o godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do Spowiedzi św.

8. W przyszłą niedzielę – VI Niedziela Zwykła.
- o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory;
- o godz. 16.00 – Msza św. z błogosławieństwem Rocznych Dzieci.
Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby Parafii – na pokrycie kosztów funkcjonowania Parafii.

9. Posiedzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się we wtorek 12 lutego o godz. 19.00 w Domu im. św. Jana Pawła II.

10. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich organizuje pielgrzymko – wycieczkę do Austrii w dniach od 1 do 3 maja. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła, zapisy w kancelarii do 29 marca.

11. Bardzo dziękujemy Paniom i Panom za codzienne sprzątanie kościoła; i prosimy Parafian również w tym tygodniu – o ile to tylko możliwe – także o codzienne sprzątanie. Trwają prace polegające na skuwaniu zniszczonych wilgocią tynków; kolejnym etapem będzie położenie na odsłonięte cegły tymczasowych, specjalnych tynków osuszających i odsalających mury.

12. Polecamy „Gościa Niedzielnego” oraz inne czasopisma katolickie.

BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI!