Dzisiaj jest niedziela, 16 Sty 2022
Pieszo czyli zaproszenie na TNDK 2019
niedziela, 10 marca 2019 19:33
Napisał: Administrator

Jedną z wielu praktyk wielkopostnych jest odprawianie Drogi Krzyżowej. Form i sposobów przeżywania tego nabożeństwa jest wiele. Wzorem ubiegłego roku - Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy parafii NMP Jasnogórskiej w Orzechu Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy parafii Św. Wojciecha w Radzionkowie zapraszają do udziału w Terenowo-Nocnej Drodze Krzyżowej TNDK2019. Została ona zaplanowana na sobotę 30. marca br. Zasady udziału w niej są podobne jak w ubiegłym roku. Trasa przebiegać będzie na pieszym szlaku, o długości około 18 km. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 19.15 w kościele Św. Wojciecha w Radzionkowie. Kolejne znajdują się w miejscach kultu: kościołach, krzyżach i kapliczkach przydrożnych.
Zakończenie - w kościele NMP Jasnogórskiej w Orzechu po północy.
Uczestnicy w samotnej wędrówce, na indywidualnym rozważaniu poszczególnych stacji Męki Pańskiej: w ciszy - pójdą w ciemnościach nocnych, zmagając się z własnymi słabościami - nie tylko fizycznymi. Tegoroczne hasło TNDK 2019 brzmi: „Nie lękaj się pójść za mną”.
Aby uczestniczyć w TNDK2019 konieczna jest rejestracja uczestnika. Można jej dokonać poprzez stronę na FB - link: TNDK 2019 lub poprzez wyszukiwarkę internetową, link: https://tndk-team.blogspot.com/ lub w kancelarii parafialnej w Radzionkowie lub w zakrystii parafii w Orzechu. Zapisy potrwają od 11 do 22 marca br. (włącznie).
Podczas zapisywania, każdy uczestnik musi zapoznać się z Warunkami Udziału (dostępne przy zapisach) a przed wyjściem na trasę - podpisać się osobiście na liście uczestników (w dniu 30.03.br.). Osoby, które nie ukończyły 18 lat, a chcą samodzielnie wziąć udział w TNDK2019 - przy rejestracji (w kancelarii) muszą złożyć pisemną zgodę jednego ze swoich rodziców. Dlatego korzystnie jest wcześniej zadzwonić pod numer telefonu 507 341 716.
Informacje bieżące można będzie śledzić na stronie internetowej TNDK 2019 oraz na FB („W obiektywie radzionkowskiego "Adalbertusa”).
Zapraszamy na pokutny szlak Terenowo-Nocnej Drogi Krzyżowej.
Organizatorzy.