Dzisiaj jest czwartek, 09 Lip 2020
Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej Koło im. Jana Pawła II przy parafii św. Wojciecha w Radzionkowie

Siedziba:
ul. św. Wojciecha 48
41-922 Radzionków
Rok założenia: 2001

Skład zarządu:
Marcin Szmidt - Prezes  ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. )
Rudolf Sobczyk - Wiceprezes
Krystyna Namysło - Skarbnik
Ireneusz Musialik - Sekretarz
Andrzej Urzędniczok - Członek zarządu
Jan Moj - Członek zarządu
ks. proboszcz Damian Wojtyczka - asystent kościelny

Cele statutowe:
1. Wszechstronna pomoc rodzinie i małżeństwom w ich życiowych problemach, formacja duchowa i wychowawcza zgodnie z chrześcijańską wizją rodziny i małżeństwa.
2. Pomoc materialna i formalno-prawna potrzebującym z terenu Radzionkowa.
3. Organizacja imprez promujących wartość rodziny i małżeństwa.
4. Promowanie zdrowego trybu życia i ruchu abstynenckiego oraz życia w trzeźwości.
5. Aktywny i sportowy tryb poprzez organizację imprez rekreacyjno-sportowych.
6. Akcje wg potrzeb i współpracy z organizacjami pozarządowymi i samorządami.

---------------------

Ogłoszenia:

Materiały na spotkanie formacyjne 28.02.2020r. godz. 19.00:

Temat: Niedziela Słowa Bożego. ; Mój ulubiony cytat, fragment lub Księga z Pisma Świetego. ; Biblia w moim życiu.

LIST APOSTOLSKI W FORMIE MOTU PROPRIO OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA "APERUIT ILLIS" W KTÓRYM USTANAWIA NIEDZIELĘ SŁOWA BOŻEGO

Niedziela Słowa Bożego: Biblia jest dana, aby nią żyć - Vatican News

Niedziela Słowa Bożego: Czytajmy codziennie kilka wersetów z Biblii - archidiecezja katowicka

Abp Gądecki na Niedzielę Słowa Bożego: codziennie czytajmy Biblię - episkopat.pl