Dzisiaj jest sobota, 07 Gru 2019
Ogłoszenia Parafialne od 24.11. do 01.12.2019r.

Ogłoszenia duszpasterskie na UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA i XXXIV TYDZIEŃ ZWYKŁY NIEDZIELA 24 LISTOPADA 2019 r.

„CHRYSTUS KRÓLEM, CHRYSTUS PANEM, CHRYSTUS ZBAWCĄ NAM”.

Dzisiaj, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Uświadamiamy sobie, że nasze losy są w rękach Tego, który pokazał nam czym jest prawdziwe panowanie.

W naszej cotygodniowej modlitwie za Rodziny - w bieżącym tygodniu modlimy się za Parafian mieszkających przy Placu św. JANA PAWŁA II.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii – na pokrycie kosztów funkcjonowania Parafii. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. Dzisiaj – o godz. 15.00 – Nieszpory.

2. W poniedziałek – o godz. 7.00 - Różaniec pokutno – przebłagalny.

3. We wtorek – o godz. 17.30 – Różaniec misyjny;
- o godz. 18.45 – spotkanie Grupy modlitewnej w Domu im. św. Jana Pawła II.

4. W środę – o godz. 7.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek - o godz. 16.30 – Msza św. szkolna; zapraszamy uczniów klas od I do VI.
- po Mszy św. wieczornej – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do Spowiedzi św.

6. W piątek - o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego;
- o godz. 19.00 – spotkanie formacyjne Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Domu im. św. Jana Pawła II.

7. W sobotę – o godz. 7.00 – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP
- o godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do Spowiedzi św.

8. W przyszłą niedzielę - I NIEDZIELA ADWENTU – POCZĄTEK NOWEGO ROKU LITURGICZNEGO, którego hasło brzmi: „EUCHARYSTIA DAJE ŻYCIE”
- o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory.
Kolekta przeznaczona na potrzeby naszej Parafii – na pokrycie kosztów prac brukarskich prowadzonych przy naszym kościele.
I Niedziela Adwentu będzie przeżywana jako Niedziela Trzeźwości. Na bocznym Ołtarzu wystawiona zostanie Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisywać swoje dobrowolne przyrzeczenia abstynencji.

9. W tym tygodniu zapraszamy do Sakramentu Pokuty dzieci:
- klasy IV i V oraz dzieci po wczesnej Komunii św. – w czwartek o godz. 15.30;
- klasy VI i VII – w czwartek o godz. 16.00.

10. Od dnia dzisiejszego rozpoczynamy Duszpasterskie Odwiedziny Rodzin. Szczegółowy plan Odwiedzin jest dostępny na stoliku przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej Parafii. Dobrowolne ofiary kolędowe przeznaczone będą na pokrycie kosztów inwestycji wykonywanych przez Parafię w tym roku: dalszy ciąg drogi procesyjnej i uporządkowanie terenu przy kościele oraz wykonanie nowych instalacji: elektrycznej, nagłośnieniowej i alarmowej w naszym kościele. Wszystkim Parafianom za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

11. Spotkanie formacyjne Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej oraz Najstarszych Ministrantów odbędzie się w czwartek o godz. 19.30 w Domu im. św. Jana Pawła II.

12. Adwentowy Dzień Skupienia dla Małżonków odbędzie się 14 grudnia (sobota).

13. Peregrynacja ikony św. Rodziny w Rodzinach Dzieci I komunijnych rozpocznie się 2 grudnia na roratniej Mszy św. o godz. 17.00.

14. Rodziny, które chciałyby, aby 6 grudnia odwiedził ich domy św. Mikołaj, proszone są o zapisanie się w kancelarii parafialnej do 3 grudnia.

15. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich organizuje pielgrzymko – wycieczkę do Medjugorie w dniach od 27.04 do 2.05.2020 roku. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła.

16. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, nasz parafialny miesięcznik „Adalbertus” oraz inne czasopisma katolickie. Od przyszłej niedzieli będą także do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI!