Dzisiaj jest sobota, 07 Gru 2019
Ogłoszenia Parafialne od 01.12. do 08.12.2019r.

Ogłoszenia duszpasterskie na I NIEDZIELĘ ADWENTU - NIEDZIELA 01.12.2019 r.

„Spuśćcie nam na ziemskie niwy Zbawcę z niebios, obłoki!”.

Dzisiaj rozpoczynamy Adwent – czas pobożnego oczekiwania na przyjście Pana. Adwent rozpoczyna Nowy Rok Liturgiczny. Słowa przewodnie tego Roku brzmią: „EUCHARYSTIA DAJE ŻYCIE”.

Niedzielę dzisiejszą przeżywamy jako Niedzielę Trzeźwości. Chcemy otoczyć modlitwą wszystkich przeżywających dramat alkoholizmu oraz ich Rodziny.

W naszej cotygodniowej modlitwie za Rodziny w bieżącym tygodniu modlimy się za Parafian mieszkających przy ul. EMILII PLATER.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii – na pokrycie kosztów prac prowadzonych przy drodze procesyjnej wokół naszego kościoła. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. Dzisiaj – o godz. 15.00 – Nieszpory Maryjne, podczas których pragniemy modlić się o trzeźwość w naszych Rodzinach.
Na bocznym ołtarzu znajduje się Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisywać swoje dobrowolne przyrzeczenia abstynencji;
- o godz. 19.00 – I Nauka Przedślubna w Domu im. św. Jana Pawła II.
Trwają Duszpasterskie Odwiedziny Rodzin. Szczegółowy plan Odwiedzin jest dostępny na stoliku przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej Parafii. Dobrowolne ofiary kolędowe przeznaczone będą na pokrycie kosztów inwestycji wykonywanych przez Parafię w tym roku: dalszy ciąg drogi procesyjnej i uporządkowanie terenu przy kościele oraz wykonanie nowych instalacji: elektrycznej, nagłośnieniowej i alarmowej w naszym kościele.
Wszystkim Parafianom za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!
W Adwencie zapraszamy wszystkie dzieci na Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Będzie to jedyna Msza św. wieczorna.
Sobotnia Msza św. wieczorna pozostaje bez zmian – o godz. 18.00.
W poniedziałki, środy i soboty o godz. 6.30 będzie sprawowana Msza św. Roratnia dla dorosłych, na którą serdecznie zapraszamy. Prosimy zabrać z sobą świece.

2. W środę - obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Barbary – patronki Górników, Archidiecezji Katowickiej oraz dobrej śmierci.
Wszystkich Górników, Emerytów górniczych oraz Rodziny zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00. Pół godziny wcześniej – o godz. 8.30 odśpiewamy Godzinki ku czci św. Barbary.

W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca.

3. W I Czwartek – po Mszy św. porannej – nabożeństwo w intencji Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;
- o godz. 7.30 – Msza św. w tej intencji.

4. W I Piątek – po Mszy św. porannej – Nabożeństwo I – Piątkowe;
- o godz. 7.30 – Msza św. w intencji Rodzin poświęconych Najświętszemu Sercu Jezusa.

5. W I Sobotę – po Mszy św. porannej – Nabożenstwo ku czci Niepokalanego Serca NMP
- o godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi św.
- o godz. 19.00 – katecheza chrzcielna dla Rodziców i Chrzestnych w Domu im. św. Jana Pawła II.
W sobotę przypada 76 rocznica męczeńskiej śmierci Sługi Bożego Ojca Ludwika Wrodarczyka, Oblata Maryi Niepokalanej, Męczennika za Wiarę. Msza św. o beatyfikację Sługi Bożego zostanie odprawiona w niedzielę o godz. 10.00.

6. W przyszłą niedzielę – II NIEDZIELA ADWENTU – UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP i 144 ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA
- o godz. 10.00 – UROCZYSTA SUMA W INTENCJI PARAFIAN oraz o beatyfikację Sługi Bożego O. Ludwika Wrodarczyka
- o godz. 15.00 – Nieszpory Maryjne;
- o godz. 16.00 – Msza św. z udzieleniem Sakramentu Chrztu św.
- o godz.19.00 – II Nauka przedślubna w Domu im. św. Jana Pawła II.
Jest to także patronalne Święto Sióstr Służebniczek NMP, Dzieci Maryi i Rycerstwa Niepokalanej.
- o godz. 6.00 – Msza św. w intencji Sióstr Służebniczek z odnowieniem profesji zakonnej;
- o godz. 8.30 – Msza św. w intencji Rycerstwa Niepokalanej; zapraszamy Czcicieli Matki Bożej i wszystkich Parafian pragnących rozwijać Apostolat Maryjny i kult Cudownego Medalika.
- o godz. 11.30 – Msza św. w intencji Dzieci Maryi z przyjęciem Cudownego Medalika
Podczas tej Mszy św. poświęcimy także medaliki Dzieciom, które przygotowują się do I Komunii św.
Kolekta specjalna przeznaczona na pokrycie kosztów prac konserwatorsko – budowlanych prowadzonych przy naszym kościele, a przed kościołem odbędzie się ogólnopolska zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

7. Chorych i Starszych Parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną przed świętami Bożego Narodzenia 16, 17 i 18 grudnia. Początek o godz. 14.30. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej.

8. Od jutra rozpoczynamy w naszej Parafii peregrynację Ikony św. Rodziny wśród Rodzin dzieci I komunijnych.

9. Adwentowy Dzień Skupienia dla Małżonków odbędzie się 14 grudnia (sobota).

10. Rodziny, które chciałyby, aby 6 grudnia odwiedził ich domy św. Mikołaj, proszone są o zapisanie się w kancelarii parafialnej do 3 grudnia (wtorek).

11. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich organizuje pielgrzymko – wycieczkę do Medjugorie w dniach od 27.04 do 2.05.2020 roku. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła.

12. Opłatki na stół wigilijny są do nabycia u naszych Sióstr Służebniczek NMP9.

13. Bezpłatne porady prawne będą udzielane w poniedziałek, 2 grudnia od godz. 18.00 w Domu im. św. Jana Pawła II.

14. Koncert rodzinny „Betlejem w Spodku” odbędzie się 28 grudnia 2019r. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do udziału. Bilety będą do nabycia w kancelarii parafialnej.

15. Ksiądz Arcybiskup odprawi Mszę św. w intencji wszystkich górników oraz ich rodzin, transmitowaną przez TV Polonia, w niedzielę 1 grudnia br. o godz. 13 w parafii św. Marii Magdaleny w Bielszowicach. Z kolei bp Grzegorz Olszowski będzie przewodniczył Eucharystii „barbórkowej" w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Jastrzębiu Zdroju (Bzie Zameckie), również w niedzielę 1 grudnia br. o godz. 9. Jej transmisję przeprowadzi Program 1 Polskiego Radia.

16. Polecamy „Gościa Niedzielnego” oraz inne czasopisma katolickie. Panie z Parafialnego Zespołu Caritas rozprowadzają świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Duża świeca kosztuje 12 zł., a mała – 5 zł. W kancelarii są do nabycia kalendarze na 2020r.

BŁOGOSŁAWIONEJ I NIEDZIELI ADWENTU!