Dzisiaj jest sobota, 18 Sty 2020
Ogłoszenia Parafialne od 12.01. do 19.01.2020r.

Ogłoszenia duszpasterskie na ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO - NIEDZIELA 12 STYCZNIA 2020 r.

„To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie ” /Aklamacja/

W dzisiejszą niedzielę wspominamy chrzest Jezusa w Jordanie, który był zapowiedzią chrztu chrześcijańskiego. Dziękujemy Bogu za łaskę Sakramentu Chrztu Świętego. Podczas Mszy św. uroczyście odnowimy nasze przyrzeczenia chrzcielne.

W naszej modlitwie za Rodziny w bieżącym tygodniu modlimy się za Parafian mieszkających przy ul. PRZYJAŹNI.

Kolekta specjalna dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na pokrycie kosztów prac remontowo – konserwatorskich, prowadzonych przez Parafię. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. Dzisiaj - o godz. 14.30 – zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu Chóru „HARFA”;
- o godz. 15.00 – Nieszpory Bożonarodzeniowe;
- po Nieszporach – dalszy ciąg koncertu kolęd.

2. W poniedziałek – DZIEŃ FATIMSKI
- o godz. 8.15 – Msza św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej;
- po Mszy św. – Różaniec.
Od poniedziałku rozpoczynamy czas zwykły Roku Liturgicznego.

3. We wtorek – o godz. 17.30 – Różaniec misyjny;
- o godz. 18.45 – spotkanie Grupy modlitewnej.

4. W środę – o godz. 7.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W piątek – III Piątek miesiąca – Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim
- o godz. 7.00 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego;
- o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego.

6. W sobotę – rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan
- o godz. 7.00 – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny;
- o godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do Spowiedzi św.

7. W przyszłą niedzielę – II Niedziela Zwykła
- o godz. 15.00 – Nieszpory Bożonarodzeniowe;
Podczas Mszy św. o godz. 12.00 będziemy udzielać błogosławieństwa Rocznym dzieciom.
Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji katowickiej.

8. W czwartek przypada w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Adorację rozpoczniemy po Mszy św. o godz. 7.30, a zakończymy Mszą św. o godz. 18.00. Zachęcamy Parafian do osobistej modlitwy, do osobistego spotkania z Jezusem Eucharystycznym.

9. Polecamy „Gościa Niedzielnego” oraz inne czasopisma katolickie.

EUCHARYSTIA DAJE ŻYCIE!

BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI!