Dzisiaj jest niedziela, 16 Sty 2022
Terenowo-Nocna Droga Krzyżowa 2020
czwartek, 20 lutego 2020 01:14
Napisał: Administrator

Jedną z wielu praktyk wielkopostnych jest odprawianie Drogi Krzyżowej. Form i sposobów przeżywania tego nabożeństwa jest wiele. Wzorem ubiegłego roku - Żołnierze Chrystusa Śląsk przy parafii NMP Jasnogórskiej w Orzechu, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy parafii Św. Wojciecha w Radzionkowie, oraz grupa Dwanaście Koszy Ułomków z Radzionkowa zapraszają do udziału w Terenowo-Nocnej Drodze Krzyżowej TNDK2020. Została ona zaplanowana na sobotę 21. marca br. Zasady udziału w niej są podobne jak w ubiegłym roku. Trasa przebiegać będzie na pieszym szlaku, o długości około 24 km. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 19.00 w kościele NMP Jasnogórskiej w Orzechu. Kolejne znajdują się w miejscach kultu: kościołach, krzyżach i kapliczkach przydrożnych.
Zakończenie - w kościele św. Wojciecha w Radzionkowie po północy.
Uczestnicy w samotnej wędrówce, na indywidualnym rozważaniu poszczególnych stacji Męki Pańskiej: w ciszy - pójdą w ciemnościach nocnych, zmagając się z własnymi słabościami - nie tylko fizycznymi. Tegoroczne hasło TNDK 2020 brzmi: „Bądź wola Twoja” i dotyczy przyjęcia cierpienia choroby. Główną intencją jest modlitwa za osoby ciężko chore w Radzionkowie i Orzechu.
Aby uczestniczyć w TNDK2020 konieczna jest rejestracja uczestnika. Można jej dokonać poprzez stronę na FB - link: TNDK 2020 lub poprzez wyszukiwarkę internetową link: https://tndk-team.blogspot.com/ lub w kancelarii parafialnej w Radzionkowie lub w zakrystii parafii w Orzechu. Zapisy w Radzionkowie w kancelarii potrwają od 2 do 13 marca br. (włącznie).
Podczas zapisywania, każdy uczestnik musi zapoznać się z Warunkami Udziału (dostępne przy zapisach), a przed wyjściem na trasę - podpisać się osobiście na liście uczestników (w dniu 21.03.br.). Osoby, które nie ukończyły 18 lat, a chcą samodzielnie wziąć udział w TNDK2020 - przy rejestracji (w kancelarii) muszą złożyć pisemną zgodę jednego ze swoich rodziców. W razie pytań proszę dzwonić pod numer telefonu 509 934 850 (po godz. 15.00).
Informacje bieżące można będzie śledzić na stronie internetowej TNDK 2020 i parafialnej stronie internetowej.
Zapraszamy na pokutny szlak Terenowo-Nocnej Drogi Krzyżowej.
Organizatorzy.