Dzisiaj jest niedziela, 16 Sty 2022
Komunikat Księdza Proboszcza
piątek, 16 października 2020 18:39
Napisał: Administrator

Drodzy Bracia i Siostry! Kochani Parafianie!

Pandemia przybiera na sile i doświadczamy tego z coraz większą mocą. W ubiegły wtorek podczas nabożeństwa fatimskiego nagle poczułem się bardzo źle. Musiałem wyjść do zakrystii przed zakończeniem różańca, aby uniknąć utraty przytomności. Wielu z Was było tego świadkami. Po kilku minutach poczułem się lepiej, więc mogłem udać się na Probostwo. Mimo, że moje samopoczucie było dobre, od wtorkowego wieczoru postanowiłem poddać się na kilka dni całkowitej izolacji. Skłoniły mnie do tego dane o nowych zakażeniach, które codziennie do nas docierają, a więc i zwiększone prawdopodobienstwo kontaktu z wirusem. Z racji moich obowiązków oraz – chociaż teraz nieco ograniczonych, to jednak koniecznych kontaktów z innymi, chcąc wykluczyć zakażenie koronawirusem, wykonałem z własnej woli w czwartek test na obecność koronawirusa. Wynik otrzymałem w piątek – niestety jest pozytywny.

W związku z tą sytuacją poddajemy się wszelkim zarządzeniom służb sanitarnych. Zarówno ja jak i Księża Wikariusze nie możemy pełnić posługi duszpasterskiej w kościele. Wszystkie osoby, które miały ze mną kontakt w ostatnim czasie, proszone są o kontrolowanie swojego stanu zdrowia, a w razie niepokojących objawów o kontakt z lekarzem rodzinnym.

FUNKCJONOWANIE PARAFII:

Msze święte będą sprawowane o zwykłych godzinach przez naszych Księży Seniorów – Księdza Ludwika Kierasa i Księdza Piotra Płonkę, którzy mieszkają w swoich domach.
W przypadku Mszy św. koncelebrowanej - pierwsza intencja będzie sprawowana przez kapłana w kościele, a drugą intencję sprawuje w tym samym czasie kapłan w naszej kaplicy na probostwie.
Nie będzie porannych nabożeństw.
Kościół został poddany w piątek całkowitej dezynfekcji.
Kancelaria parafialna będzie funkcjonowała w ograniczonym zakresie tylko w sprawach pilnych /zwłaszcza formalności pogrzebowe/ w Domu im. Jana Pawła II od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 11.00.

Od soboty obowiązują nowe regulacje prawne związane z narastającą pandemią.
Zgodnie z tymi regulacjami w naszym kościele może uczestniczyć w nabożeństwach maksymalnie 280 osób. Stosujmy się do tych regulacji. Zachowujmy dystans.
Proszę o zdrowy rozsądek i stosowanie podstawowych reguł czyli zasłanianie ust i nosa oraz dezynfekcję rąk.

Polecam się wspólnotowej i Waszej osobistej modlitwie różańcowej, proszę o modlitwę także w imieniu Księdza Mateusza i Księdza Marcina.
Pamiętajmy o wszystkich chorych, zakażonych koronawirusem, o całej Służbie zdrowia, która z tak wielkim poświęceniem służy nam wszystkim!
Módlmy się za siebie wzajemnie!

Święty Wojciechu Patronie nasz
Racz z wiekuistej światłości
Z Bogarodzicą Dziewicą wraz
Złączyć nas więźbą miłości!

Serdecznie Was pozdrawiam!

W duchowej jedności z modlitewną pamięcią
Wasz Proboszcz Ks. Damian Wojtyczka