Dzisiaj jest niedziela, 29 Lis 2020
Ogłoszenia Parafialne od 22.11. do 29.11.2020r.

Ogłoszenia duszpasterskie na UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA i XXXIV TYDZIEŃ ZWYKŁY - NIEDZIELA 22 LISTOPADA 2020 r.

„PANOWANIE TWOJE TRWA NA WIEKI! ALLELUJA!”.

Dzisiaj, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Uświadamiamy sobie, że nasze losy są w rękach Tego, który pokazał nam czym jest prawdziwe panowanie.

”Święty Boże, Święty mocny, Święty, a nieśmiertelny zmiłuj się nad nami”. Suplikacjami błagajmy Boga o ustanie pandemii.
Módlmy się także o pokój społeczny w naszej Ojczyźnie.

W naszej cotygodniowej modlitwie za Rodziny w bieżącym tygodniu modlimy się za Parafian mieszkających przy ul. GRUNWALDZKIEJ.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji katowickiej. Za każdą ofiarę złożoną w kościele, kancelarii parafialnej czy też przelewem na konto parafialne składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. Dzisiaj – o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory.

2. W sobotę – o godzinie 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją do Spowiedzi św.

3. W przyszłą niedzielę – I NIEDZIELA ADWENTU – POCZĄTEK NOWEGO ROKU LITURGICZNEGO, którego hasło brzmi:
„EUCHARYSTIA DAJE ŻYCIE – ZGROMADZENI NA ŚWIĘTEJ WIECZERZY”
- o godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Nieszpory.
Kolekta przeznaczona na potrzeby naszej Parafii – na pokrycie kosztów funkcjonowania Parafii, a przed kościołem odbędzie się zbiórka na kwiaty do naszego kościoła. I Niedziela Adwentu będzie przeżywana jako Niedziela Trzeźwości. Na bocznym Ołtarzu wystawiona zostanie Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisywać swoje dobrowolne przyrzeczenia abstynencji.

4. Zachęcamy do odmawiania Różańca w naszych Rodzinach o godzinie 20.30.
Zapraszamy także do modlitwy wspólnotowej dzięki transmisji internetowej - w każdy czwartek o godzinie 20.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godzinie 20.30 – Różaniec zakończony Apelem Jasnogórskim.

5. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach od 16.00 do 18.00. Przepraszamy za utrudnienia z tym związane.

6. W Adwencie odbędzie się spotkanie Rodziców Dzieci Pierwszokomunijnych. Dokładny termin i forma spotkania będzie podana w przyszłą niedzielę.

7. Opłatki na stół wigilijny są do nabycia u naszych Sióstr Służebniczek NMP

8. Polecamy „Gościa Niedzielnego” oraz inne czasopisma religijne. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można nabyć w kancelarii parafialnej oraz u Sióstr Służebniczek. Świece są także na stoliku z przodu kościoła. Można je nabyć samodzielnie. Duża świeca kosztuje 12 zł., a mała – 5 zł.

Drodzy Parafianie!
W 2015 roku, dla upamiętnienia roku obchodów 90. rocznicy powstania Diecezji Katowickiej, Ksiądz Arcybiskup Wiktor SKWORC ustanawił medal „Pro Christi Regno”.
Medal jest przyznawany w Uroczystość Chrystusa Króla za zasługi w dziele budowania Królestwa Bożego w Archidiecezji Katowickiej. Z radością pragniemy poinformować, że w tym roku wśród pięćdziesięciu Diecezjan, którzy otrzymali medal jest troje naszych Parafian:
- Pani Genowefa KUŻAJ
- Pan Gerard RENKA i
- Pan Doktor Jan WRODARCZYK

GRATULUJEMY!

To zaszczyt i honor dla całej naszej Parafii!

KOCHANI PARAFIANIE!
Pragniemy przypomnieć, że zgodnie z najnowszym zarządzeniem epidemicznym władz państwowych w naszym kościele może brać udział w liturgii 75 osób.
Prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych, o zachowanie dystansu i zasłanianie ust i nosa. Przypominamy, że aktualna jest dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Korzystający z dyspensy zobowiązani są do przeżywania niedzielnej Mszy Świętej dzięki transmisjom telewizyjnej, internetowej lub radiowej.
Przypominamy także, że uległa zmianie forma odprawiania pogrzebów:
- pogrzeb rozpoczyna się w kościele;
- modlitwy pierwszej Stacji pogrzebu, które Kapłan odmawiał w kaplicy pogrzebowej, odmawiane są w kościele;
- po zakończeniu Mszy św. trumna lub urna zostaje odprowadzona do karawanu;
- nie ma konduktu – Uczestnicy pogrzebu indywidualnie przechodzą na Cmentarz;
- kondukt formuje się przy bramie Cmentarza i z zachowaniem odpowiedniego dystansu uczestnicy przechodzą do grobu.
Ponadto w Kaplicy pogrzebowej nie mogą odbywać się modlitwy przed pogrzebem.
Rodzina może zgromadzić się na modlitwie w domu lub w kościele (bez trumny czy urny).
Życzymy zdrowia!

BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI!
„EUCHARYSTIA DAJE ŻYCIE!”