Dzisiaj jest czwartek, 09 Lip 2020
Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym
Napisał: Barbara Smoczok

Wspólnotą opiekują się: Natalia Sroka, Barbara Smoczok

Jest to zorganizowana forma apostolstwa Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych, tworzy ją grupa 60 osób. Siostry Wspomożycielki są Zgromadzeniem Franciszkańskim, które zostało założone w 1889 przez bł. O. Honorata Koźmińskiego, kapucyna przy współudziale Matki Wandy Olędzkiej.

Członkowie APDC  stanowią duchową rodzinę Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych. Każdy poniedziałek jest dniem wzajemnej duchowej i modlitewnej łączności. Podejmując misję Sióstr, pomagają zmarłym cierpiącym w czyśćcu przez dostępne środki: modlitwę, ofiarę, jałmużnę, dobre uczynki, zamawiają Msze Św. Prenumerują również kwartalnik Do Domu Ojca.

więcej informacji: wspomożycielki.pl