Dzisiaj jest poniedziałek, 21 Maj 2018
Dzień Świętości Życia - 26 marca
niedziela, 25 marca 2012 18:30
Napisał: Administrator

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przypadającą w tym roku 26 marca, Kościół przeżywa Dzień Świętości Życia. Tego dnia, w odpowiedzi na apel bł. Jana Pawła II, zamieszczony w Encyklice “Evangelim vitae”, mamy rozbudzić w naszych sumieniach wrażliwość na sens i wartość ludzkiego życia.
  
Ten dzień to również  okazja, by zatroszczyć się o życie najbardziej bezbronnych - tych którym grozi zagłada już w łonie matki. W intencji tych dzieci możemy podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Dzieło to bliskie było sercu wspomnianego już bł. Jana Pawła II, który udzielił mu swego błogosławieństwa.
   
Podejmując Duchową Adopcję, zobowiązujemy się do odmawiania przez 9 miesięcy modlitwy w intencji poczętego dziecka i jego rodziców oraz jednej dziesiątki Różańca. Do tych modlitw dołączamy też dowolnie wybrane postanowienie.
Podobnie jak w ubiegłym roku, dziełu Duchowej Adopcji patronuje Apostolstwo Dobrej Śmierci. Wszyscy, którzy pragną złożyć przyrzeczenie, mogą to zrobić w kościele podczas wieczornej Mszy św. 26 marca. Można je też złożyć prywatnie.
Lista osób, które złożą przyrzeczenie, zostanie przesłana do Centralnego Ośrodka Krzewienia Duchowej Adopcji. Osoby zostaną wpisane do Jasnogórskiej Księgi Obrońców Życia.

| strona o duchowej adopcji |