Dzisiaj jest niedziela, 16 Sty 2022
Życzenia dla naszych kapłanów
czwartek, 13 kwietnia 2017 00:00
Napisał: Administrator

Kapłanów swoich dał nam Bóg,
By nas bronili z mocy złego,
Aby z ciernistych wiedli dróg
Zbłąkane owce wprost do Niego.
Najświętsze Serce, ustrzeż ich
We wszystkich życia chwilach złych.
Niech czystym sercem służą Ci
Przez życia swego wszystkie dni.

Drodzy kapłani w dniu w którym wspominamy ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa chcemy wam serdecznie podziękować za Opiekę nad nami. Za to, że wasze pasterzowanie prowadzi nas do Chwały Chrystusowej. To dzięki Wam stajemy się Dziećmi Bożymi, to dzięki Wam możemy zabrać Jezusa w sercu do domu, to dzięki Wam możemy się pojednywać z Bogiem, to dzięki Wam możemy w pełni połączyć się z drugim człowiekiem w sakramencie małżeństwa i to Wy odprowadzacie nas do Domu Ojca Naszego. Jesteście z Nami od narodzin po śmierć i to Wy jesteście głównymi rzemieślnikami kształtującymi naszą duchowość. Za ten codzienny trud i łaskę obcowania z Bogiem jakiej dzięki Wam dostępujemy niech Matka Kapłanów Wam wynagrodzi. Niech miłość i serce jakimi nas obdarzacie po stokroć powróci do was. Życzymy wam dużo siły, zdrowia i wytrwałości na co dzień oraz życzliwości ze strony ludzi. Życzymy wam, żeby wspólnota wiernych broniła swoich kapłanów i kapłaństwa w dzisiejszych czasach w których jest ono niejednokrotnie szargane. Matko kapłanów módl się za Nimi.

 

Parafianie