Dzisiaj jest środa, 20 Wrz 2017
Biblicum Śląskie
niedziela, 22 kwietnia 2012 20:57

Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Biblijną. Warto z tej okazji zapoznać się z projektem Multimedialnego Studium Formacji Biblijnej prowadzonego przez Archidiecezję Katowicką. Arcybiskup W. Skworc w specjalnym komunikacie mówi:
"Wszystkich, którzy pragną poznawać Jezusa Chrystusa i kształtować swoje życie według słowa Bożego, zapraszam do włączenia się w Multimedialne Studium Formacji Biblijnej „Biblicum Śląskie", które rozpocznie swoją działalność w Niedzielę Biblijną, tj. 22 kwietnia bieżącego roku. „Biblicum Śląskie" będzie obejmowało cotygodniowe wykłady radiowe, przygotowane przez śląskich biblistów i prezentowane w „Radiu eM" oraz na specjalnie utworzonej stronie internetowej. Ponadto, aby umożliwić prowadzenie formacji biblijnej we wspólnotach parafialnych, na łamach „Gościa Niedzielnego" ukazywać się będzie comiesięczna wkładka z materiałami duszpasterskimi. Multimedialne Studium Formacji Biblijnej uruchomi także Pasmo Interaktywne, w ramach którego – po każdym wyemitowanym i opublikowanym na stronie internetowej wykładzie – będzie możliwość zadawania prelegentowi pytań (w radio i w internecie) i uzyskiwania dodatkowych wyjaśnień.
Wyrażam nadzieję, że głębsze poznanie Pisma Świętego przybliży Was do Chrystusa i doda odwagi w głoszeniu Ewangelii. Niech zbliżający się Rok Wiary odrodzi nas duchowo, wzmocni fundamenty naszej więzi z Jezusem, obecnym we wspólnocie Kościoła i rozwinie naszą ewangeliczną pobożność. Wszystkim słuchaczom Multimedialnego Studium Formacji Biblijnej „Biblicum Śląskie" życzę wytrwałości i radości, płynącej ze spotkania ze słowem Bożym. W tej myśli udzielam pasterskiego błogosławieństwa!"

www.biblicum.pl