Dzisiaj jest środa, 20 Wrz 2017
Różańcowy Most Misyjny
niedziela, 23 września 2012 15:57

Założeniem projektu „Różańcowy Most Misyjny” jest wzrost odpowiedzialności za Kościół powszechny parafian archidiecezji katowickiej oraz doświadczenie współtworzenia go. Cel będzie realizowany przez wsparcie chrześcijan w Ziemi Świętej (zakup różańców, danie pracy chrześcijańskim spółdzielniom w Betlejem) oraz obdarowanie nimi chrześcijan z placówek misyjnych prowadzonych przez śląskich misjonarzy. Uczestnikom nabożeństw październikowych w archidiecezji katowickiej będą proponowane różańce oraz modlitwa na nich przez cały miesiąc. Różańce zebrane na koniec października, zostaną wysłane do parafii misyjnych, a pozyskane środki - przeznaczone na dzieła misyjne prowadzone przez archidiecezję. Oferowane są dwa rodzaje różańców: standardowy po 7 zł oraz z zapięciem (umożliwiającym noszenie na szyi) za 9 zł.

Projekt swym patronatem otoczyły lokalne media katolickie: Gość Niedzielny i radio eM.

W naszej parafii różańce będzie można nabyć w przyszłą niedzielę po każdej mszy św. przy wyjściu z kościoła.

więcej na: http://www.pdm.archidiecezja.katowice.pl