Dzisiaj jest niedziela, 19 Lis 2017
Dzień Papieski 2012: Jan Paweł II - Papież Rodziny
sobota, 13 października 2012 23:00
Napisał: dzielo.pl

XII Dzień Papieski, który świętować będziemy 14 października, upłynie pod hasłem Jan Paweł II – Papież Rodziny. Jest to okazja do podkreślenia szczególnego miejsca jakie zajmowały małżeństwo i rodzina w nauczaniu ks. Karola Wojtyły, późniejszego arcybiskupa Krakowa, wreszcie Papieża.

Jak co roku duchowy wymiar Dnia Papieskiego dopełnią Msze Święte, nabożeństwa, panele dyskusyjne, koncerty, wydarzenia kulturalne i sportowe organizowane w całej Polsce (więcej na ich temat można przeczytać na stronie www.dzielo.pl).

Z okazji XII Dnia Papieskiego tradycyjnie odbędzie się zbiórka pieniędzy na stypendia dla uzdolnionej, a niezamożnej młodzieży pochodzącej z niewielkich miejscowości. Od 12 do 22 października w całym kraju, grupa około 100 tys. wolontariuszy będzie zbierała pieniądze na program stypendialny, który obecnie obejmuje około 2500 młodych ludzi z całej Polski począwszy od gimnazjum aż po ukończenie szkoły wyższej.

Zbiórka kościelna odbędzie się 14 października. 7 października (niedziela) we wszystkich kościołach w Polsce odczytany już został list pasterski Biskupów polskich, zapowiadający XII Dzień Papieski.

13 października, o godz. 16.30, na Zamku Królewskim w Warszawie, rozpocznie się uroczysta Gala Nagród TOTUS 2012. Wręczenie tzw. katolickich Nobli będzie transmitowane o godzinie 16.50 przez Program 2 TVP. Na gali, którą poprowadzi Grażyna Torbicka, wystąpią Kasia Kowalska, Ania Wyszkoni oraz Bracia Cugowscy.

Prestiżowe nagrody TOTUS są corocznie przyznawane przez Fundację dla docenienia dorobku oraz skutecznego promowania osób i instytucji, których działalność w sposób wybitny przyczynia się do promowania godności człowieka w duchu nauczania Jana Pawła II.

Chwilę przed galą TOTUS, także na Zamku, nastąpi uroczyste wręczenie dyplomów laureatom Konkursu Akademickiego o Stypendium i Indeks im. Biskupa Jana Chrapka. Co roku do wygrania jest 12 indeksów na dwóch najlepszych uczelniach w Polsce (Uniwersytecie Warszawskim oraz Uniwersytecie Jagiellońskim). Laureaci konkursu dzięki nim mogą rozpocząć studia na dziennikarstwie, naukach politycznych oraz polityce społecznej.

----------------------źródło: Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia / PS