Dzisiaj jest czwartek, 09 Lip 2020
Róże Różańcowe
Napisał: Ewa Sikora

Opiekunowie: ks. Piotr Płonka
Wielowiekowa historia różańca św. Jest bardzo głęboko związana z życiem Kościoła. Jest bardzo ważną formą oddawania czci Panu Bogu i dojrzałym owocem życia Kościoła oraz jednym z najbardziej dzisiaj rozwiniętych nabożeństw.
W naszej wspólnocie parafialnej jest 14 róż różańcowych, każda ma swojego patrona:
I     Róża     p/w   św. Maksymiliana Marii Kolbego
II    Róża     p/w   św. Wojciecha
III   Róża     p/w   św. Teresy od Dzieciątka Jezus
IV    Róża     p/w   św. Siostry Faustyny
V     Róża     p/w   Królowej Różańca Świętego
VI    Róża     p/w   św. Michała Archanioła
VII   Róża     p/w   św. Krzysztofa
VIII  Róża     p/w   św. Ojca Pio
IX    Róża     p/w   św. Królowej Jadwigi
X     Róża     p/w   św. Jana z Dukli
XI    Róża     p/w   Dwóch Serc Jezusa i Maryi
XII   Róża     za Kapłanów
XIII  Róża     p/w   św. Józefa
XIV   Róża     p/w   św. Moniki
 
Członkowie spotykają się na stałych spotkaniach w maju i październiku po Mszy św., która sprawowana jest w intencjach wszystkich członków przez księdza opiekuna wspólnoty. W listopadowej Mszy Św. modlimy się za wszystkich zmarłych członków Róż Różańcowych.
Chętnych do włączenia się do modlitwy różańcowej oczekujemy na wszystkich ogłaszanych spotkaniach oraz w każdą I-szą sobotę m-ca w Kaplicy Matki Bożej Fatimskiej u księdza opiekuna oraz u Małgorzaty Tomczyk i Ewy Sikora.