Dzisiaj jest niedziela, 16 Cze 2019
Habemus Papam! Franciszek.
czwartek, 14 marca 2013 12:11
Napisał: Administrator

Od wczoraj mamy nowego papieża, został nim argentyński kardynał Jorge Mario Bergoglio, który przybrał imię Franciszek. W swoich pierwszych słowach na balkonie bazyliki w Watykanie powiedział:

"Bracia i siostry, dobry wieczór.

Dobrze wiecie, że zadaniem konklawe było wybranie biskupa dla Rzymu. Wydaje się, że moi bracia kardynałowie wybrali go z końca świata. Dziękuję wam za przyjęcie, wspólnoto diecezjalna Rzymu. Dziękuję wam. (...)

A teraz rozpoczynamy tę wspólną wędrówkę - biskup i lud. Jest to wędrówka Kościoła rzymskiego, który przewodniczy całemu Kościołowi. Módlmy się za siebie, za cały świat. Życzę wam, aby ta droga Kościoła, którą dzisiaj rozpoczynamy służyła ewangelizacji tego pięknego miasta. A teraz chciałbym udzielić błogosławieństwa, ale najpierw proszę was, zanim biskup pobłogosławi, módlcie się żeby Pan błogosławił biskupa. Módlcie się za swojego biskupa. (...)"

Nasza wspólnota parafialne będzie modlić się za nowo wybranego papieża w najbliższą niedzielę (17.03) o godz. 10.00.

poznaj sylwetkę nowego papieża