Dzisiaj jest środa, 20 Wrz 2017
Podziękowania dla uczestników DK 2013 ulicami miast Radzionków - Bobrowniki Śląskie.
niedziela, 17 marca 2013 13:53
Napisał: Ireneusz Musialik

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich składa serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom Drogi Krzyżowej Ulicami Miasta w dniu 15 marca br.
Mimo zimnej i wietrznej aury, na tej najdłuższej z dotychczasowych nabożeństw Drogi Krzyżowej, było nas prawie 700 osób. Dziękujemy w szczególności wszystkim naszym duszpasterzom oraz księżom bobrownickiej „parafii córki” za zaangażowanie i prowadzenie. Słowa wdzięczności kierujemy również do tych, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie tego tradycyjnego już nabożeństwa (szliśmy 12. raz), a zwłaszcza:
- ministrantom i młodzieży naszej parafii za odpowiedzialną i profesjonalnie wykonaną służbę porządkową i ochraniającą uczestników procesji na tej trudnej trasie,
- ministrantom niosącym sprzęt nagłaśniający i pochodnie,
- górnikom w mundurach galowych niosących krzyż i pochodnie,
- p. Joachimowi Szatoń za przygotowanie i nadzorowanie nagłośnienia,
- p. Antoniemu Krzykawskiemu za wypożyczenie samochodu i oddelegowanie dla potrzeb nabożeństwa kierowcy,
- p. Jerzemu Wysypoł za przywiezienie krzyża, sprzętu nagłaśniającego i pochodni z Bobrownik do Radzionkowa,
- p. Romanowi Cempulik za koordynację przygotowań w Radzionkowie,
- p. Czesławowi Szmidt za przygotowanie tekstów rozważań,
- grupom niosącym krzyż i osobom prowadzącym rozważania,
- naszym niezawodnym organistom,
- władzom samorządowym, policji i straży miejskiej,
- mieszkańcom, którzy ozdobili i oświetlili trasę zniczami, lampionami i świecami,
- członkom Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, nadzorujących całość nabożeństwa,
- wszystkim bezimiennym ludziom dobrej woli, którzy wsparli nas w jakikolwiek sposób.
Serdeczne BÓG ZAPŁAĆ!
Do zobaczenia za rok.