Dzisiaj jest wtorek, 20 Sie 2019
8 rocznica śmierci bł. Jana Pawła II Wielkiego
wtorek, 02 kwietnia 2013 18:16
Napisał: Administrator

Dziś wspominamy 8 rocznice Światowych Rekolekcji, jakimi nie wątpliwie były wydarzenia, które odbywały się od 2 kwietnia 2005r. Po śmierci wielkiego papieża odezwały się sumienia prawie całej ludzkości. Ludzie zaczęli sie tolerować i byli życzliwi wobec siebie jak nigdy dotąd, a wszystko to dzięki Janowi Pawłowi II. Pokazał On jak można dobrze żyć od młodości po starość, jak przyjąć cierpienie w miłości i pokorze. Nie bez przyczyny cały lud zgromadzony w Watykanie podczas Jego pogrzebu krzyczał "Santo Subito". Bł. Jan Paweł II przez wielu nazywany jest największym z papieży zaraz po św. Piotrze - myślę, że jest to słuszne stwierdzenie. Dziś w całej Polsce odbywają się uroczystości ku czci bł. Jana Pawła II i z prośbą o Jego rychłą kanonizację.

Proponuję Ci drogi parafianinie i internauto obejrzenie poniższego filmu o Janie Pawle II "Szukałem Was"