Dzisiaj jest wtorek, 20 Sie 2019
25 rocznica kapłaństwa ks. proboszcza
poniedziałek, 13 maja 2013 18:51
Napisał: Administrator

Czcigodny księże Proboszczu! Dzisiejszego dnia wspominamy po raz 25 jak Chrystus ustanowił Cię swoim kapłanem. Dziękujemy Ci za podjęcie misji jaką Jezus pozostawił swoim apostołom mówiąc „To czyńcie na moją pamiątkę”.

Jan Paweł II powiedział że: "powołanie kapłańskie jest misterium. Jest ono tajemnicą 'szczególnej wymiany' pomiędzy Bogiem a człowiekiem. Człowiek oddaje Chrystusowi swoje człowieczeństwo, by mógł się On nim posłużyć jako narzędziem zbawienia". Tak więc za to Ci szczególnie dziękujemy, że oddałeś swoje  życie w całości na służbę ludziom, na służbę nam, byśmy mogli dzięki Twojej posłudze być blisko Boga. Bo nie ma większego między nami niż ten, który chce nam służyć.
25 lat temu Jezus powiedział do Ciebie „Jak Ojciec posłał mnie tak i ja posyłam Ciebie, weźmij Ducha świętego”. Kochany księże proboszczu niech Bogu będą dzięki za Twoją niezłomną postawę w dążeniu, by nasza wspólnota parafialna wzrastała w wierze. Dzięki Ci za to, że jesteś nie tylko naszym Pasterzem, ale i Gospodarzem.

W imieniu całej wspólnoty Parafialnej chciałbym Ci serdecznie podziękować za każdy uśmiech i przyjacielski uścisk dłoni, za każde dobre słowo i troskę o nasz rozwój duchowy. Bo jak mówił kardynał Stefan Wyszyński „z drobiazgów życiowych wykonywanych wielkim sercem powstaje <wielkość człowieka>”, a Jan Paweł II dodaje „człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Bogu niech będą dzięki za kapłana, który będąc ubogim potrafi serce swoje – skarb swój jedyny oddać drugim.  Maryja Matka Kapłanów, Fatimska Pani niech Cię strzeże i wspomaga.

administrator