Dzisiaj jest niedziela, 26 Sty 2020
Dzieci chore też chcą żyć
niedziela, 02 czerwca 2013 15:23
Napisał: sekretarz SRK

2 kwietnia br. został zarejestrowany Komitet Inicjatywy Ustawodawczej "Stop Aborcji". Celem Komitetu jest zmiana ustawy o ochronie życia, który przygotował obywatelski projekt, przywracający prawo do życia dzieciom chorym i podejrzanym o chorobę. Projekt ten zakłada usunięcie z ustawy zapisu, pozwalającego na ich zabijanie, a mianowicie usunięcie art. 4a par. 1 ust. 2, który brzmi: „Przerwanie ciąży może być dokonane wyłącznie przez lekarza w przypadku gdy: badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu". Obecnie w Polsce około 95% wszystkich aborcji jest dokonywanych na dzieciach podejrzanych o chorobę.
Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Młodzieżowy Ruch Apostolski oraz Domowy Kościół w naszej parafii włączyły się w akcję zbierania podpisów poparcia tego projektu. Podpisy zbierane będą przy kościele w niedziele: 9 i 16 czerwca. Aby złożyć podpis niezbędne jest m.in. podanie swojego nr PESEL.
Mamy szansę uratować życie bezbronnych dzieci, które same bronić się nie mogą. Nie bądźmy obojętni. "Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" - powiedział Edmund Burke, irlandzki filozof i parlamentarzysta. Jeśli włączysz się do akcji i TY - zatryumfuje dobro!

Sekretarz SRK