Dzisiaj jest piątek, 03 Lip 2020
Ile warta jest wolność?
sobota, 15 czerwca 2013 21:45
Napisał: Ireneusz Musialik

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza wszystkich na film fabularny prod. meksykańskiej pt. „Cristiada”, oparty na wydarzeniach sprzed niespełna dziewięćdziesięciu lat. „Cristiada” opowiada historię ludzi decydujących się na poniesienie największego ryzyka - w imię dobra swoich rodzin, swojej wiary i przyszłości swojego kraju. Fabuła filmu przybliża skrywane przez dziesięciolecia prawdziwe wydarzenia Powstania Cristeros (Chrystusowców), które w latach dwudziestych wstrząsnęło dwudziestowieczną Ameryką. Ta bestsellerowa produkcja - bardzo mocno krytykowana przez nieprzychylne Kościołowi Katolickiemu media na całym świecie - okazała się filmem nr 1 w Meksyku i nie tylko w tym kraju. Film nakręcono z rozmachem, w znakomitej obsadzie aktorskiej, z dobrą muzyką oraz w oryginalnych, historycznych krajobrazach meksykańskiej przyrody - w iście hollywoodzkim stylu. Trzynastu uczestników meksykańskiej Cristiady zostało wyniesionych na ołtarze przez papieża Benedykta XVI w listopadzie 2005 r. Ich postacie odtwarzają w filmie znani aktorzy amerykańscy i meksykańscy.
Projekcja filmu będzie miała miejsce 28 czerwca (piątek) br. w kinie Centrum Kultury „Karolinka”. Seans o godz. 18.00. Bilety są do nabycia: w Domu Parafialnym im. bł. Jana Pawła II, od środy do piątku - od 18.45 do 19.15 oraz w CK Karolinka. Można zarezerwować sobie bilety pod nr tel. 507341716 (do 21.06.br).
Przekonaj się sam, dlaczego ten film jest nieprzeciętną produkcją, zapadającą w ludzkie sumienie. Dlaczego jest filmem wartym obejrzenia na dużym ekranie! Zapraszamy. Zobacz zwiastun filmu. Więcej na www.cristiada.pl