Dzisiaj jest piątek, 03 Lip 2020
Gniezno dzień 1 - 19.08.2013r.
wtorek, 20 sierpnia 2013 17:44
Napisał: Ireneusz Musialik

Pozdrowienia od Gnieźnieńczyków.
Start w kościele św. Wojciecha w Radzionkowie nastąpił o godz. 8.10. - po Mszy św. i błogosławieństwie na drogę ks. Krzysztofa. Rowery i bagaże jadą Fordem załoga Gniezno Team - busikiem. Pogoda dopisuje, humory też. W połowie planowany postój na kawę i kanapki zabrane z domu - w pałacu Radziwiłłów w Antoninie. Zaczyna padać drobny deszczyk. Po godzinie przerwy - ruszamy dalej. Wkrótce wjeżdżamy na trasę, którą planujemy wracać na rowerach. Tablica z napisem Gniezno wita nas ok. godz. 14.15.

Lądujemy w Domu św. Marty o 14.45. Szybki przydział pokoików i pani Urszula wita nas gorącym obiadem. Jest rosół i kurczak z pyrami i mizerią. Po obiedzie spacer do centrum Gniezna. Po drodze: Muzeum Początków Państwa Polskiego i Filia Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Zwiedzamy zabytkowy cmentarz pełen okazałych grobowców zacnych rodów Gnieźnieńskich. Obok kościół św. Piotra. Mijamy kościół św. Jerzego i przez planty podchodzimy do Katedry. Krótka chwila modlitwy i pierwsze zwiedzanie Katedry. Powrót do domu św. Marty. Kolacja i wyjazd na zaproszenie ks. płk. Mariusza Stolarczyka do kościoła garnizonowego w Poznaniu. Wspomnienia i nowinki - jego dopiero co rozpoczętej posługi wojskowego proboszcza Garnizonu Poznańskiego nie mają końca. Pozdrowienia od ks. Stolarczyka dla wszystkich, drogich jego sercu, Cidrów. Dla nas niespodzianka - zgoła inne obyczaje panujące wśród wiernych w Poznaniu np. w ogóle nie dzwonią dzwony w ogromnym centrum stolicy Wielkopolski (czasem raz na dobę uderzy jeden na Katedrze). Wręczamy ks. Mariuszowi krzyż wykonany z drewna pochodzącego ze starego Krzyża Misyjnego z Radzionkowa. Na koniec wspólna modlitwa i z błogosławieństwem kapłańskim wracamy na nocleg do Domu św. Marty. I tak minął poranek i dzień pierwszy .....

Komandor Gniezno Team.

 Kaplica św. Marty