Dzisiaj jest środa, 26 Lut 2020
Gniezno dzień 2 - 20.08.2013r.
wtorek, 20 sierpnia 2013 20:38
Napisał: Ireneusz Musialik

Dzień 2 pielgrzymki:
Pobudka. O ósmej śniadanie - palce lizać. Potem wymarsz na Gniezno. Zwiedzanie świątyń: św. Wawrzyńca, Garnizonowy, Franciszkanie.
Potem wejście na wieżę Katedralną. Wreszcie o godz. 12.00 - Msza św. u grobu św. Wojciecha. Dołączają do nas pielgrzymki, którzy przyjechali samochodem. Ksiądz odprawiający Mszę św. - po jej zakończeniu podchodzi do nas i rozmawia z nami, trochę dłużej rozmawia z tymi, którzy 27 lat temu przynieśli do Radzionkowa relikwie św. Wojciecha. Pozdrowienia dla wszystkich parafian i życzenia szczęśliwego powrotu kończą rozmowy.

Gdy wchodziliśmy do katedry na Mszę św. - świeciło słońce. Teraz leje jak z cebra. Decydujemy się na zwiedzanie katedry - z przewodnikiem zwiedzamy drzwi gnieźnieńskie. Przestaje lać i zaczyna lekko padać - idziemy w tym kapuśniaczku do Domu św. Marty. Tam zmiana odzieży na suchą i obiad. Teraz przygotowania do wyjazdu (lekko pada). Za chwilę (o 15.00) - wyjazd na pierwszy odcinek - do Żydowa.