Dzisiaj jest niedziela, 19 Lis 2017
Archidiecezjalne Świętowanie Jubileuszy Małżeńskich
niedziela, 11 maja 2014 19:56

Pierwszy raz w naszej Archidiecezji, w ramach Metropolitalnego Święta Rodziny, będzie miało miejsce bardzo małżeńskie wydarzenie: Archidiecezjalne Świętowanie Jubileuszy Małżeńskich o tytule: "Co Bóg złączył...". 18 maja 2014 w Archikatedrze Katowickiej Chrystusa Króla o godz. 12.00 na Mszy Świętej małżonkowie odnowią przyrzeczenia małżeńskie i każda para otrzyma indywidualne błogosławieństwo. Jubilatów będzie witać na schodach góralska kapela z Jaworzynki, a małżonkowie będą "odznaczeni" okazjonalnym kotylionem, jak na weselu. Po uroczystości w katedrze, ponownie będzie grała kapela Jetelinka, będzie kołocz i kawa - czyli takie "małe wesele" na placu katedralnym. Gdyby komuś przyszła ochota zatańczyć, to będzie to będzie to jak najbardziej na miejscu.
Do pomocy w organizacji wydarzenia czynnie włączają się małżeństwa z ruchu Domowego Kościoła oraz narzeczeni, którzy brali udział w kursach projektu Przed Nami Małżeństwo.

Dla celów organizacyjnych organizatorzy proszą o zgłaszanie swojej obecności.

Formularz zgłoszeniowy: http://tiny.pl/qk2hs
Specjalny numer telefonu: +48 783 885 502.