Dzisiaj jest czwartek, 02 Kwi 2020
Gniezno - dzień II - 19.08.2014r.
wtorek, 19 sierpnia 2014 20:45
Napisał: Administrator

Rudniki. 57 kilometrów do celu. Dziś dzień techniczny (awaryjny): wymiana dętki (Grześ), potem łańcuch (Staś), po 10 minutach przerzutki (Iwona), a 5 minut temu - wywrotka, naszczęście niegroźna (Staś). Brak internetu, wiadomości wysyłamy smsami. Teraz mamy drugie śniadanie.

 

Budziaki. 41 kilometrów do celu. Kolejna "guma" (Grześ), wymiana dętki.

 

Drugi etap: Kucoby-Lututów przechodzi do historii. Etap trudny, bo w pierwszej części prowadzil drogami leśnymi i polnymi, pelnymi naturalnych przeszkód. Bodzanowice (awaria łańcucha), Starokrzepice (wymiana dętki), Rudniki(wywrotka), Budziaki - Anioł Pański (w lesie po krzyżem), Dalachów(wymiana dętki), Grębień (Różaniec), Raszyn (Koronka) i wreszcie Lututów. Obiad, deser (swojskie wypieki pani Haliny) i szybka zmiana decyzji dotycząca zakwaterowania. Mieliśmy nocować w zabytkowej "Starej plebanii" a mieszkamy w luksusowym schronisku młodzieżowym. Pan Bóg lubi rowerzystów, bo pogodę mamy idealną. Ani kropli deszczu, lekki boczny wieterek i temperatura 19-21 stopni. Potem msza św. w pięknym neoromańskim kościele św. Piotra i Pawła ("Carski kościół). Po spacerze przez centrum "miasta-wsi" (piękny rynek) - przygotowania na jutrzejszy etap do Kościelnej Wsi. Dziś dodaliśmy kolejne 74km. Pozdrowienia dla tych, którzy chcieli pojechać ale bali sie, że nie dadzą rady. W Lututowie wiedzą gdzie jest Radzionków! W serdecznych rozmowach z Lututowianami wymieniamy informacje o naszych miejscowościach. Witali nas serdecznie i opowiadali o burzliwej historii swojej świątyni. My pamiętamy w naszych modlitwach o całej parafii, a wy? Dobrej nocy. Komandor.