Dzisiaj jest czwartek, 02 Kwi 2020
Gniezno - dzień V - 22.08.2014r. - przyjazd do Gniezna
piątek, 22 sierpnia 2014 22:29
Napisał: Administrator

Poranek w Pyzdrach w majątku Wójtostwo. Spaliśmy w Stodole Prezydenckiej. Teraz przygotowania do wyjścia na Mszę św. w barokowym XVIII wiecznym kościele klasztornym. Potem śniadanie (już narychtowane) i pożegnanie z przemiłymi gospodarzami - no i w drogę. Dzis 5 etap: Pyzdry-Gniezno (50km). Spotkamy się z naszymi pielgrzymami autobusowymi i indywidualnymi. Ci pierwsi właśnie modlą się w Licheniu na Mszy św. przed cudownym wizerunkiem Pani Licheńskiej.

 
 
 
 

Borzykowo. 45 km. Kraksa. Komandor po udzieleniu pierwszej pomocy jedzie jeszcze szybciej.

 

Po zakończeniu jazdy i po obiedzie, wspólnym z pielgrzymami "licheńskimi", było zwiedzanie Gniezna. Odwiedziliśmy kilka ciekawych miejsc, lecz ze względu na bardzo duże zapotrzebowanie "licheńczyków" na pobycie sobie w kawarni i omówienie wrażeń z przeżyć pielgrzymkowych - dowództwo zarządziło przymusowe lody, kawę, ciacha itp. Po spałaszowaniu kalorii zwiedziliśmy m.in. najstarszy kościół gnieźnieński p.w. św. Jana Chrzciciela (przewodnikiem był młody Adriano). Po powrocie na kwaterę i spożyciu kolacji - Apel i pogodny wieczór na wokal i dwie gitary. No i spanie .... na dwadzieścia tartaków. Dobranoc. Komandor.